Discuții despre Evenimentul verii 2020

capitan222

Well-Known Member
E interesant.Nu mai exista recompense zilnice deci mai puțină nervozitate,dublonii se obtin relativ usor deci mai multe încercări la roata si vila guvernatorului este chiar o adevărată capodopera care compensează mult fata de clădirile speciale de la evenimentele precedente.Singura obiecție este ca vecinii/prietenii iti fura recompensa aurie si nu mai ai nicio șansă să obții recompensa decât folosind 6-7 dubloni pentru actualizarea roții.In rest e ok.
 

DeletedUser12551

Guest
E interesant.Nu mai exista recompense zilnice deci mai puțină nervozitate,dublonii se obtin relativ usor deci mai multe încercări la roata si vila guvernatorului este chiar o adevărată capodopera care compensează mult fata de clădirile speciale de la evenimentele precedente.Singura obiecție este ca vecinii/prietenii iti fura recompensa aurie si nu mai ai nicio șansă să obții recompensa decât folosind 6-7 dubloni pentru actualizarea roții.In rest e ok.

cine te opreste sa castigi tu recompensa aurie? sa planga vecinii, in locul tau, dupa ea :cool:
 

Dumi.

Well-Known Member
e ok eventul dar are ceva ce nu imi place
premiul dupa care dai se poate lua si in timp ce invarti roata
deci practic pierzi o incercare pentru un premiu care nu mai exista, desi exista cand ai apasat butonul
 

DeletedUser12551

Guest
e ok eventul dar are ceva ce nu imi place
premiul dupa care dai se poate lua si in timp ce invarti roata
deci practic pierzi o incercare pentru un premiu care nu mai exista, desi exista cand ai apasat butonul

daca premiul se ia tu nu pierzi incercarea vei castiga alt premiu disponibil :)
daca vrei exclusiv un anumit premiu oricum pierzi multe incercari deoarece totul este aleatoriu - nimeni nu iti garanteaza ca o sa castigi doar un anumit premiu.
 

DeletedUser10378

Guest
daca premiul se ia tu nu pierzi incercarea vei castiga alt premiu disponibil :)
daca vrei exclusiv un anumit premiu oricum pierzi multe incercari deoarece totul este aleatoriu - nimeni nu iti garanteaza ca o sa castigi doar un anumit premiu.
nu merită deranjul. Eventul de vară a fost așa și anul trecut, și acum 2 ani. Dacă X sau Y vine acum să inventeze apa caldă, n-are decât.
 

NADYRA

Member
poate ar trebui ca la incidente sa fie si cativa dubloni - sunt in categoria pasare rara o_O
in eventul de anul trecut a fost un alt premiu, pe care eu de exemplu, nu am reusit sa il duc pana la capat. poate ar trebui sa fie mai multe sanse la roata cu acest premiu pentru cei ca mine;) (pachet selectie salasul corbilor) - tot o pasare rara
in rest este ok, premiul din acest an merita efortul
 

dunbarton

Well-Known Member
Bai frate, indivizi precum andrey1982 ar trebui ejectati automat din toata colectivitatea Inno. In Triburile ai fi putut sa-l ataci pana l-ai fi adus la punctaj zero, dar in FOE ce poti face? Doar sa-l stergi de la prieteni si sa-l dai afara din ghilda.
Cred ca regulamentul ar trebui inasprit, personaje ca acestea nemaitrebuind sa poata avea acces la joc, indiferent de cati bani a bagat sau de cate diamante are.
Consumi iarba sau lasi contul pe mana altora care posteaza nenorociri de acest gen, afara cu tine, du-te la alta farmacie !
 

dunbarton

Well-Known Member
Bai frate, indivizi precum andrey1982 ar trebui ejectati automat din toata colectivitatea Inno. In Triburile ai fi putut sa-l ataci pana l-ai fi adus la punctaj zero, dar in FOE ce poti face? Doar sa-l stergi de la prieteni si sa-l dai afara din ghilda.
Cred ca regulamentul ar trebui inasprit, personaje ca acestea nemaitrebuind sa poata avea acces la joc, indiferent de cati bani a bagat sau de cate diamante are.
Consumi iarba sau lasi contul pe mana altora care posteaza nenorociri de acest gen, afara cu tine, du-te la alta farmacie !
au bagat; de cate diamante au; la nervi mai dai rateuri la romana
 

DeletedUser10378

Guest
Calm... eu am apăsat direct „Raportează”. De când cu asocierea conturilor de forum cu cele de joc, poate se mai aerisește de țărani forumul. Și jocul. Sau invers:)
 

Shadowss

Well-Known Member
Buna ziua @simona poti sa ne spui si noua care este mecanica jocului pentru motivarea vilei ? Se pare ca se motiveaza fix ultima din oras. Eu o am la nivel 7 si am observat acest lucru.

Atasez si o imagine unde se vad restul cladirilor motivate doar vila este nemotivata.
 

Atașamente

  • foeeee.jpg
    foeeee.jpg
    679,4 KB · Vizualizări: 6

dunbarton

Well-Known Member
Buna ziua @simona poti sa ne spui si noua care este mecanica jocului pentru motivarea vilei ? Se pare ca se motiveaza fix ultima din oras. Eu o am la nivel 7 si am observat acest lucru.

Ca veni vorba, am aceeasi intrebare pentru "Expresul vesnic verde", care la fel, se motiveaza ultimul.
 

Shadowss

Well-Known Member
Mi se pare ciudat pentru ca de exemplu , nava pirat , aeronava , templul idolilor , conacul lordului , etc. se motiveaza primele , chiar inaintea altarelor. Ar trebui facuta prioritizare , sa motiveze prima data cladirile de eveniment.
 

capitan222

Well-Known Member
Ma enervează ca dublonii sunt mult prea rari la incidente adică la alte evenimente din 8 9 incidente iti pica dar acum la 13-14 incidente iti pica adică nu e normal.
 

capitan222

Well-Known Member
Eu am conacul si nava si da aveti dreptate cei care sunt primii care motivează clădiri la mine motiveaza conacul si alte clădiri speciale luate de la event sau comerciant
 

DeletedUser10378

Guest
@imperiul roman 3.1 poate la tine încă se motivează manual bro.
Motivul pentru care aceste clădiri se motivează la final este că ele nu produc nimic deosebit atunci când sunt motivate. Bunuri, PF, etc, sunt primite oricum.

La baia regală totuși nu înțeleg logica.
Adică... Având în vedere că ne-am rupt cocoașa ca să o facem(să nu-mi spună cineva că nu se plictisește la așezarea aia), ar putea fi mutată mai sus în lista priorităților la motivare, măcar imediat după PF-uri, dacă nu primește prioritatea maximă.
 
Sus