Discuții despre ștergerea automată a conturilor inactive

MMD11

Member
Salutare! Ce se intampla cu punctele forge folosite pentru a creste o cladire legendara al unui utilizator sters? Se intorc la cel care a investit?
 

TheLord08

Well-Known Member
Buna ziua. Am o intrebare simpla : ce inseamna cont inactiv pe forum?
Intreb asta ptr ca pe joc intru zilnic, dar pe forum mai rar.
Toate cele bune!
 

DeletedUser9837

Guest
Cred ca te referi la CL ale căror niveluri nu sunt finalizate. Bună întrebare.
 

DeletedUser10840

Guest
Eu zic sa va mai documentati, deoarece nu stiu daca e legal sa stergeti un cont de joc daca pe acel cont s-a cumparat ceva cu bani reali, practic eu am cumparat ceva de la voi, si voi nu ma lasati sa il folosesc pentru ca imi stergeti contul, nu stiu daca e tocmai legal.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Totul este perfect legal, iar modificarea a fost introdusă exact pentru a respecta reglementările internaționale.
Dar, înainte de a șterge un cont, se primește pe email o atenționare, cu ceva timp înainte de ștergerea propriu-zisă, și tot procesul se amână pentru 12 luni dacă are loc o logare pe joc.

În ceea ce privește PF-urile donate, acestea nu se pot returna.
 
Ultima editare:

MMD11

Member
În ceea ce privește PF-urile donate, acestea nu se pot returna.[/QUOTE]
...not funny...oricum PF-urile nu se transforma in bani pe card...tot in joc vor fi reinvestiti...in alte clediri legendare sau evolutie in epoci...oricum celui ce i se va sterge contul nu va mai face nimic cu ele...la urma urmei este timpul nostru investit in ceva...1 ora = 1 PF, nu?
...in ceva tot ar trebui transformate PF-urile investite circumstantial intr-un jucator care nu ne-a apreciat efortul...macare folositi o paritate a acestor PF. ( 10 PF investiti 5/3 PF inapoi, ori 10 PF = 10.000 de provizii, etc)
 

DeletedUser9702

Guest
Deci, daca inteleg bine, daca ma logez in joc, dar nu ma loghez in forum, nu este nici o problema
 

DeletedUser9974

Guest
Dar conturile care nu depasesc epoca fierului la cat timp se sterg? Tot la 12 luni?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Conturile se șterg pentru inactivitate în două moduri:
-parțial, pe lume de joc, după 30 de zile de inactivitate dacă sunt în epocile de început - dar datele rămân în server, contul încă există și poate fi folosit oricând pentru a se reîncepe jocul
-total, după 1 an, indiferent de epocă/Diamante - situație în care toate datele contului se șterg/dispar.
 

DeletedUser1080

Guest
...not funny...oricum PF-urile nu se transforma in bani pe card...tot in joc vor fi reinvestiti...in alte clediri legendare sau evolutie in epoci...oricum celui ce i se va sterge contul nu va mai face nimic cu ele...la urma urmei este timpul nostru investit in ceva...
Scuze ca intervin, dar cred ca nu ai inteles exact raspunsul. PF-urile investite in legendare NU SE RETURNEAZA donatorului in cazul in care acestuia i sesterge contul. Cu alte cuvinte, raman donate indiferent daca este inchis sau nu nivelul.
 

*Daemon78*

Well-Known Member
Eu am o altă întrebare. Asta cu pf-urile mi se pare puerilă. Dacă ți se șterge contul ce pf-uri vrei să mai recuperezi? Doar nu se vor reporta pe celelalte servere. :) E șters, o iei de la zero.
Întrebarea mea este: ce se întâmplă cu diamantele?

Exemplu concret: pe Brisgard n-am mai intrat de ceva timp. Dar am câștigat și acolo ceva diamante, care sunt la comun, după cum știm, pe toate serverele. Să presupunem că mi se șterge contul pe B. Ce se întâmplă cu diamantele câștigate acolo din misiuni sau EG? Sau colectate de la fântâni? Se pierd?
 

Dumi.

Well-Known Member
daca diamantele sunt la comun, nu ai cum sa le pierzi
logic, nu se poate asa ceva
eu am renuntat sa mai joc pe lumea A si dupa ce adisparult de acolo orasul meu, nr de diamante a rama acelasi
 

DeletedUser5649

Guest
Salut. Am "probleme" cu un jucator care s-a "lasat" cred ... a deconectat toate cladirile de la primarie ... Sighianul ... si contribuisem la o legendara la el ...
Intrebarea mea este... Cand va fii sters contul ...si ce se va intampla cu pf pe care le-am bagat in legendara lui ?
 

DeletedUser5468

Guest
Salut. Am "probleme" cu un jucator care s-a "lasat" cred ... a deconectat toate cladirile de la primarie ... Sighianul ... si contribuisem la o legendara la el ...
Intrebarea mea este... Cand va fii sters contul ...si ce se va intampla cu pf pe care le-am bagat in legendara lui ?

Le pierzi.
 

DeletedUser11302

Guest
Nelamuriri (multe) as avea si eu!
Dar, mi se pare firesc sa consideram ca: orice [investitie] (inclusiv PF) este definitiva!
Acum: pe una din Lumi am pierdut intreg istoricul (am luat-o de la inceput) si consider ca este un abuz! Datorita email-ului utilizat (acelasi), eu sunt in toate cele 5 Lumi (vad ca sunt numite ... "servere") plus pe Forum, acelasi jucator. Daca m-am folosit de una dintre Lumi si am achizitionat diamante (si nu doar o data!!!) care sunt [la comun] pentru toate Lumile, firesc si logic este sa fiu considerat [prezent] in toate cele 5 Lumi de joc, chiar daca "lipsesc" mai mult in vreuna din Lumi. Faptul ca "lipsesc" imi poate afecta Prieteniile (unde exista asteptari), dar este ilogic sa-mi afecteze intreg istoricul! Daca unul din Prieteni nu mai joaca (indiferent in ce Lume), iar acest lucru ma deranjeaza (sau nu), eu DECID sa-l pastrez printre Prieteni, sau dimpotriva, sa anulez prietenia cu acesta!
As propune: pierderea prin stergere a intreg istoricului dintr-o Lume a oricarui jucator care isi pierde (prin neprezentarea in joc) Prietenii!! Poti sa faci niste "gafe" care sa duca la pierderea Prietenilor, dar sa continui sa joci ... chiar si fara prieteni, chiar si fara Ghilda!!! Deci, istoricul unei Lumi sa fie anihilat doar in masura in care un jucator este parasit de Prieteni pentru ca LIPSESTE din joc, in una dintre Lumi. Este echivalent cu abandonul [tacit] pentru acea Lume.
Pentru ca aceasta stergere sa nu tergiverseze, in Regulament sa fie specificat un numar de Prieteni minimal pentru care sa primesti avertisment si un numar minimal pentru care anularea istoricului sa devina operationala! Daca cel avizat nu raspunde prin Joc pentru un anumit timp - de stabilit cit timp! - de asemenea, stergerea istoricului devine operationala!
Asta este parerea si propunerea mea!
Va multumesc!
 
Sus