Conținut recent de dunbarton

  1. Discuții despre Incursiunile cuantice

    Sunt un pic mai carcotas asa... Deci totul este cuantic: incursiunea, clasamentul, ofiterul, asezarea, calatorii, taramul, harta, accesul, toate acestea sunt cuantice. Dar ce inseamna cuantic si in ce masura se potriveste atribuirea acestui adjectiv substantivelor enumerate mai sus, conteaza...
  2. Intrebari

    Si ca sa descoperi mai repede tainele acestui joc, afla ca Popo asa e el, o combinatie intre Gica-contra si Morocanosul. Nu e baiat rau si da culoare forumului.
  3. Jocul acesta

    Ba chiar 2012...
  4. Intrebari

    https://ro.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=No%C8%9Biuni_de_baz%C4%83#Scopul_jocului Succes!
  5. Schimbare mesaj la colectare recompense

    A mai semnalat in alta parte cineva faptul ca este extrem de enervant ca atunci cand te plimbi cu mouse-ul pentru a colecta PF-urile si ce mai primesti de la cladiri, cand ti-e lumea mai draga pac! apare mesajul "Felicitari! Ai colectat aceasta recompensa". Pe langa ca genereaza o pierdere de...
  6. Terminalul oceanic

    Ai dus pana la capat schema tehnologica?
  7. Discuții despre evenimentul Natură sălbatică

    Vad ca inflatia s-a strecurat si aici: inainte,fiecare 65 de monede cheltuite iti dadeau 10 miscari suplimentare, acum se acorda doar 5...
  8. Blocare joc

    Cred ca ai dreptate. Eu patesc la fel, dar m-am gandit ca e de la wi-fi, ca eu asa ma conectez.
  9. Blocare joc

    Asta e de la fluctuatiile de net in cazul in care folosesti wi-fi
  10. Discuții despre mini-provocări

    Parerea mea: introducerea acestor mini-provocari reflecta esecul de conceptie al nivelului 5 EG.
  11. Ajutorul in masa - bug

    Nu am notiuni avansate de IT, dar ma gandesc ca in realitate, undeva in spate, cele doua procese acceseaza aceeasi secventa de instructiuni care nu poate sa fie executata concomitent in doua moduri. Nu este bug in masura in care din capul locului programatorul a vrut sa se intample astfel sau in...
  12. Discuții despre Evenimentul de Halloween 2023

    Ai 3000 de puncte, dar cati colti mai ai in inventar? Cate misiuni din cele 56 ai indeplinit, altfel spus, cati colti din misiuni vei mai primi pana la sfarsit? S-ar putea sa fii ajuns din urma de cei care acum au 6-7000 de colti si care au ajuns abia pe la misiunea 35. Deci treaba cu bobocii e...
  13. Crearea unei banci de depozitare a pf-urilor

    Ideea unei banci e interesanta. Daca s-ar implementa sunt aproape sigur ca, in nota "talpilor" puse de Inno, in acea banca s-ar putea depune doar PF din inventar, nu si cele din bara de sus.
  14. Schimbarea numelui de joc ajută mincinoșii

    Sunt de acord 100% cu ultimele doua postari ale lui Popo (chiar daca nu au legatura cu subiectul), postari care arata ca nimeni nu este cu adevarat pierdut :D.
Sus