Discuții despre Provocările zilnice

Dumi.

Well-Known Member
Sunt si dupa parerea mea cateva lucruri care ma nemultumesc ,dar pana la urma este optionala participarea la "provocarea zilnica".
Da este optionala, dar daca nu optezi sa o faci pierzi ce ai facut cu o zi inainte [si poate nu ti-a fost usor sa o faci pe cea de dinainte]
Deci acest "este optionala".....are bune si rele in ea!
 

Dumi.

Well-Known Member
Daca mai era un secret....cred ca aceste provocari zilnice sunt de fapt o metoda elaborata, in plus, ca sa mai se cheltuiasca diamante....
Este parerea mea si nu o generalizez. Altii pot crede ce vor ei de cuviinta!
 

DeletedUser11234

Guest
Desi am 108 prieteni,nu pot sa vizitez mai mult de 20-25 taverne pentru ca ei nu-si culeg tavernele.Asta ma obliga sa sterg 80% dintre prieteni si sa-mi incerc norocul cu altii,ar trebui sa existe o misiune alternativa de exemplu de cules o suma de arginti.De asemenea misiunea cu cucerirea sectoarelor este imposibila pentru ca eu am toatesectoarele cucerite la ziImagess.jpg
 

BraveWww

Well-Known Member
Daca mai era un secret....cred ca aceste provocari zilnice sunt de fapt o metoda elaborata, in plus, ca sa mai se cheltuiasca diamante....
Este parerea mea si nu o generalizez. Altii pot crede ce vor ei de cuviinta!

De acord.Exemplu aceasta "provocare".In mod normal trebuie sa ai 6 cladiri de productie din care sa colectezi de 6 ori la secunda timp de 24h:)))

Untitled.jpg
 
...degeaba an indeplinit a doua zi la provocerea zilnica ,ca tot o singura zi este recunoscuta ca am indeplinit !!!...nu este corect! ..asa nu am sa ajung la ziua 7! ... nu stiu daca nu cumva e bataie de joc,cum e bataie de joc si situatia actuala a tarii!!??
 

DeletedUser10612

Guest
Provocarile zilnice au misiuni aproape imposibile. "Dobandeste 4 sectoare de pe harta continentului, ,, n'' producții de cate 5 min sau de 8 ore, confruntări multe prin atac unde ești nevoit să-ți ataci vecinii și să-ți epuizeze armata'', etc in ce categorie intra? Drept sfat, vă recomand, ori să reduceți gradul de dificultate, ori să eliminați pedeapsa de -1 punct, ori eliminați cu totul provocarea zilei. Oricum, recompense lasă MULT de dorit.
 

DeletedUser11295

Guest
Buna ziua.
Si mie mi se par foarte neatractive recompensele de la provocarile zilnice. Azi, spre exemplu, ar trebui sa negociez 4 sectoare de pe harta de Oceanic pentru a primi niste medalii. Sa fim seriosi...
Si nu inteleg nici rostul cerintelor de tipul "doneaza x bunuri la tezaurul ghildei", atata timp cat ghilda mea, de exemplu, sta extrem de bine la acest capitol, in schimb eu am lacune serioase in ceea ce priveste bunurile disponibile.
Subscriu ideii de a elimina pedeapsa de - 1. Unele misiuni chiar nu merita facute.
 

mothercat

Member
Probleme colectare la provocare zilnica
Desi am indeplinit toate misiunile nu am putut colecta recompensa(un pachet mare de provizii), pur si simplu s-a schimbat ziua:( Am pierdut 45ooo provizii. Nu am apucat sa mai fac print pentru ca s-a schimbat ziua:oops:, se mai poate face ceva? Am si pedeapsa, nu este corect.
 

BraveWww

Well-Known Member
Buna ziua.
Si mie mi se par foarte neatractive recompensele de la provocarile zilnice. Azi, spre exemplu, ar trebui sa negociez 4 sectoare de pe harta de Oceanic pentru a primi niste medalii. Sa fim seriosi...
Si nu inteleg nici rostul cerintelor de tipul "doneaza x bunuri la tezaurul ghildei", atata timp cat ghilda mea, de exemplu, sta extrem de bine la acest capitol, in schimb eu am lacune serioase in ceea ce priveste bunurile disponibile.
Subscriu ideii de a elimina pedeapsa de - 1. Unele misiuni chiar nu merita facute.
Dar sa "Finalizezi 36 de productii specifice unui interval de 4h "? :)))
 

Dumi.

Well-Known Member
cateodata mai e o misiune ascunsa in partea de jos....sigur erau doar 4 misiuni si nu 5?
 
Sus