Conținut recent de Zambaretul

  1. Vecini ar trebui sa nu poata pune pf la legendarele tale decat cu acordul tau

    Am încercat și eu o propunere asemănătoare. Îți doresc succes! Sunt de acord cu tine .
  2. Stop furtului de pf-uri.

    Vă mulțumesc pentru răspunsuri. Toate cele bune !
  3. Stop furtului de pf-uri.

    Îmi cer scuze dacă am jignit. Chiar nu am această intenție. Te rog să îmi spui ce termen pot folosi pentru cei care intră la mine în legendară și când pleacă au pf-uri care mă lasă pe mine în deficit. Îmi place foarte mult acest joc și tocmai de aceea am început această discuție. Nu am găsit...
  4. Stop furtului de pf-uri.

    Mulțumesc pentru sfat :) Ce faci atunci cand ai prieteni cu care faci schimburi zilnice de 50-100-200 ...Cum te aperi? De ce sa fiu obligat să stau cu nivelurile închise, să nu pot să mă dezvolt pe mai multe planuri ( militar și economic) și să stau cu temă ca voi fi furat ? Mai ales că la...
  5. Stop furtului de pf-uri.

    Este un punct de vedere la care nu m-am gândit. :) Fur de la altul ca să mă distrez, să îl văd furios, cum mă înjură.... :) . Poate sunt oameni cărora le place așa ceva Dar nu cred că majoritatea . FOE este într-adevăr un joc de strategie în care lupți , pierzi, câștigi....Dar dacă ai...
  6. Stop furtului de pf-uri.

    Scoaterea din legendară. Poate nu m-am facut înțeles. Nu vreau să se facă vreun rău nici unui jucător. Ci pur și simplu să pot să îl scot din legendara mea pe cel care mă fură.
  7. Stop furtului de pf-uri.

    :) Ciudat cum îți mai dai cu părerea fără să știi nimic despre mine. Am fost furat de două ori dar mi-am recuperat pf-urile. :) Mai tare mă doare că modul acesta de joc a devenit obișnuință. Îmi văd furați colegii de ghildă și prietenii și nu pot să facă nimic. O colegă a fost furată în timp...
  8. Stop furtului de pf-uri.

    Frumoasă explicația până la un punct : cineva închide forțat . Nu ar avea cum să existe acel cineva pentru ca eu sunt coleg cu tine , îmi țin vorba pe care am avut-o și îl scot pe intrus afară. :) Oricum mulțumesc pentru răspuns. Iar ultima ta frază îmi întărește convingerea că nu se va...
  9. Stop furtului de pf-uri.

    @Vali dacă asemeni legendara unui vecin cu un cazinou înseamna ca deja privim lucrurile diferit. Legendara nu este un loc de distracție, iar faptul că tu pleci de acolo cu niște pf-uri care nu îți aparțin ...seamănă a...venit necuvenit :) . Până la urmă e vorba doar de principii :)...
  10. Stop furtului de pf-uri.

    Ai dreptate @Vali. Dar la cazinou dacă te prind că furi te dau imediat afară (poate primești și suplimente pe la coaste :)) ) , ori eu nu am posibilitatea să te scot din legendara mea. Exact despre asta zicem. Cât despre sfatul tău....mulțumesc , dar nu mai funcționează. Sunt specialiști care...
  11. Stop furtului de pf-uri.

    Adică să înteleg că introducerea unei posibilități de selectare a celor care îmi pun pf-uri la legendarele mele, pentru a evita o înșelaciune , este aberantă?
  12. Stop furtului de pf-uri.

    Fiind un forum , mă gândesc că sunt mai multe opinii pro și contra. Vi se pare normal ca unii oportuniști să crească pe spatele vostru? Credeți ca este bine să fie tolerată o astfel de strategie? Se poate pune în practică propunerea mea ?
  13. Stop furtului de pf-uri.

    Mulțumesc pentru detalii :)
Sus