Nu mi se pare normal așa ceva.

  • Autor subiect DeletedUser5468
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5468

Guest
Severul Francez, lumea East-Nagah.
http://prntscr.com/4v5j24
usnzPsC.png

http://prntscr.com/4v5jx7
bvZ5w6f.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, apoi daca jocul a fost deja spart de hackeri, eu ce sa mai zic acum? Ma mir cum de nu au fost banati pana acum. Nici dupa toate calculele matematice nu poti sa ajungi la 100 de MILIARDE in clasament, asta-i culmea. Sper sa fie luate masuri impotriva lor, ca nu se poate asa ceva.
O seara buna.
 

DeletedUser8891

Guest
Buna seara,
La chestia asta s-a ajuns dupa cum se zicea intr-un topic prin ''ghilde fantome'' asta cel mai probabil au facut si ei
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara,
La chestia asta s-a ajuns dupa cum se zicea intr-un topic prin ''ghilde fantome'' asta cel mai probabil au facut si ei

Buna dimineata, eu am impresia ca nu te-ai uitat atent la spoiler. Cum poti sa spui ca ei au jucat la GvG si corect din moment ce primul are 100 de MILIARDE in clasament? Cu doar putin peste 30000 de batalii castigate. Ar veni ca acel jucator a luat, in medie, un pic peste 3 MILIOANE de puncte per lupta castigata. Pai iti trebuie cateva sute de ani sa ajungi sa faci 100 de MILIARDE in clasament. Este clar ca lumina zilei ca vorbim de niste hackeri. Mai este o varianta, sa fie persoane din staff-ul jocului serverului francez, si sa faca tsste pentru joc, desi putin probabil.
In plus, ai vazut la ce nivel avea acel jucator Alcatrazul?:laugh:
O zi buna in continuare.

Buna ziua, am sa scriu peste propria postare de dimineata, stiti cat ar insemna sa aiba IN MEDIE pe o batalie castigata acel jucator? Cu aproximatie 3 milioane (in clasament, dupa cum am spus) inmultit cu 50, adica 150 de MILIOANE de puncte per batalie castigata (la turnir). Ciudat, eu stiam ca maximul posibil este 76800 pentru era postmoderna inclusiv.:laugh: Nu cred ca din colectari se pot face cateva miliarde in clasament.:laugh::laugh:
Astept un raspuns oficial, ca sa stiu daca jocul a fost spart de hackeri in Franta sau pur si simplu sunt jucatori din staff-ul francez care fac teste, desi mi se pare ostentativ sa-ti asumi un astfel de punctaj, chiar 100 de MILIARDE?:laugh::laugh::laugh:
Va multumesc, o zi buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8891

Guest
Buna ziua,
Scuze nu am stiut ca nu se pot face atatea pct(max meu a fost ev.mediu tarziu)dar si daca ar fi din staff ar avea voie sa intre intr-o ghilda publica ?!:huh:
Cel mai probabil ii hacker dar totusi ce rost ar mai avea jocu daca ai miliarde de puncte si CL la fel...unde mai ii distractia/nervii pana sa ajungi la 100miliarde si alcatrazu la 66
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua,
Scuze nu am stiut ca nu se pot face atatea pct(max meu a fost ev.mediu tarziu)dar si daca ar fi din staff ar avea voie sa intre intr-o ghilda publica ?!:huh:
Cel mai probabil ii hacker dar totusi ce rost ar mai avea jocu daca ai miliarde de puncte si CL la fel...unde mai ii distractia/nervii pana sa ajungi la 100miliarde si alcatrazu la 66

Salutare, nici nu mai stiu ce sa mai cred, sincer. Tare ma tem sa nu fie vreun bug care sa se activeze o data cu cresterea necontrolata in nivel a Alcatrazului. Desi nu cred asa ceva, punctajul de pe o lupta este in functie de valoarea unitatilor si ATAT.
Oricum, pe serverul romanesc, pe Arvahall este cineva, care este pe primul loc, si are Alcatrazul la un nivel "dubios" de mare. Poate il ajuta toata lumea Arvahall sa creasca Alcatrazul, cine stie?:laugh::laugh::laugh:
Acolo pe serverul francez deja este clara situatia, hack la drumul mare.:laugh:
Si va rog, fara interpretari cu privire la mesajul meu, mai ales in legatura cu jucatorul de pe primul loc pe lumea Arvahall.
Ne mai auzim pe aici.
 

DeletedUser8891

Guest
Buna ziua,
parerea mea este ca lucrul asta cu ridicarea CL la nivel infinit ii aiurea oricine acum oricine care are o ghilda/prieteni cu CL care se fac imediat este ''bun'' dar el defapt nici nu stie sa joace...si nu zic asta pentru ca eu nu pot sa am CL mari ca sunt mic si zic asta pentru ca uitati cum diferentiaza nivelul jucatorului prin buguri(presupun)
 

DeletedUser5468

Guest
Da, sigur ceva e în nergulă, fiind că ăștia tot cresc.
 

DeletedUser8891

Guest
Da, sigur ceva e în nergulă, fiind că ăștia tot cresc.
doar ce ai vrea...sa se micsoreasca? oricum daca serveru francez nu a luat masuri pana acum de ce s-ar trezi acum nu vad...ceea ce conteaza e cu nu o venit si pe serverele romane ca se ducea serveru si asa nu e cine stie ce
 

DeletedUser5468

Guest
Off topic:
What?, micșorească?

Normal trebuia să fie banaţi demult, dar cine poate ști de ce nu au fost.
 

DeletedUser5248

Guest
Salutare, de acum nici nu mai conteaza, oricum aia o sa-si puna cateva mii de miliarde pana la urma in clasament.:laugh: Ceea ce ma deranjeaza este ca cei din staff-ul francez stau si se uita cum aia doi isi bat joc de ei, si in acelasi timp isi bat joc si de Forge of Empires. Sau poate sunt chiar ei raspunzatori de asta, cine stie?
Ca idee, ce au facut aia doi (asta daca nu cumva este unul si acelasi jucator) demonstreaza cat de slab este sistemul de securitate al celor de la Inno Games. Nu avem nici o garantie ca pe viitor nu vom fi afectati si noi de astfel de chestii.:mad: Din moment ce altii isi pot pune la misto cateva miliarde in clasament, mai are rost sa jucam serios?
Plus ca vad ca nici din echipa FoE Romania nu spune nimeni nimic, ca astept un raspuns oficial, dar unul veridic de preferat.
O zi buna.
 

DeletedUser8891

Guest
Salutare...Off topic. am zis micsoreaza pt ca m-am grabit////si de la echipa FoE romania nu cre ca o sa raspunda cineva pentru ca intr-un fel chestia asta nu aprtin de ei ci de serverul francez...practic celor de la FoE romania nici nu le pasa de asta cat timp nu se intampla pe serverul din romania
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Aveti dreptate, este un server francez, un server pe care noi nu avem competenta sau "jurisdictie". Insa din pacate, este un obicei al omului sa critice ceva ce nu intelege.
Puteti sa fiti siguri ca daca acei jucatori au facut acel punctaj printr-o incalcare a regulamentului de joc, cu siguranta ar fi fost sanctionati.
Iar daca acel punctaj inca nu a fost scazut, acel jucator nu a fost sanctionat sau penalizat in vreun fel, inseamna ca acel jucator nu a incalcat regulamentul.

O zi placuta.
 

DeletedUser8891

Guest
Buna ziua,
Aveti dreptate, este un server francez, un server pe care noi nu avem competenta sau "jurisdictie". Insa din pacate, este un obicei al omului sa critice ceva ce nu intelege.
Puteti sa fiti siguri ca daca acei jucatori au facut acel punctaj printr-o incalcare a regulamentului de joc, cu siguranta ar fi fost sanctionati.
Iar daca acel punctaj inca nu a fost scazut, acel jucator nu a fost sanctionat sau penalizat in vreun fel, inseamna ca acel jucator nu a incalcat regulamentul.

O zi placuta.

Buna ziua,
si daca nu a incalcat regulamentu cum a facut atatea puncte in aprox 35.000batalii???o fi venit extraterestrii si i-a dat punctele pentru cel mai bun jucator:laugh::laugh::laugh:
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua,
Aveti dreptate, este un server francez, un server pe care noi nu avem competenta sau "jurisdictie". Insa din pacate, este un obicei al omului sa critice ceva ce nu intelege.
Puteti sa fiti siguri ca daca acei jucatori au facut acel punctaj printr-o incalcare a regulamentului de joc, cu siguranta ar fi fost sanctionati.
Iar daca acel punctaj inca nu a fost scazut, acel jucator nu a fost sanctionat sau penalizat in vreun fel, inseamna ca acel jucator nu a incalcat regulamentul.

O zi placuta.

Buna seara, pai cum sa nu critic din moment ce se vede clar ca au bagat hackuri in joc? Cum poti sa imi mai spui mie ca 100 de MILIARDE in clasament pot fi facute din doar 30000 de batalii? Dar ma rog, noi toti ceilalti jucatorii din lume de ce nu avem media de 150 de milioane de puncte de pe o batalie. Cu greu ma abtin sa nu-ti vorbesc vulgar acum, pe cuvantul meu. Ca deja ma enerveaza ce ai scris, tu macar te-ai uitat ca ala de pe doi a crescut 4 MILIARDE de puncte in clasament intr-o zi? Si ma iei pe mine la misto ca eu critic "ceva ce nu inteleg". Dar ma rog eu chiar nu stiu deloc sa joc in viziunea ta? Demonstreaza-mi tu mie te rog frumos cum poti sa ai media pe o batalie castigata de 150 de milioane de puncte, cand maximul posibil este 76800, te rog frumos sa-mi demonstrezi. Plus ca nu ai timp efectiv sa faci un astfel de punctaj, am calculat si iti trebuie 100 de mii de zile, asta daca faci un milion pe zi in clasament, ceea ce este deja aberant, ca sa ajungi la 100 de MILIARDE in clasament. Imi pare rau, dar eu nu pot juca aproximativ 300 de ani de zile, si sa fac zilnic UN MILION in clasament.
Si apropo, doamna Simona ce face, nu stie sa raspunda si ea? Sa spuna ceva? Ca o vad numai cand anunta un update si cam atat.
Stiti ceva, puneti-va cu totii cateva sute de miliarde in clasament, ca eu m-am saturat de raspunsuri date la misto.
O seara buna.
 

DeletedUser908

Guest
Asa e! Tipic romanesc din pacate! Nu mai putem de grija altora! Ce bine o duc alti si ce prapaditi suntem noi! Cum e posibil asa ceva! Sunt indignat! Sa se faca dreptate! Are prea multe puncte! Mai omule vezi de treaba ta ca are cine se ocupa de serverul francez!. Mai posta unul cu ceva timp in urma ca cineva din evul mediu tarziu avea Alcatrazu-ul si era foarte suparat pe asta. Bai fratilor sa fim suparati ca suntem cam la tot ce e bun ultimii din Europa si fruntasi la smecherie si alte chesti d-astea. Supara-te amice ca nu avem o autostrada functionala, ca nu avem manuale pentru elevi. ca avem sistemul de sanatate care merge cum merge etc...si lasa chestia cu serverul francez ca nu te ajuta cu nimic cate puncte are ala. Asta e mentalitatea noastra daca nu avem ceva de ce sa aibe altul sa fie la fel de parlit ca mine sau daca se poate mai jos ca mine! O seara buna!
 

DeletedUser5248

Guest
Asa e! Tipic romanesc din pacate! Nu mai putem de grija altora! Ce bine o duc alti si ce prapaditi suntem noi! Cum e posibil asa ceva! Sunt indignat! Sa se faca dreptate! Are prea multe puncte! Mai omule vezi de treaba ta ca are cine se ocupa de serverul francez!. Mai posta unul cu ceva timp in urma ca cineva din evul mediu tarziu avea Alcatrazu-ul si era foarte suparat pe asta. Bai fratilor sa fim suparati ca suntem cam la tot ce e bun ultimii din Europa si fruntasi la smecherie si alte chesti d-astea. Supara-te amice ca nu avem o autostrada functionala, ca nu avem manuale pentru elevi. ca avem sistemul de sanatate care merge cum merge etc...si lasa chestia cu serverul francez ca nu te ajuta cu nimic cate puncte are ala. Asta e mentalitatea noastra daca nu avem ceva de ce sa aibe altul sa fie la fel de parlit ca mine sau daca se poate mai jos ca mine! O seara buna!

Buna seara, nu are nici o legatura ce discutam noi aici cu ce bazaconii indrugi tu acolo. Vezi-ti tu de treaba ta, in regula? Da, stiu, dar acel jucator avea Alcatrazul in evul mediu tarziu pentru ca obtinuse toate planurile din motivari si finisari, si bunurile i le daduse cineva mai mult ca sigur. Acel lucru era NORMAL. Dar ce am prezentat acum este ANORMAL. Pai uite ca le am grija, pentru ca m-au depasit pe mine in clasament, dar TRISAND IN ULTIMUL HAL.
Gandirea ta este una complet gresita, daca vrei sa stii, pentru ca suntem in competitie si cu alte servere, si daca tu esti de acord ca jocul sa fie distrus de niste hackeri, este problema ta. Ia nu te mai baga tu in seama, ca habar nu ai de NIMIC. Vii tu si imi spui mie acum sa stau cu mana in san in timp ce altii isi bat joc de acest joc, nu? Si pana la urma ce legatura au autostrazile functionale, manualele pentru elevi, sistemul de sanatate etc. cu acest joc? Daca tu nu stii sa joci acest joc, macar taci din gura, nu te mai baga in seama.
O seara buna.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
si daca nu a incalcat regulamentu cum a facut atatea puncte in aprox 35.000batalii???o fi venit extraterestrii si i-a dat punctele pentru cel mai bun jucator:laugh::laugh::laugh:
Asta puteti sa ii intrebati pe acei jucatori, nu? :)
Buna seara, pai cum sa nu critic din moment ce se vede clar ca au bagat hackuri in joc? Cum poti sa imi mai spui mie ca 100 de MILIARDE in clasament pot fi facute din doar 30000 de batalii? Dar ma rog, noi toti ceilalti jucatorii din lume de ce nu avem media de 150 de milioane de puncte de pe o batalie. Cu greu ma abtin sa nu-ti vorbesc vulgar acum, pe cuvantul meu. Ca deja ma enerveaza ce ai scris, tu macar te-ai uitat ca ala de pe doi a crescut 4 MILIARDE de puncte in clasament intr-o zi? Si ma iei pe mine la misto ca eu critic "ceva ce nu inteleg". Dar ma rog eu chiar nu stiu deloc sa joc in viziunea ta? Demonstreaza-mi tu mie te rog frumos cum poti sa ai media pe o batalie castigata de 150 de milioane de puncte, cand maximul posibil este 76800, te rog frumos sa-mi demonstrezi. Plus ca nu ai timp efectiv sa faci un astfel de punctaj, am calculat si iti trebuie 100 de mii de zile, asta daca faci un milion pe zi in clasament, ceea ce este deja aberant, ca sa ajungi la 100 de MILIARDE in clasament. Imi pare rau, dar eu nu pot juca aproximativ 300 de ani de zile, si sa fac zilnic UN MILION in clasament.
Si apropo, doamna Simona ce face, nu stie sa raspunda si ea? Sa spuna ceva? Ca o vad numai cand anunta un update si cam atat.
Stiti ceva, puneti-va cu totii cateva sute de miliarde in clasament, ca eu m-am saturat de raspunsuri date la misto.
O seara buna.
Cu toate astea, daca acei jucatori au gresit si au incalcat in vreun fel regulamentul de joc, este de competenta Echipei FoE din Franta sa faca verificarile necesare si sa ia masurile ce se impun. Iar faptul ca va plangeti pe forumul romanesc de o problema de pe serverul francez, nu va ajuta cu nimic.
Buna seara, nu are nici o legatura ce discutam noi aici cu ce bazaconii indrugi tu acolo. Vezi-ti tu de treaba ta, in regula? Da, stiu, dar acel jucator avea Alcatrazul in evul mediu tarziu pentru ca obtinuse toate planurile din motivari si finisari, si bunurile i le daduse cineva mai mult ca sigur. Acel lucru era NORMAL. Dar ce am prezentat acum este ANORMAL. Pai uite ca le am grija, pentru ca m-au depasit pe mine in clasament, dar TRISAND IN ULTIMUL HAL.
Gandirea ta este una complet gresita, daca vrei sa stii, pentru ca suntem in competitie si cu alte servere, si daca tu esti de acord ca jocul sa fie distrus de niste hackeri, este problema ta. Ia nu te mai baga tu in seama, ca habar nu ai de NIMIC. Vii tu si imi spui mie acum sa stau cu mana in san in timp ce altii isi bat joc de acest joc, nu? Si pana la urma ce legatura au autostrazile functionale, manualele pentru elevi, sistemul de sanatate etc. cu acest joc? Daca tu nu stii sa joci acest joc, macar taci din gura, nu te mai baga in seama.
O seara buna.
Va rog sa lasati fiecare jucator sa isi exprime parerea exact asa cu v-ati exprimat-o dvs.

Multumesc.
 

DeletedUser5248

Guest
Cu toate astea, daca acei jucatori au gresit si au incalcat in vreun fel regulamentul de joc, este de competenta Echipei FoE din Franta sa faca verificarile necesare si sa ia masurile ce se impun. Iar faptul ca va plangeti pe forumul romanesc de o problema de pe serverul francez, nu va ajuta cu nimic.

Va rog sa lasati fiecare jucator sa isi exprime parerea exact asa cu v-ati exprimat-o dvs.

Multumesc.

Buna ziua, stiu ca nu este de competenta echipei FoE Romania sa ia masuri, eu doar spuneam ca este evident faptul ca ceva este in neregula cu punctajul celor doi jucatori, asta dupa niste simple calcule matematice. Este posibil sa fie un bug, dar daca este asa, vina principala este a dezvoltatorilor jocului, fara nici o discutie. Nu cred ca v-ar conveni sa fiti in situatia mea, sa trag tare inca de pe 2 februarie 2013, cand m-am inregistrat pe acest joc, si sa vina cineva si dintr-un singur click sa te devanseze cu 100 de miliarde in clasament. Asta avand in vedere ca eu am aproape 50 de milioane, ceea ce deja este mult, si greu de obtinut. Plus ca numarul meu de victorii este net superior in comparatie cu numarul de victorii al celor doi "zmei" din Franta.:D
Cat despre discutia cu jucatorul eltrade, am sa va rog sa va uitati ca el mi-a facut observatii (spunandu-mi sa-mi vad de treaba si alte asemenea). Eu nu am facut nimic mai mult decat sa ii raspund in stilul meu caracteristic.:devil: Bine, poate ca sunt un pic mai ironic, sau chiar un pic mai mult, dar nu am jignit pe nimeni pana acum, si nici nu am injurat.:laugh:
O zi buna in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, daca am ajuns cu totii la concluzia ca aceasta problema este de competenta Echipei FoE din Franta, si echipa FoE din Romania nu poate face nimic in legatura cu cei doi, consider ca continuarea discutiilor pe aceasta tema, ar agita spiritele pe forumul romanesc fara rost, motiv pentru care voi inchide aceasta tema.

O zi placuta si spor la joc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus