Discuții despre Evenimentul de primăvară 2019

DeletedUser12580

Guest
Si, totusi, unde sunt pomisorii roz cu lampioane? Eu n-am vazut niciunul.
 

DeletedUser4808

Guest
Clasamentul ligii pe B nu functioneaza?, am cheltuit peste 700 de lampioane si arata tot zero
 

DeletedUser12222

Guest
scoateti eventul asta,ca sa termin o lupta imi ia o ora sa termin
 

DeletedUser12507

Guest
Nu conteaza cate lampioane ai cheltuit.In liga conteaza numarul de iazuri trecute.La 1 iaz esti amator,la 2 esti bronz,la 3 iazuri traversate esti argint etc..daca vrei sa intri in liga incearca sa nu sari pe toate frunzele,mergi pe un drum inainte pana ajungi la malul opus.
 

dunbarton

Well-Known Member
Va salut,

Am descoperit o surpriza placuta a celor de la INNO in legatura cu evenimentul de primavara.

Cei care se afla cel putin in Era Contemporana pot amplasa din Decoratiuni, printre altele, si un Cires de culoare roz care ocupa doar o patratica. Eu am amplasat multe astfel de decoratiuni, intrucat contrasteaza placut cu cladirile si drumurile cenusii.

Astazi insa am avut nevoie sa eliberez niste patratele si am sters cativa Ciresi. Dar, ce sa vezi?!, dupa fiecare stergere primeam bonus 5 lampioane. Nu mi-a venit sa cred! Am sters 10 Ciresi, am primit 50 de lampioane. Mai sa fie! Am mai amplasat 10 Ciresi si i-am sters, iarasi am primit 50 de lampioane. Am repetat operatiunile pana m-am plictisit, cred ca am adunat pana acum peste 2000 de lampioane.

M-am gandit ca s-ar putea sa fie bug, intrucat este ceva neanuntat in prezentarea evenimentului, dar bug-ul este de fapt o greseala, pe cand acordarea acestor bonusuri este evident ceva introdus intentionat in program. Posibil sa fie o varianta de lucru uitata nestearsa de cei de la INNO.

Oricum ar fi, trebuie sa multumimi baietilor de la INNO pentru ca macar la acest eveniment putem sa realizam nivelul maxim al modernizarii cladirii speciale.



O zi placuta si spor la joc!
 

DeletedUser10107

Guest
Va rog sa treceti acest joc la categoria ,,jocuri de noroc" nu de strategie. La fiecare event e mult mai apropiat de aceasta categorie , nu mai e strategie deloc. Nu stiu daca ar conveni cuiva sa faca o luna de serviciu ( in cazul jocului un event complet) si cand se da salariu ( in cazul jocului recompensele) sa primeasca salariu prin tragere la sorti, si in functie de ce bafta are aia sa primeasca, o acadea, o paine si f f rar 100 de euro ( cum e in cazul jocului cu premiile). Si astfel unii salariati, desi au muncit toti la fel, sa primeasca 2000 de euro - cei care au bafta iar cei mai ghinionisti 100 de euro, 50 de acadele si 30 de paini. Si asta e rasplata lor pentru munca depusa, aceeasi ca acelora care au avut norocul sa primeasca ,,premiul zilei" de 100 de euro de 20 de ori.
Pacat ca la fiecare event imi lasati un gust amar pentru faptul ca nu luati in considerare cu unii efectiv nu au noroc. Nu e corect absolut deloc. Faceti in asa fel incat sa putem lua cu lampioanele alea ce vrem in functie de cate strangem dar nu prin noroc. E asa greu??
 

danyyy05

Member
Va rog sa treceti acest joc la categoria ,,jocuri de noroc" nu de strategie. La fiecare event e mult mai apropiat de aceasta categorie , nu mai e strategie deloc. Nu stiu daca ar conveni cuiva sa faca o luna de serviciu ( in cazul jocului un event complet) si cand se da salariu ( in cazul jocului recompensele) sa primeasca salariu prin tragere la sorti, si in functie de ce bafta are aia sa primeasca, o acadea, o paine si f f rar 100 de euro ( cum e in cazul jocului cu premiile). Si astfel unii salariati, desi au muncit toti la fel, sa primeasca 2000 de euro - cei care au bafta iar cei mai ghinionisti 100 de euro, 50 de acadele si 30 de paini. Si asta e rasplata lor pentru munca depusa, aceeasi ca acelora care au avut norocul sa primeasca ,,premiul zilei" de 100 de euro de 20 de ori.
Pacat ca la fiecare event imi lasati un gust amar pentru faptul ca nu luati in considerare cu unii efectiv nu au noroc. Nu e corect absolut deloc. Faceti in asa fel incat sa putem lua cu lampioanele alea ce vrem in functie de cate strangem dar nu prin noroc. E asa greu??
Se presupune cand joci un joc te detasezi de realitate, greutatile vietii,etc. si te relaxezi. In acest ''joc de noroc'' ramani doar cu frustari si nervi. Vor sa cheltuim tot mai mult din timpul nostru in acest joc, si ne rasplatesc cu ghinionul de care ziceai. In acest caz ar trebui sa primim bani reali ca recompense.
 

DeletedUser11342

Guest
buna ziua ,este al doua oara cand sunt inselat de acest gen de joc ,am strans 8 puncte si era normal sa cistig cupa de bronz cu ce benefici are ,insa am fost depunctat si am cistigat doar titlu de amator .in consecinta am sa imi sterg contul pt ca nu sunte-ti oameni de cuvant ,in rest am irosit timpul de geaba .
 

Vali

Well-Known Member
Nu ai fost depunctat, n-ai cum sa fii depunctat. Numarul de puncte acumulat nu poate scadea, practic e numarul de traversari ale broscutei dintr-o parte in cealalta a lacului.
Sunt jucatori care si-au cumparat lampioane si au traversat de mult mai multe ori decat tine lacul. Ceea ce inseamna ca numarul ligii de aur creste cu numarul maxim de traversari ale jucatorilor. In acelasi timp creste si numarul de puncte limita ale celorlalte ligi, e normal.
N-ai inteles regula jocului, asta nu-i face pe ei vinovati ca tu ai fost la limita si te-ai declasat.
 

dunbarton

Well-Known Member
Eu inteleg frustrarea lui benji, si eu am patit la fel. Dimineata, la ora 7.00, inainte de a pleca la serviciu si cu cateva ore inainte de incheierea evenimentului, aveam 8 traversari si eram in Liga de bronz. In final am ajuns la amatori, insa, sincer, ma asteptam sa se intample astfel. Sunt multi jucatori care fie pastreaza foarte multe lampioane pentru ultima zi, fie cumpara in ultima zi lampioane pentru a se clasa cat mai bine. Eu nu sunt adeptul risipirii diamantelor pe asa ceva, motiv pentru care nici nu ma oftic pentru asemenea situatii.

Numai bine si spor la joc!
 
Sus