Conținut recent de Atlanthean

  1. Atlanthean

    Ghilda

    Din cate stiu, ca sa poti intra intr-o ghilda ai 2 optiuni: 1. primesti invitatie si in meniul destinat ghildei/ghildelor vezi si selectezi invitatia de la ghilda care-ti place mai mult; 2. cauti ghilde in care intrarea este libera, fara nevoie de invitatie, si aderi la cea care iti place. Daca...
  2. Atlanthean

    Propuneri imbunatatiri joc

    Aceasta depinde de ghildele respective si de normele de aderare. Majoritatea ghildelor de o anumita activitata si statut au pretentii mai ridicate fata de cine le devine membru. In timp ce in alte ghilde mai permisive nu prea exista cooperare. Atunci medaliile sa ramana pentru primele 3 nivele...
  3. Atlanthean

    Propunere "Venus in Era Spatiala"

    Nu stiu ce va fi special la "Ceres" sau "Centura de asteroizi", dar nu are nimic din ceea ce am propus mai sus. Ca sa fiu mai clar si sa vin cu o completare, scenariul "Venus in Era Spatiala" in 2 etape ar veni cu elemente neobisnuite, poate chiar ceva mai greu de implementat, dar este vorba...
  4. Atlanthean

    Propunere "Venus in Era Spatiala"

    Cunoastem deja despre "Marte in Era Spatiala" si cum se poate proceda acolo. Spre deosebire de Marte, Venus are sau consider ca ar trebui sa aiba un grad mai ridicat de dificultate si mai multe provocari, ca de la Era la Era. Aceasta noua optiune Venus pe care o propun poate fi jucata in...
  5. Atlanthean

    Activ/Inactiv membru + istoric al actiunilor savarsite in ghilda (in GBG mai ales)

    Exista deja o posibilitate pentru sefii ghildei de a vedea cine a fost activ sau inactiv in ultimul timp, adica a fost activ astazi, ieri sau inactiv de peste 7 zile, din cate stiu. Insa, daca se introduce functia cu buline verde si rosie de a vedea momentul exact cand jucatorul este online, vor...
  6. Atlanthean

    Propuneri imbunatatiri joc

    Eu NU sustin punctul 6 din lista de propuneri. Nu toti jucatorii cotizeaza la cladirile legendare asa de des ca voi. Si depinde de jucatori si de echipa/ghilda sa in dezvoltare, exista mari diferente. Plus ca ar scadea din interesul unor jucatori de a mai participa vreodata la EG, aproximativ...
  7. Atlanthean

    Discuții despre noile obiecte de la Comerciantul de antichități

    Modernizarile? le folosesti la cladirile carora le sunt destinate. Daca nu, ori le pastrezi, ori ce nu-ti trebuie poti schimba la Comerciantul de antichitati. Totusi, inca nu mi-am dat seama care dintre noile obiecte sunt mai bune sau folositoare.
  8. Atlanthean

    Ghilda NEXUS caută jucători serioşi

    Ghildă reînfiinţată de un grup de jucători sub numele NEXUS şi având ca principiu şi regulă principală "Faceţi cât puteţi şi fiţi oameni de bun simţ", căutăm jucători activi şi cu bun simţ, destul de serioşi şi deschişi la un joc relaxat în echipă, fiecare după posibilităţile sale şi fără a li...
  9. Atlanthean

    Faza tutoriala

    Am inceput recent sa joc pe "East-Nagach". Intr-adevar, la primul inceput esti obligat sa faci toate misiunile date de acel personaj, domnul magister. Aceasta se deruleaza automat. As sustine de asemenea o optiune care sa permita trecerea peste tutoriale, la alegerea noastra a jucatorilor...
Sus