Conținut recent de BlueWing

  1. BlueWing

    Crearea unei banci de depozitare a pf-urilor

    O banca iti da dobanda in masura in care are venituri. Veniturile le face daca da bani cu imprumut. Practic profitul bancii apare din diferenta dintre dobanda luata, care-i mai mare, si dobanda data, evident mai mica. Bun! - In cazul jocului nostru, daca 10 jucatori de top isi baga milionul de...
  2. BlueWing

    EXPEDITIA GHILDEI

    Vad ca multi se plang de recompense, si de faptul ca recompensele sunt prea mici comparativ cu resurse utilizate... sunt convins ca s-a studiat temeinic chestia asta, si personal consider ca aici treaba e ok. Ce nu mi-e prea clar, este motivul pentru care am mobiliza oamenii sa forteze...
  3. BlueWing

    Concurs: Sfaturi despre FoE

    1- Moderna,- bonusurile pe armata au efectul cel mai evident, fiind o epoca mica, se simte! 2- Pentru un jucator nou cel mai important e Zeus-ul. Daca nu poti sa te bati,, faci Domul in cincinalul viitor! (cuvantul NOU e relativ!) 3- Evident "-fa-ti Dom-ul!" Din pacate prioritatile sunt o...
  4. BlueWing

    Concurs: Vacanța de vis

    Velier cu un catarg, 12-15 metri, echipaj de 4 maxim 5 oameni, plecare din Mangalia destinatia fiordurile Scandinave, via Dardanele-Mediterana-Atlantic-Marea Nordului. Ocolul Europei pe apa in stil activ, cu escale in toate porturile renumite ale Mediteranei, prin Gibraltar, coasta Frantei...
  5. BlueWing

    CONCURS: De când jucați FoE?

    2014-2015,, Cand am intrat prima oara nu exista serverul D Am jucat pe A cel putin 1 an pana s-a deschis D-ul.,,, nu mai stiu exact pt. ca am sters contul de pe A de multa vreme. Deci undeva la 8 ani vechime.
  6. BlueWing

    Concurs pe forum: Joc de asociere a cuvintelor

    medicament
  7. BlueWing

    CONCURS - Loterie pe forum - MAI 2021

    2909
Sus