cum atac vecinii

  • Autor subiect DeletedUser11611
  • Data de început

DeletedUser11611

Guest
Salutare,
As vrea si eu sa stiu de ce nu pot ataca un vecin, desi am cercetat tactici militare.pur si simplu nu vad nici o optiune care sa faca asta si nu gasesc pe harta nimic de genul acesta.
Multumesc mult!
 

Dumi.

Well-Known Member
Pai atacul vecinilor nu are legatura cu harta provinciilor. Fiecare vecin din bara de jos are pe iconul sau o imagine mica cu doua sabii incrucisate. Apesi acel simbol, iti aranjezi armata in sloturi si dai "ataca".
 

DeletedUser11611

Guest
Pai atacul vecinilor nu are legatura cu harta provinciilor. Fiecare vecin din bara de jos are pe iconul sau o imagine mica cu doua sabii incrucisate. Apesi acel simbol, iti aranjezi armata in sloturi si dai "ataca".
Am inteles,mersi mult
 

DeletedUser7314

Guest
Hai ca am revenit!!!!
Sa-mi spuna si mie cineva , din acei care m-au facut cu ou si otet acum ceva timp, cum a reusit jucatorul MasterA sa castige 24 de lupte in Viitorul Arctic, cu un punctaj de 1400000 de pucte (adica o medie de 58000 pe lupta) cand el nu are in oras nici o cazarma din viitorul Arctic si Alcatrazul ii ofera doar 16 unitati pe zi, dar in nici un caz din arctic pentru ca nu are cum , deoarece nu are cazarma din arctic! De unde ia unitatile ca vreau si eu asa!!!!! Eu pentru 25 de lupte am pierdut aproximativ 30 de unitati , in conditiile in care eu am bonus in atac 208 , iar el doar 68!!!!! Ati vrut un exemplu concret , v-am dat unul!!!!! Lamuriti-ma!!!! Si nu-mi mai spuneti povesti!!! Spuneti-mi concret cum se poate asa ceva , ca sa fac si eu, pentru ca m-am saturat sa tot produc unitati in cazarmile care imi ocupa spatiul in oras, iar altii care nu au cazarmi au unitati la discretie!!!! MULTUMESC!
 

DeletedUser7314

Guest
Ma gandeam eu ca nu o sa-mi raspunda nimeni, dar domnii aia sensibili de la suport, ar putea totusi sa verifice cele scrise mai sus, ca poate totusi nu bat campii si am dreptate! Sau e prea greu...
 

Dumi.

Well-Known Member
Hai ca am revenit!!!!
Sa-mi spuna si mie cineva , din acei care m-au facut cu ou si otet acum ceva timp, cum a reusit jucatorul MasterA sa castige 24 de lupte in Viitorul Arctic, cu un punctaj de 1400000 de pucte (adica o medie de 58000 pe lupta) cand el nu are in oras nici o cazarma din viitorul Arctic si Alcatrazul ii ofera doar 16 unitati pe zi, dar in nici un caz din arctic pentru ca nu are cum , deoarece nu are cazarma din arctic! De unde ia unitatile ca vreau si eu asa!!!!! Eu pentru 25 de lupte am pierdut aproximativ 30 de unitati , in conditiile in care eu am bonus in atac 208 , iar el doar 68!!!!! Ati vrut un exemplu concret , v-am dat unul!!!!! Lamuriti-ma!!!! Si nu-mi mai spuneti povesti!!! Spuneti-mi concret cum se poate asa ceva , ca sa fac si eu, pentru ca m-am saturat sa tot produc unitati in cazarmile care imi ocupa spatiul in oras, iar altii care nu au cazarmi au unitati la discretie!!!! MULTUMESC!
Eu am sa iti raspund la intrebarea ta. Cel putin sper sa te lamuresc pana ce un moderator sau admin te va baga in seama.
Eu sunt in era progresista. Insa de cand eram inca in era industriala, aveam unitati de postmoderna. Nu de la alcatraz, nu de la cazarmi, pentru ca era imposibil. Am rezolvat niste questuri si am mers inainte pe harta si am obtinut aceste trupe din questuri. Ma gandesc ca si respectivul a facut acelasi lucru. Deci ESTE POSIBIL si nu e vreo masinatiune a cuiva. Parol!
 

DeletedUser7314

Guest
Stiu asta, dar ca sa duci atatea lupte iti trebuie unitati multe, dar la questuri nu primesti mai mult de 3-4 unitati ! Ei ar putea sa verifice acest lucru, dar nu vor .Trebuie sa vaem toti sanse egale, nu unii sa lupte corect, iar altii POATE ca ocolesc regulile!
 

Dumi.

Well-Known Member
Pai e suficient sa ai 1-3 unitati din ere mai naintate si restul banditi. Banditii se transforma.
Daca are alcatraz in oras ii produce multi banditi si se tot aduna
cu o trupa din aceea si 2000 de banditi dai lupte un an de zile. [nu si gvg]
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu ocoleste nimeni nici o regula. Eu am de luni de zile acele trupe [cateva] de postmoderna si nu am cazarmi in oras [in afara de una plantata ieri care sa imi dea tancuri de progresista pentru gvg....cum explici asta?
 

DeletedUser7314

Guest
Pai daca nu iai folosit, normal ca ai ai! Ia da tu vre-o 24 de lupte cu ei, sa vedem poti? Si daca prin absurd reusesti, o sa ii pierzi pe toti!!!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Referitor la banditi!!! De la alcatraz primeste doar 16 unitati pe zi, nu are cum sa stranga atatia, iar unitatea de care spui va fi imediat distrusa , pentru ca daca nu stii , dupa ce banditii se transforma, este atacata prima unitatea clonata!!!!! Asa ca...
 

Dumi.

Well-Known Member
Pai daca nu iai folosit, normal ca ai ai! Ia da tu vre-o 24 de lupte cu ei, sa vedem poti? Si daca prin absurd reusesti, o sa ii pierzi pe toti!!!!!
deci cred ca am produc cel putin 10000 de banditi si ii folosesc zi lumina
eu atac vecinii, termin integral expeditia ghildei in ziua de marti, fara sa negociez nici o confruntare si ocazional joc si in gvg....
cum nu i-am folosit?
Faci niste afirmatii ca sa te afli in treaba!
 

Dumi.

Well-Known Member
si nu uita ca si atacul si apararea conteaza!!!!!
daca ai 50% e una si daca ai 200% e alta.....
mai lasa acuzele si urca-ti legendarele :)
 

DeletedUser9142

Guest
Ma gandeam eu ca nu o sa-mi raspunda nimeni, dar domnii aia sensibili de la suport, ar putea totusi sa verifice cele scrise mai sus, ca poate totusi nu bat campii si am dreptate! Sau e prea greu...
avanseaza pe harta inaintea epoci in care esti si rezolva misiuni ,vei detine atunci unitati militare din misiuni fara sa ai cazarma respectiva in oras
 

-Jack Sparrow-

Active Member
Hai ca am revenit!!!!
Sa-mi spuna si mie cineva , din acei care m-au facut cu ou si otet acum ceva timp, cum a reusit jucatorul MasterA sa castige 24 de lupte in Viitorul Arctic, cu un punctaj de 1400000 de pucte (adica o medie de 58000 pe lupta) cand el nu are in oras nici o cazarma din viitorul Arctic si Alcatrazul ii ofera doar 16 unitati pe zi, dar in nici un caz din arctic pentru ca nu are cum , deoarece nu are cazarma din arctic! De unde ia unitatile ca vreau si eu asa!!!!! Eu pentru 25 de lupte am pierdut aproximativ 30 de unitati , in conditiile in care eu am bonus in atac 208 , iar el doar 68!!!!! Ati vrut un exemplu concret , v-am dat unul!!!!! Lamuriti-ma!!!! Si nu-mi mai spuneti povesti!!! Spuneti-mi concret cum se poate asa ceva , ca sa fac si eu, pentru ca m-am saturat sa tot produc unitati in cazarmile care imi ocupa spatiul in oras, iar altii care nu au cazarmi au unitati la discretie!!!! MULTUMESC!


E simplu prieten drag, are sigur in oras o ascunzatoare de banditi cu care culege alcatrazul si celelalte unitati le castiga la Expeditia Ghildei la primele 3 nivele.
 

-Jack Sparrow-

Active Member
Daca vrei sa stii cum ataca ..sa ma cauti in privat..nu vreau sa imi afle toata lumea strategia :)) (
Salutare,
As vrea si eu sa stiu de ce nu pot ataca un vecin, desi am cercetat tactici militare.pur si simplu nu vad nici o optiune care sa faca asta si nu gasesc pe harta nimic de genul acesta.
Multumesc mult!

Trebuie sa cuceresti primul turn de pe harta continentului si sa faci cercetarea
 
Sus