Discuții despre versiunea 2.0

DeletedUser8328

Guest
pison

revin la exemplul cu puscasii marini. un om poate sa stea in era in care se produc puscasi marini daca are el chef 5 ani, cu Alcatraz la nivelul 5, nu la 21. si cu o singura cladire de puscasi marini in oras.
presupun ca Alcatraz produce la nivelul 5 exact 5 unitati pe zi.
5 ani=1825 zile=9125 puscasi marini
plus aia 5 de la cladire are 9130.
dupa 5 ani hotaraste omu ca e de ajuns i s-a acrit de puscasi marini si in plus vrea sa se lupte cu tine. el intre timp a ajuns in oceanic, dar ca sa-si arate muschii iti spune: ''io ma bat cu tine numa cu puscasii marini mah!!!'' :D
iar ca sa rada de tine isi sterge din oras cladirea care produce puscasi marini. si pune una de tunuri cu apa sau care o fi in oceanic ca eu nu am ajuns inca acolo. evident ii mor 5 puscasi marini pe loc, le face slujba de pomenire dar nu plange prea mult dupa ei pentru ca i-au ramas....9125
o lupta=8 unitati militare
9125 unitati militare=1140 de lupte!!! si ii mai raman 5 puscasi marini, bineinteles in cazul cel mai nefericit cand pierde toate cele 1140 de lupte cu morti la maxim. iar in timpul asta (habar n-am cat dureaza efectiv sa dai 1140 de lupte, chiar daca ar fi una dupa alta) tu te dai de ceasul mortii pe forum ca nu stii de unde are nenea ala puscasi marini pentru 1140 de lupte....

cam asta ar fi.
te rog in numele celorlalti care au raspuns aici sa ii ierti daca poate te-au luat ca din oala la un moment dat, dar prima greseala tu ai facut-o cand ai adoptat un ton arogant considerand ca ei iti dau informatii gresite, cand de fapt tu refuzai sa intelegi sau sa accepti explicatiile lor.
poate ca intr-adevar ar fi trebuit sa-ti explice ca la scoala la tabla inmultirii. dar tine cont si tu de faptul ca rabdarea oamenilor are limitele ei :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu e vorba ca a adoptat un ton arogant , e vorba ca, implicit toti cei care au armate asa multe au fost catalogati drept hoti, da hoti!
Asta e o acuza grava!
Pe de alta parte ma indoiesc amarnic ca desi joaca de atat timp, nu stie ce-s alea unitati libere si cum se obtine si ce regim special au!
Si atunci?....
 

DeletedUser5468

Guest
Nu e vorba ca a adoptat un ton arogant , e vorba ca, implicit toti cei care au armate asa multe au fost catalogati drept hoti, da hoti!
Asta e o acuza grava!
Pe de alta parte ma indoiesc amarnic ca desi joaca de atat timp, nu stie ce-s alea unitati libere si cum se obtine si ce regim special au!
Si atunci?....

Chestia nasoală e că se laudă cu nici 50 de milioane în clasament de atâta timp luându-se de tine că ai 16.000 pe Arvahall ...
Urăsc genul ăsta de jucători, cărora nu le convin multe lucruri dar care au de comentat la adresa altora.
 

DeletedUser8328

Guest
la inceput faceam si eu imprudente de genul asta. :p

daca ai rabdare si stai suficient sa studiezi toate indicatiile de la cladiri, astfel de situatii se pot evita.
dar trebuie sa ai...foarte multa rabdare. in plus informatiile din joc sunt uneori foarte derutante si de multe ori trebuie efectiv sa ''ghicesti'' din ce cauza se intampla un anumit lucru. te apuci sa intrebi in toate partile, sperand ca jucatori mai experimentati au trecut deja prin astfel de momente si stiu exact cum sta treaba. atunci cand ei raspund, uneori raspunsurile lor dau impresia ca ceva nu se ''potriveste'', asta tot din cauza informatiilor din joc. iar asta te agaseaza. pe ei la randul lor ii agaseaza atitudinea ta, pentru ca la nivelul lor li se pare foarte simplu ce ai intrebat si refuza sa accepte ca tu nu intelegi raspunsurile date de ei. se creeaza un cerc vicios pana cand discutia iese de pe fagasul normal, se deraiaza de la subiectul initial si se trece la dispute de orgoliu care nu au legatura cu tema din topic. :)
 

DeletedUser11319

Guest
HAHAHA, eu speram sa se intoarca si sa scrie HA... v-am pacalit pe toti (totusi e un post pt. ziua de 1 Aprilie) dar suparat si ramas fara argumente s-a stins usor...pacat ...eu totusi multumesc de informatii, am aflat lucruri utile si noi chiar daca am fost pacalit de post prima data :) ...sa aveti Sarbatorile de Paste asa cum le doriti voi.
Zi buna.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Da, am avut această intenție, dar discuțiile au divagat foarte mult.
Așa este, acest anunț a fost valabil doar pentru 1 aprilie și sper că a descrețit puțin frunțile. La fel, sper că nimeni nu s-a supărat. :)

Zile luminoase vă doresc! :)
 

DeletedUser5468

Guest
Da, am avut această intenție, dar discuțiile au divagat foarte mult.
Așa este, acest anunț a fost valabil doar pentru 1 aprilie și sper că a descrețit puțin frunțile. La fel, sper că nimeni nu s-a supărat. :)

Zile luminoase vă doresc! :)

Asemenea și dumneavoastră.
 

DeletedUser7314

Guest
Ce interesanti si inteligenti va credeti! Nu aveti de unde sa dati o explicatie logica, pentru ca nu exista , daca nu se fac manevre, si incepeti sa ma denigrati!!! Am observat . S-a format aici un grup de BINEVOITORI, care daca ai observat ca se incalca regulile la greu si spui asta, sau le deschizi ochii celorlati jucatori, esti banat, ti se sterg postarile sau sar toti BINEVOITORII pe tine!!!! E bine ca s-a ajuns ocolo incat daca vezi pe cineva ca fura si strigi hotul! esti luat la ciomage!!! Bravo! Sunteti o adevarata comunitate de... Ma astept sa fiu banat ca si la suport, unde nu au mai putut suporta adevarul !!!!!!
Si ca sa va intre bine in cap: Aici sunt ca sa ma joc , nu sa fiu furat si pe urma sa-mi spiuneti ca sunt prost!!!
 

DeletedUser5468

Guest
Nu se crede nimeni mai inteligent și mai interesant decât tine.
Pur și simplu îți ții orgoliul în fața tuturor argumentelor noastre ci tot tu nu vrei să înțelegi ceea ce ți s-a explicat mai sus.
Nu te oprește nimeni din a juca și tot nimeni nu te poate fura fără acordul tău înainte de toate.

Joc acest joc de mai bine de 5 ani și nu am văzut pe nimeni să se plângă în halul ăsta că acest joc este incorect din punct de vedere al unităților primite de Alcatraz și al luptelor date, mai ales într-un exemplu ca și al tău ...
 

DeletedUser7314

Guest
Nu intelegi nimic, sau chiar mult mai rau , te faci ca nu intelegi, asa ca nu-mi mai irosesc neuronii degeaba! Pa!!!
 

DeletedUser8328

Guest
la discutia deschisa de tine aici o dai intr-una cu furtul.
mai citeste odata postul 41 unde am explicat efectiv ca la gradinita cum e cu armata foarte numeroasa. daca nici aia nu e explicatie logica pentru tine, inseamna ca tu ai o placere sa jignesti si nu te intereseaza de fapt sa intelegi ceea ce ti se pare ciudat la un moment dat.

dupa ce ai citit postul 41, daca in continuare crezi ca te ''fura'' cineva, vino cu argumente pe situatie concreta si pe cifre. demonstreaza cu dovezi clare ca nu e adevarat ce am scris eu acolo. pentru ca nu e normal sa incepi sa jignesti oamenii si sa aduci acuzatii, cand tu nu ai nici un argument in sprijinul acestor acuzatii. esti doar nervos si nu te intereseaza ce au altii de spus, nici macar cand te ajuta cu informatii utile.
 

DeletedUser11319

Guest
Pison ...da unde ai vazut asta? ai nume de jucator/i care fac asta?...daca triseaza spune, este unu sau sunt mai multi?...ce nume are acel jucator si ce nume au jucatorii care triseaza? se poate verifica, hai sa fim corecti pan' la capat.
Seara buna
 
Sus