Conținut recent de Ahdrian

  1. Ahdrian

    Discuții despre versiunea 1.263

    Recompensa zilei? Există Misiunea zilnică permanentă în joc, dar Recompensa zilei de obicei ține doar de un anumit Eveniment. Poate spui mai clar la ce anume te referi.
  2. Ahdrian

    Crearea unei banci de depozitare a pf-urilor

    Ne fură cumplit băncile în viața reală. Acum 150-200 de ani, primele bănci dădeau dobândă la fiecare bănuț depus de tine în contul tău. Practic, te plătea banca să ai cont la ea. Dar atunci băncile erau private și opționale. Azi băncile sunt tot private, dar favorizate de stat (mai toți...
  3. Ahdrian

    Colectare oras

    Așa este. E doar chestie de răbdare. Cel mai nasol este pentru jucătorii care joacă la viteză, 5 minute pe zi, și le ia 6 minute acum! :D
  4. Ahdrian

    Generare oferte la piata de "n" ori

    Tur-Retur e un truc bun, dar pentru inteligența jucătorilor, nu pentru scopul programatorilor. Apropo, există și tur-retur circular, de pildă când ai de colectat 500 bunuri și ai doar câte 100 din fiecare bun dintr-o epocă. Atunci poți să pui 5 oferte diferite cu 5 bunuri A,B,C,D,E din aceeași...
  5. Ahdrian

    Discuții despre Evenimentul toamnei 2023

    Mie mi-a plăcut evenimentul. Las perfecționiștii să se dea specialiști nemulțumiți, dacă fac parte din juriu! :D
  6. Ahdrian

    Schimbarea numelui de joc ajută mincinoșii

    OK, atunci să zicem că oricine pune cu mai puțin de 1,9 e doar scârțar, dar om bun. Hagi Tudose, dar personaj literar. Om de bază al societății, dacă fură și nu e prins! :D
  7. Ahdrian

    Ignorare jucator

    Sunt curios, dacă dau Ignore unui jucător, asta se referă numai la faptul că nu voi mai vedea mesajele lui pe chat sau la mesagerie? Sau îl oprește și să mai pună PF la legendarele mele? Că ar fi foarte util ca Ignore să poată bloca și acei jucători care pun abuziv PF cu mai puțin de 1,9, și...
  8. Ahdrian

    Raportarea greșelilor din textele jocului

    La Câmpul de bătălie, când cuceresc o provincie nouă și vreau să construiesc o clădire nouă, descrierile multor clădiri în lista de clădiri de construit nu încap în casetă și lipsesc informații importante, care îmi pot afecta decizia de a construi o anumită clădire. Abia după ce am construit o...
  9. Ahdrian

    Generare oferte la piata de "n" ori

    Nu mă opun ideii, dar sincer eu nu aș folosi-o, fiindcă prefer să consum mai mult timp făcând oferte diferite, în ideea că mă adresez unei game largi de clienți cu cereri diferite.
  10. Ahdrian

    Schimbarea numelui de joc ajută mincinoșii

    Te citez: "Iar cel care donează puncte mai puține nu înseamnă că FURĂ. Înseamnă că e descurcăreț." ??? Așa te descurci tu în viață? Iată cea mai bună scuză descurcăreață a corupției de azi din România! Cine fură, e descurcăreț! :D
  11. Ahdrian

    Schimbarea numelui de joc ajută mincinoșii

    Asta e o nepotrivire de caracter, sau o neînțelegere de sensuri semantice. Cineva anunță o legendară de ocupat locurile cu 1,9 pentru prietenii săi. CINE DONEAZĂ CU 1,9, este OK. Dar apare unul care pune cu mai puțin de 1,9, teoretic el donează, dar fură locul altui jucător fiindcă donează...
  12. Ahdrian

    Discuții despre Arena PvP

    Boții sunt un mit al celor frustrați (ca demonii sau spiritele rele, ca mit al celor neputincioși și fără minte). Când ești mic, te frustrează cât de rapid pot câștiga bătălii alte ghilde, care sunt numeroase, cu jucători avansați în epocă și experimentați. FoE nu poate tolera boți, că ar risca...
  13. Ahdrian

    Loc diferit în profilul ghildei față de clasamentul ghildelor

    NU TE CRED! Cum ajung la celalalt al campionatului gbg al ghildelor? Și cum ar avea cineva loc în el când abia s-a lansat ideea?! Și cum ar explica asta un loc diferit în profilul ghildei față de cel din clasamentul ghildelor?
  14. Ahdrian

    Premii evenimente

    Apropo de foamea de expansiuni: NOI VREM PĂMÂNT! :D de George Coșbuc
  15. Ahdrian

    Discuții despre noutățile la Câmpurile ghildelor

    Din ce înțeleg eu, vor fi avantajate: - ghildele vechi, dacă au adunat multe bunuri în Tezaur, că au cu ce construi clădiri - ghildele numeroase, că pot aduna mai multe bunuri la Tezaur, și pot lupta mai mult - ghildele active, care chiar joacă foarte activ, strategic și cu ce au în Tezaur. Dar...
Sus