Update 1.09.

  • Autor subiect DeletedUser5468
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6213

Guest
mie imi merge f bine da cateodata se blocheaza jocul si trebuie sa dau restart la pc
 

DeletedUser

Guest
Am incercat sute de metote, Boostere de viteză a calculatorului, plăci video , și tot degeaba, tot greu merge(mai ales la lupte, nu merge in reluare deloc, dar mi se blochează în timpul luptei, ieri imi mergea perfect, dar după update a inceput să meargă greu), calculatoare , laptopuri, netbok-uri, golire cookies, formatare totală a windows-ului.
Am să merg așa, nu am ce face, poate pana la următorul update se v-a repara.

- Placa video are o contributie redusa la astfel de jocuri. Probabil ca cei mai importanti parametri sunt memoria volatila (RAM) disponibila si in acest caz un 2-4 GB liberi ar trebui sa fie suficienti pentru ca oricum flash-ul nu poate accesa mai mult de 4 GB de RAM.
- Un alt parametru de care trebuie tinut cont este viteza internetului. Chiar daca aceasta este suficienta (>10 Mbs) se intampla forte des (mai ales la orele de varf) ca serverul jocului sa raspunda foarte greu datorita multiplelor conexiuni. Pentru orice actiune (lupta, vizitarea unui oras, mesagerie) PC-ul face o interogare catre serverul jocului si asteapta un raspuns. Daca serverele jocului sunt suprasolicitate (lucru de care sunt sigur) raspunsul vine foarte greu sau uneori nu mai vine.

PS Un netbook, oricat de performant ar fi, mi se pare cea mai proasta optiune pentru a juca acest joc.
 

DeletedUser5468

Guest
- Placa video are o contributie redusa la astfel de jocuri. Probabil ca cei mai importanti parametri sunt memoria volatila (RAM) disponibila si in acest caz un 2-4 GB liberi ar trebui sa fie suficienti pentru ca oricum flash-ul nu poate accesa mai mult de 4 GB de RAM.
- Un alt parametru de care trebuie tinut cont este viteza internetului. Chiar daca aceasta este suficienta (>10 Mbs) se intampla forte des (mai ales la orele de varf) ca serverul jocului sa raspunda foarte greu datorita multiplelor conexiuni. Pentru orice actiune (lupta, vizitarea unui oras, mesagerie) PC-ul face o interogare catre serverul jocului si asteapta un raspuns. Daca serverele jocului sunt suprasolicitate (lucru de care sunt sigur) raspunsul vine foarte greu sau uneori nu mai vine.

PS Un netbook, oricat de performant ar fi, mi se pare cea mai proasta optiune pentru a juca acest joc.

Aham, dar eu am 4 Gb Ram, cum se explică, că inainte imi mergea bine și acuma după 1 zi și ceva de la update, a inceput să imi meargă greu, am o viteză de internet decentă de 5 mbs.
Cât despre netbook, pe el nu prea joc, îl mai folosesc la proiecte școlare, și rar la jocuri, eu am făcut doar un test cu jocul FOE pe acel netbook.
În fine să vedem ce ne rezervă noul update, poate rezolvă ceva, că pe beta se anunțeu ceva schimbări mai ales la quest-uri(misiuni).
mai exact că vor fi reduse și echilibrate misiunile, și vor da ca premiu și mai puțin in loc de 80.000 de monede la o misiuni, vom primi 60.000, și vor reseta anumite misiuni, cum ar fi să te infiltrezi, recrutezi unități, contruiești o clădire, intruiești unități, șli alte misiuni asemănătoare.
Adică noi avem o misiune, să ne infiltrăm in 6 sectoare și noi avem doar 3 infiltrări din 6, dacă pana la update nu vom face misiunea, acea misiune va fi resetată, și o vom face la capăt, cu 0 în loc de 3.

A, am găsit informații despre update 1.10, puteți să vă uitați și voi:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7025

Guest
buna ziua
nu prea ma pricep pe forum unde ar trebui sa scriu
joc acest joc de 5 ani dar după ultima actualizare jocul merge foarte foarte greu la mine pe laptop
va rog mult sa ma ajutați pentru a funcționa normal
va mulțumesc pentru un răspuns primit
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus