Discuții despre versiunea 1.40

DeletedUser6083

Guest
Care va fi prioritatea dupa m/f cladirilor speciale?Sau va fi ABSOLUT aleatoriu??
Ar trebui ca ordinea de prioritati,dupa cladirile speciale, sa fie:finisare cladiri mai mari de 2x2,motivari,finisari ce ramane...
 

DeletedUser

Guest
Doctore, deja vrei prea mult de la un simplu buton.
Intra si tu intr-o ghilda serioasa si iti garantez ca vei avea si ultima frunza din ultimul copac finisata:)))
Nu ai tu cladiri cate MF o sa primesti. O sa stergi din cele care iti da fericire.
 

DeletedUser6083

Guest
Pai eu primesc m/f desule..si nici n-am "boscheti".Ghilda e pentru cei care au timp sa stea pe joc...eu stau bine unde sunt.
Propunerea de mai devreme,e ca sa nu se supere pretenii cand ii m/f:)
 

DeletedUser8891

Guest
In sfarsit ceva de ajutor cu butoanele astea...numai ca m/f-urile o sa le dea aleatoriu si posibil sa-l ajute sau nu pe acel jucator
 

DeletedUser

Guest
Presupun ca va aparea odata cu eventul de iarna, adica peste doua-trei saptamani sau dupa sarbatori.
 

DeletedUser6083

Guest
Fain rau butonul "ajutor" !In cateva minute dai m/f la sute de jucatori...
 

Shadowss

Well-Known Member
Foarte bun. @ Doctor : are prioritizare butonul acela , da prima data pe fantana , altar , ascunzatoare , bandit , daca nu are da pe o cladire din era in care esti.

Treasure hunt se va baga in versiunea asta ?
 

DeletedUser6083

Guest
Pe beta unii se plang ca finisarile au prioritate....Mie imi pare bine,in sfarsit voi avea cetatenii entuziasti...
 

DeletedUser908

Guest
Sunt sanse 99% sa fie introdus! Daca va fi ca anul trecut cu o misiune pe zi ar trebui sa cam inceapa deja din decembrie. O sa vedem insa cu certitudine cand apare noua versiune.
 

DeletedUser3920

Guest
Anul trecut s-a introdus pe 1 dec... si a fost anuntat pe 28 nov... deci...
 

DeletedUser

Guest
Va fi pe 3 sau maxim 4 decembrie, întâi se lansează noua versiune apoi eventul.

Cât privește versiunea 1.40, toți care au boscheți prin oraș vor fi foarte nefericiți, întrucât aceștia vor fi finisați primii. Recomandarea este de ștergere a lor și de refacere a orașului.
 

DeletedUser6083

Guest
Un oras contruit bine..AJunge la nivel de entuziasm abia cand toate cladirile culturale sunt finisate,adica sunt construite fix numarul de cladiri culturale necesare,fara a fi irosit spatiu...
 

DeletedUser5468

Guest
Noul butonaș magic, cum o obișnuiesc să spună alții, motivează/finisează tot aleatoriu, nu are o anumită ordine.
Era mai frumos dacă respecta ordinea exactă după profilul fiecărui jucător, dar e bine și așa.
 

DeletedUser6083

Guest
Pe BETA se discuta despre un BUG la "aid" ....atunci cand este folosit acel buton,se primesc 20monede si apare cronometrul de 24ore la acel jucator...chiar daca nu este nimic de m/f in orasul lui.
Se va rezolva acel bug pana apare si la noi "aid" ?
 

DeletedUser8891

Guest
Pe BETA se discuta despre un BUG la "aid" ....atunci cand este folosit acel buton,se primesc 20monede si apare cronometrul de 24ore la acel jucator...chiar daca nu este nimic de m/f in orasul lui.
Se va rezolva acel bug pana apare si la noi "aid" ?

Din cate stiu eu si cum ar fi normal ar trebui sa se rezolve orice bug legat de ceva nou si care a fost pe 'testat' pe beta
 
Sus