Contra trișorilor!

  • Autor subiect DeletedUser7017
  • Data de început

DeletedUser7017

Guest
Aș dori să propun niște pedepse mai usturătoare trișorilor,cum ar fi:
-oprirea contului pentru 24h;
-luarea unei sume de monezi și împărțirea lor altor jucatori;
-luarea mai multor puncte de fericire de la cont;
-coborârea rangului global.

Aștept părerile și propunerile voastre.





Mult succes tuturor jucatorilor de pe FoE!:up:
 

DeletedUser6079

Guest
cu suma de monezi nu sunt de acord deoarece totusi monezile nu sunt de ajuns ori cate ai avea
 

DeletedUser7017

Guest
cote-drequla,monezile au un rol important în joc.Dacă nu sunt bani,nu sunt tehnologii noi,și fără tehnologii nu se avansează în eri noi.

Sper că dacă nu ați înteles ce am vrut să spun,să mă întrebi!
SUCCES!:D 030_caini.jpg
 

Atașamente

  • 030_caini.jpg
    030_caini.jpg
    29,7 KB · Vizualizări: 11
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
da dar gandestete ca doar a rputea sal blocheze in functie de problema are a facuto
 

DeletedUser5468

Guest
Simplu.
Dacă e trișor și folosește Hack-uri și alte chestii ban definitiv și ștergerea automată a acelui cont.
Dacă face schimb de pf. care includ mai multe lumi de joc, ban definitiv, dar in schimbul banului definitiv v-a trebui să dai la schimb 2,3,4(nu știu exct) legendare la level mare trișate, asta știu de la vecinii mei care au trecut prin așa ceva.
:)
 

DeletedUser7017

Guest
Din păcate, nu m-ați înțeles pe deplin la ce am vrut să spun!În funcție de problema să îi ia din ceea ce am propus!Ca o clasificare a acestor sume am să afișez chiar acum un tabel.
-dacă folosește Hack-uri pentru a modifica lupta pe un teren atunci se ia 600 de monezi,240 puncte fericire,coborârea rangului cu 20 nivele;
-dacă își folosește trucurile pentru a edite o sumă de monezi pe care le are i se șterge numarul de monezi,se iau 400 de puncte de fericire și secoboară rangul cu 50 de nivele
-pentru oricare alta folosire a Hack-urilor se restartează jocul de la lvl.1
Sper că acum m-am făcut înțeles!Dacă m-ai aveți vre-o neînțelegere sper să mă apelați.Eu sunt on-line de luni până vineri de la orele:6-7,sâmbătă-duminică: oră nesigură.


SUCCES LA JOC ȘI SPOR LA JOC!:)
 

DeletedUser5853

Guest
bataliile si colectarile zilnice nu sunt hack-uri,este timp pierdut pe acest joc online!!!
eu fac peste 16.000 de puncte zilnic pe arvahal,de ceva timp si cred ca sunt jucatori care fac si peste 20.000,ca au investit diamante
daca constriuesti printre primii legendare,ai sanse sa creasca mai repede in niveluri,bineinteles daca esti si avansat
trisorii sunt drastic sanctionati,stati fara grija!
 

DeletedUser7017

Guest
Or fi ei sancționați,dar după opinia mea nu sunt sancționați destul de drastic.Dacă ai sau ați avea noi opinii sau dezaprobați opinii,te rog sau vă rog să mi le scrii sau scrieți.


BAFTĂ LA JOC!:)

Și asta ar fi o modalitate destul de bună,radulion.Îți mulțumesc pentru idee și sper ca și opinia ta să fie acceptată de conducerea serverului.

SUCCES LA JOC!:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6484

Guest
problema este in felul urmator: cine are prieteni sau colegi pe cele trei lumi, normal ca se ajuta cu ei, asta nu inseamna ca fac schimb intre cele trei lumi,dupa cum stim intelegerile sunt peste tot, daca s-ar sanctiona, ar ramane jocul fara cel putin 50% din jucatori...:laugh:
 

DeletedUser3827

Guest
nu vă grăbiţi cu ban definitiv pt cei care primesc PF la CL din partea ''conturilor suport''! Asta e ca pedeapsa la moarte şi apoi afli că mortu e nevinovat. uneori se intâmplă să primeşti PF de la mai stiu eu cine care nu avansează din epoca bronzului dar tu habar nu ai cine e si nu ai plănuit nimic cu el!
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, daca acest lucru chiar se intampla, e de datoria dvs sa faceti un tichet catre Suport, sa reclamati acel cont din epoca bronzului, si sa nu asteptati sa va doneze multe puncte forge, asta pentru a evita anumite probleme cu "conturi de suport".
 

DeletedUser6530

Guest
Nu vad care e problema daca stai in epoca fierului/ timpuriu sa donezi PF.
Eu am stat cam o luna si am donat PF la far vecinilor (nu ii cunosteam).

Chiar nu se poate face diferenta dintre un cont suport si un jucator corect?
 

DeletedUser

Guest
Ati donat dar ati mers mai departe cu tehnologiile, implicit constructiile...
 

DeletedUser6530

Guest
Da, acum trec in coloniala, am cercetat dupa ce am facut rost de planuri.

KingLeorix spunea ca trebuie sa raportam jucatorii din bronz care ne doneaza multe PF. Nu mi se pare corect, cele mai multe puncte vin de la cei din fier/timpuriu (exceptand legendarele din epocile avansate). Nu cred ca voi vedea vreun jucator din industriala/progresista care sa-mi doneze PF la o legendara din fier.
 

DeletedUser6484

Guest
Cred ca depinde de strategia fiecaruia, unii de exemplu stau mult in epoca bronzului ca sa faca rost de planuri si sa aiba pf sa avanseze f. repede, si cu unele avantaje in plus . E una din strategii, nu vad cu ce ar gresi cineva care face asa!
 

DeletedUser8538

Guest
bai fratilor aia din top au bagat bani in joc de asta orasul lor arata bine sau are doar cladiri de la eventuri speciale
Si daca tot vorbim de trisori as vrea sa raportez jucatorul lunetistulnr1 de pe arhavall care mi-a zis ca are contul de la altcineva
 

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
raportarea unui jucator se face cu un tichet la suport (click dreapta oriunde pe joc).

O zi frumoasa si spor la joc!
 
Sus