Discuții despre Evenimentul toamnei 2016

M4V3r1ck

Active Member
Salut, nr. de mere ce sunt culese din pomi plantati in zonele din afara orasului prin m/f este stabilit aleatoriu? Si care este nr. mere ce poate fi cules? Multumesc.
 

DeletedUser1080

Guest
poti recolta 7, 10, 20 sau 50 mere (aleatoriu). binenteles, cele mai comune sunt cele de 7 si 10 mere, mai rar cele de 20 si foarte rar cele de 50.
 

DeletedUser9954

Guest
Exista cumva o limita de Meri pe care-i poti primi pe durata eventului, sau pe care-i poti avea in acelasi timp ?
Ca in caz ca voi lipsi 2-3 zile din joc, primesc cam 100-150 M/F (si dau 200) zilnic, sa stiu daca vor mai fi Merii pe langa oras sau nu, sau daca voi continua sa primesc acelasi numar de Meri pe toata durata eventului.
 

DeletedUser6678

Guest
Evenimentul este disponibil pana pe data de 5 octombrie.
 

DeletedUser2173

Guest
In momentul in care am consumat peste 3000 mere pt un premiu si nu am primit nimic, mi-am dat seama de calitatea eventului :(
 

DeletedUser9890

Guest
Primul eveniment la care nimeni nu castiga nici INNO nici jucatorii. Chiar daca dupa nenumarate incercari reusesti sa deblochezi altarul, trebuie sa fii nebun sa cheltuiesti 1570 de diamante pe 350 de mere....
 

Sonarvi

Well-Known Member
". Deblocați obiectele respective, găsindu-le în coș. Apoi, puteți să le cumpărați direct cu mere, de câte ori vreți!"
se pare ca nu poti sa le cumperi de cate ori vrei... poti sa le cumperi doar in ziua respectiva
greu cu exprimarea asta in limba romana...
 

DeletedUser6678

Guest
Dupa cum puteti observa, la fiecare obiect aflat sub cos exista, de asemenea, un timer: "Dinsponibil pentru: hh:mm:ss".
In mod evident, odata deblocat, obiectul va putea fi cumparat cu mere pana cand expira timer-ul si obiectul va fi schimbat cu un altul, care la randul lui va fi blocat.
 

DeletedUser9990

Guest
O problema: daca nu ai destui playeri in vecinatate nu reusesti sa deblochezi premiul vecinatatii. A trecut jumatate din durata eventului si nu s-a colectat nici macar un sfert din cat este necesar pentru deblocarea acestui premiu. M-am interesat si am aflat ca altii au deblocat primul premiu, si se apropie de finalizarea urmatoarei etape pentru un al 2-lea premiu.
 

DeletedUser2110

Guest
Eventul de toamnă,părea a fi un succes dar, odată cu implementarea versiunii 1.85 ,"șugubeții" de la INNO au "retezat" din numărul de mere primite la "recoltare" de la un copac...de unde înainte,cele mai dese erau recoltele de 10 mere acum cele de 7 mere au revenit la locul inițial,adică pe primul loc la "apariții"..rar mai apare câte un copac cu 10 mere,iar cele de 20 au devenit rara avis!!!...când va apărea unul de 50 vă rog să faceți un print și să-l postați aici,fiindcă va fi singurul și trebuie expus,ca fiecare jucător să poată vedea cum arată!Desigur,au umblat și la coșuri,acum veți primi exact ceea ce NU aveți nevoie-ex: ptr. ziua de astăzi-27.09.2016- veți obține campioni-la prima "extragere" ,deblocând astfel și cumpărarea lor la liber -of course,cu 100 mere-fiindcă vă sunt f. necesari,așa este?
Acum,o întrebare...s-a mai întâmplat -în istoria FoE-ca tehnicienii să intervină în timpul desfășurării unui event ptr. a strica ceea ce mergea bine?
Am consultat toate forumurile românești și nu ma găsit nicăieri solicitări din partea jucătorilor ,ptr. schimbarea formatului acestui eveniment și atunci de ce ni se spune că noi am fi cerut-o? Băieți,ați fi putut s-o faceți pe ascuns și nimeni nu v-ar fi bănuit... [EDITAT]
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
După cum bine știți, jocul este același pentru toate serverele internaționale. Nu există versiuni "adaptate" pentru o anumită țară.

Așa cum am precizat și în anunț, poate îl și recitiți, modificările s-au făcut "În urma feedback-ului dat pe toate serverele la Evenimentului toamnei". Deciziile dezvoltatorilor se iau pentru majoritatea jucătorilor.

Și vă rog să nu ne mai jigniți, pentru că altfel vom fi nevoiți să luăm și alte măsuri.
 

DeletedUser9813

Guest
Ok, înțeleg că ați făcut modificări în timpul evenimentului, că ați scos monede, bandiți și ați ajustat șansele la premiile importante și mulțumim că ne-ați informat din timp.

Dar la fel cum ne-ați informat asta, nu ar fi fost mai fair să ne informați că ni se diminuează șansele de a colecta mere? Că pomii cu 7 mere devin majoritari, iar ceilalți vor apărea mai rar sau chiar deloc? Sau că scade procentajul la plantatul de pomi?

Am cules azi 8 pomi, 7 erau cu 7 mere, 1 cu 10. Am dat M/F la aproape 30 de persoane, nu s-a plantat nici un pom. Cum spunea cineva mai sus, cred că ați acționat ca la bănci: cu o mână ați dat, cu alte două ne-ați luat. Și nici nu ne-ați spus de lucrurile pe care ni le luați. ;)
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dacă aveți probleme pe cont legate de eveniment, vă așteptăm să faceți tichet la Suport, pentru a putea face verificări.
 
Sus