Discuții despre Provocările zilnice

DeletedUser11075

Guest
ceva special ce trebuie facut sa apara acest nou set de misiuni? Eu nu le gases :)
 

Dumi.

Well-Known Member
M-am bucurat. Oarecum!
5/5 ar fi fost mai ok pentru cei care sunt mai la inceput....
7/7 incepe sa fie mai greu; dar vom vedea
 

DeletedUser9362

Guest
se poate face ceva pentru a putea vedea butonul de cules automat?de cand cu aceste provocari, nu se mai poate folosi acel buton, pur si simplu nu se vede.multumesc
 

maketi

Well-Known Member
Parca era vorba ca nu vor fi misiuni "imposibile" la provocarile zilnice . "Dobandeste 4 sectoare de pe harta continentului" in ce categorie intra ? Norocul meu ca iscoada a ajuns azi de dimineata la destinatie , ma intreb daca nu aveam iscoada pe drum sau mai erau doar 3 sectoare de cucerit dintr-o provincie mai avema sanse sa finalizez misiunea fara a investi diamante ?
harta.PNG
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@dam1an23 Acest lucru se întâmplă din cauza rezoluției folosite. Fie modificați rezoluția, fie faceți Zoom out cu ajutorul butonului CTRL + rotița de la mouse.

@dark3hadow Vă rog să faceți tichet la Suport.
 

DeletedUser9990

Guest
Eu ratez o misiune din cauza ca am impartit toate motivarile inainte sa inceapa
 

DeletedUser10952

Guest
Se poate sa puneti si voi provincii nelimitate ca si numar ?din moment ce cucereste sectoare este la provocari zilnice,si lafel si misiuni de poveste in fiecare epoca mai multe ca sa avem si pentru provocari zilnice.Cum nu sunt nelimitate provinciile,si pe harta continent nu prea faci fata la batalii decat daca esti foarte bine cotat,nu vad rostul sa apara la provocari zilnice ,nici castiga 2 batalii sau 4 sau chiar 10,sambata,duminica si luni,ca majoritatea bataliilor le dai la expeditia ghildei. Va multumesc frumos o zi frumoasa sa aveti.
 

Dumi.

Well-Known Member
..............................

@dark3hadow Vă rog să faceți tichet la Suport.

consider ca acest sfat nu este foarte bun. Daca un user posteaza o doleanta aici pe acest forum, normal este sa i se raspunsa aici pe acest forum. Si nu scriu acest post ca sa ma bag in seama ci doar din dorinta de a va face sa intelegeti ca poate suntem mai multi useri care putem beneficia de un raspuns la o anumita intrebare....si atunci ce rost are sa facem 10 insi tiket pentru acelasi lucru?
Ar fi mult timp pierdut pentru noi si o incarcare nejustificata pentru voi pe partea de tikete!
 

DeletedUser10063

Guest
Din păcate, provocările zile sunt făcute în batjocură. Eu înțeleg că sunt provocări și ar trebui să fie mai grele decât misiunile cu care ne-am obișnuit. DAR! Să fim nevoiți să folosim diamante, să fim nevoiți să distrugem întreaga armată ca să putem cucerii provincii sau să culegem un număr imens de resurse și lista continuă. Este un pic cam mult. Drept sfat, vă recomand, ori să reduceți gradul de dificultate, ori să eliminați pedeapsa de -1 punct, ori eliminați cu totul provocarea zilei. Și unele recompense lasă de dorit.
 

Dumi.

Well-Known Member
Da...retrag!
Provocarile zilnice NU SE MERITA din punctul meu de vedere. Ma chinui ca un bou sa termin 7/7 ca sa imi dea pachet de renovare , eu fiind in epoca fierului. Jalnic :)
 

DeletedUser3698

Guest
e foarte bine ca incercati sa veniti cu chesti noi pe joc pt a ne capta cat mai mult atentia si sa ne tineti cat mai mult pe joc dar mie mi se pare ca incepeti sa exagerati un pic.misiunile sunt exagerate gen ”finalizeaza 54 de productii specifice unui interval de 15 minute” sau mai era una ”finalizati 36 de productii specifice unui interval de 4 ore” pe bune?!?
E foarte clar ca voi va doriti sa stam pe joc 24 din 24 si asta mi se pare exagerat,sunt misiuni care necesit foarte mult timp pt a le realiza sau ar mai fi o solutie sa umplem jumate de oras cu fierari.In concluzie misiunile sunt exagerate si foarte grele.incerc sa termin saptamana asta si dupa aceea ma las pagubas,chiar nu am de gand sa-mi petrec toata ziua in fata calculatorului si asa petrec destul de mult de vreo 5 ani incoace.
 

DeletedUser10952

Guest
cum avem aprox 250 de provincii si aprox 1250 de sectoare rezulta ca la un ritm de cucereste sectoare la provocarile zilnice de aprox 10 sectoare pe saptamana in 125 de saptamani(asta daca nu luam in calcul misiunile de event si cele de poveste) ajungem la capat cu ele,adica in doi ani 4 luni si 25 de zile.Dar daca luam in calcul si pe cele de la misiuni de event o provincie pe luna timpul scade plus inca una la 3 luni (la 4 evente este necesar sa cuceresti doua provincii) .Ar fi cam aprox 9 provincii pe luna,si mai avand in vedere faptul ca deja am cucerit o parte din ele,numa cu misiunile de event deja in una din regiuni sunt cu trei epoci inainte la provincii.Deci in aproximativ doi ani ramanem fara provincii cu tot cu introducerea de noi provinci in fiecare an.Cu alte cuvinte end of game.Asta evident daca ai materiile ca cu armata daca provinciile sunt si cu o epoca inainte e imposibil.
provincii.jpg
 

DeletedUser10952

Guest
Cu o alta misiune hai ca ne descurcam sa zicem cu una de la event si asa mai inputinam din pierderi,ca si misiunile de poveste sunt un numar limitat pe fiecare epoca,si asa ai putea ajunge sa fi nevoit sa treci in epoca urmatoare ca sa mai ai misiuni suplimentare.
 

DeletedUser10952

Guest
la batalii poate ziceti ca putem jefuii un vecin inloc de expeditia ghildei daca numai poti inainta acolo,sau pe harta continent,dar acolo slabe sanse sa ei ceva ori nu ai unde ori unde ai sunt altii si iti ia cam doua zile,deci automat pierzi misiunea.Dar daca tu motivezi sau finisezi la vecini numai poti si sa te bati cu respectivu sa-l jefuiesti,deci cam aiurea in zilele de sambata,duminica si luni sa cada misiuni de astea la provocari zilnice.
 

DeletedUser10063

Guest
Am urmărit puțin și forumul englezesc în privința aceleiași probleme. Sunt foarte multe feedback-uri negative în privința acestor provocări zilnice. Foarte mulți dintre ei nici nu se mai chinuie să completeze misiunile. În concluzie, acest update este egal cu 0.
Cei drept astăzi la provocare am primit să contribui cu puncte forge la clădiri legendare, să strâng o sumă de monede și să cuceresc 3 sectoare, fie prin negociere, fie armat. O astfel de misiune este acceptabilă, pentru mine; însă cei care sunt în epoca fierului sau bronzului, sigur nu sunt prea fericiți.
 

Laurania

Well-Known Member
De ce avem la misiuni zilnice sa rezolvam 2 confruntari prin atac, daca noi aproape ne-am terminat expeditia? E absurd.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Sunt si dupa parerea mea cateva lucruri care ma nemultumesc ,dar pana la urma este optionala participarea la "provocarea zilnica".
 
Sus