Conținut recent de SnowNovalis500

  1. dimensiuni cladiri

    cladirile, in majoritatea lor par din alt joc/film..dar macar mi a raspuns cineva cat de cat..multumesc Merlin
  2. dimensiuni cladiri

    am intrebat de mai multe ori unde gasesc dimensiunile cladirilor, un nomenclator ceva.....nu mi raspundeti ca in schita orasului...vreau sa stiu cand am nevoie de o cladire 3/4 sau 5/3 etc sa o pun intr un loc liber , care e cea cu astfel de dimensiuni si unde o gasesc ..macar cind pui mouse ul...
  3. comerciant si pietre pretioase

    MUltumesc FastBobu. Functioneaza.:)
  4. comerciant si pietre pretioase

    ok fast bobu. am inteles de la tine ca se pot vinde. dar cum? poza pe care ai afisat o cu blocarea acestor articole asa imi apare si mie ..rezulta din ea ca nu se pot vinde, sunt excluse din lista comerciantului..atunci tu cum spui ca se pot vinde totusi? ca nu inteleg
  5. comerciant si pietre pretioase

    tocmai asta este ..cum sa scot lacatul acela? ca nu se poate...si scrie acolo ca” cladirile blocate nu pot fi sterse si sunt excluse din lista de aerticole ce pot fi schimbate”.. e vorba de cladirile de la evenimente...exemplu ”turla iernii” pe am dus o la niv 12 , dar da prea putine pf pt cat...
  6. inactivitate jucatori

    propun pictograme de activitate care arată dacă jucătorul ,coleg sau prietn, nu a fost conectat de mai mult timp , asa cum s a facut acum insa doar pentru lideri. si noi ceilalti jucatori vrem acest lucru pt a nu mai incuraja inactivitatea altora
  7. misiune principala

    mi a disparut misiunea principala..sunt in oceanic spre final, dar nu mi s a intamplat sa dispara vreodata misiunea principala...poate ca acum mai nou apare cind intri in alta era? am acum 3 misiuni repetitive ( deci una in plus ca pana acum)
  8. comerciant si pietre pretioase

    propun ca TOATE cladirile sa poata fi vandute șa comerciant, nu doar unele...am cladiri de la evenimente care sunt slabute si vreau sa le vand, nu sa le dau gratis , pt ca au totusi o valoare cand le primesti sau cumperi..de asemenea si pietrele pretioase sa poata fi convertite in monezi
  9. bunuri donate dom

    Am avut ieri la misiune de donat la tezaur 150 bunuri din era mea sau cea anterioara, dar domul a donat doar 30 ( cu atat mi s a completat bara misiunii ) .. Cand pui mouse ul pe dom scrie ca produce 200 din fiecare bun pt tezaur. deci se inmulteste cu 5 (cate tipuri de bunuri sunt in oceanic...
  10. palatul mogulului

    pentru ultima misiune trb sa faci 1200 unitati diplomatie..oricit sucesc canalele si aleile nu mi da un bonus suficient sa ajung acolo..am daramat toate cladirile si am pus doar canale si alei, legate si in fata si in lateral si naiba sa i ia dar degeaba ...doar vreo 5 alei legate in fata...
  11. dimensiuni cladiri

    cum pot afla dimensiunile cladirilor din oras, astfel incat atunci cind imi trb o cladire de 4x5 spre ex , sa stiu de unde sa o iau , nu sa caut prin tot orasul
  12. dimensiuni cladiri

    stie cineva unde gasesc dimensiunile cladirilor pe care le am in oras? ca atunci cind am nevoie de una 3x5 de ex sa stiu care e aceea ..multumesc
  13. sugestie negustorul de antichitati

    propun convertirea pietrelor pretioase in bani pentru ca de regula eu nu cumpar , ci doar particip la licitatii si acolo am nevoie de bani nu de pietre..o piatra sa poata fi schimbata cu, sa zicem 1000 de bani sau mai mult
  14. kraken

    mi a disparut cladirea kraken azi..ieri era..cum pot afla ce s a intamplat?
Sus