P.F.din bara sa fie depozitate

  • Autor subiect DeletedUser9760
  • Data de început

DeletedUser9760

Guest
Propun ca P.F. din bara sa poata fi puse in inventar,pentru utilizarea lor ulterioara.
Exemplu: daca obtin 100 P.F. la expeditie,si nu doresc sa le pun la legendare(sau daca nu am legendara),de ce orele mele de joc,care obtin P.F. la fiecare ora pentru asta,sa fie arse,si sa nu se adauge la bara? sau nu pot colecta P.F. de la cladiri...si trece timpul degeaba.
Astfel eu imi gestionez mai bine P.F.-urile care le-am obtinut
 

DeletedUser9954

Guest
Ar fi prea frumos sa implementeze asa ceva. Si accentuez ar fi prea frumos, ca din cate vad eu nu au nici un plan sa implementeze asta. Oricum daca se gandesc la acest lucru, sa stii ca te sustin.
 

DeletedUser9966

Guest
Dacă nu mă înșeală memoria, am impresia că a mai fost propusă această sugestie și totodată respinsă de către Inno. :((
 

DeletedUser9760

Guest
hmmm, vor sa ne tina mai mult in joaca....dar trec masura ei.
Este o joaca de placere pana la urma, nu o puscarie,ca iti trebuie 3 ani ca sa ajungi de la 0 la viitorul artic.
De asta si multi abandoneaza joaca
 

DeletedUser9966

Guest
Dar și dacă termini jocul în 3-4 luni parcă tot nu există farmec....în opinia mea este mult mai palpitant în acest mod.
 

DeletedUser9954

Guest
+1 KoKo, dar nici 3 ani ca sa ajungi la final cu cercetarile. Plus de asta mai sunt si CL-uri destule de crescut, si la nivele pentru ele sunt destule.
Deci daca ar reduce printr-o modalitate sau alta timpul in care sa se ajunga la viitorul arctic la 1 an spre exemplu (ca mai devreme nu are farmec, dupa cum zicea si Lord KoKo), mai sunt multe alte lucruri de facut in joc care necesita timp si activitate, si sunt distractive.

Deci o alta propunere pe tema aceasta ar fi sa nu se reseteze timerul pentru urmatorul pf din bara daca faci o culegere de 2pf+ si prin aceasta atingi/depasesti limita de 10 pf. In asa fel, daca culegi spre exemplu de la un cape canaveral de nivel 30 (30 pf), in momentul de fata timerul pentru urmatorul pf se reseteaza si incepe sa contorizeze din nou dupa ce cheltui pf-urile, pierzand 1 pf (sau mai multe daca nu le cheltui imediat). Dar daca culegi si cheltui pf-urile repede, fara ca timerul sa se reseteze, atunci nu pierzi nici 1 pf.
Sau, pe langa propunerea de sus, sa se mareasca numarul maxim de pf din bara de la 10 la 15 sau maxim 20. In asa fel nu pierzi pf-uri daca spre exemplu dormi mai mult, sau lucrezi in anumite locuri unde nu ai acces la calculator, si nici voie cu telefonul in timpul programului, si ai un program de 12+ ore pe zi (un exemplu perfect ar fi restaurantele/hotelurile/cafenelele).
 

DeletedUser9966

Guest
Ok atunci....mulțumim pentru sugestie Valyoyo. Voi transmite această propunere mai departe către admini.
 

DeletedUser3513

Guest
Impachetarea pf-urilor din bara ar fi o treaba spectaculoasa. Eu sunt curios cum motiveaza Inno neaplicarea unei astfel de implementari?
 

DeletedUser9966

Guest
Cum o motivează sau nu, nici noi nu știm, știm doar că s-a mai propus această sugestie și în trecut și răspunsul a fost același....NU.
 

DeletedUser9954

Guest
Se pare ca pana la urma suntem auziti. Numarul maxim din bara marit de la 10 la 99 pf, si cand atingi numarul maxim de pf, contorul nu se reseteaza, doar se da pauza pana cand scapi de minim 1 pf sub limita. Cred ca aceasta este posibil ca si moderatorii romani dar si alti moderatori au facut aceste cereri, influentandu-i pe developeri sa le implementeze.
Totul incepand cu 5 Decembrie. Un cadou foarte frumos de Mos Neculae ! Multumim Echipei Inno (inclusiv moderatorilor) :)
 

DeletedUser9966

Guest
Așa este, cum zice Valyoyo....bara de PF s-a mărit.
 

Coryllus

Well-Known Member
Nu se va implementa. Ideea este sa folosesti punctele din bara la cresterea legendarelor nu sa le pastrezi in inventar pana la primavara. Parerea mea!
 

DeletedUser8328

Guest
Eu sunt curios cum motiveaza Inno neaplicarea unei astfel de implementari?
Inno a inventat jocul ăsta și l-a încărcat pe net ca să-l jucăm noi. Nu trebuie să MOTIVEZE nimic, că doar nu sunt în proces civil cu cineva pentru î
ncălcarea vreunei legi.... :p
 

DeletedUser9954

Guest
Inno a inventat jocul ăsta și l-a încărcat pe net ca să-l jucăm noi. Nu trebuie să MOTIVEZE nimic, că doar nu sunt în proces civil cu cineva pentru î
ncălcarea vreunei legi.... :p
Bine zis. INNO Games nu sunt obligati sa-si motiveze refuzul/neaplicarea unei idei/propuneri/sugestie. Mai ales tinand cont ca jocul este gratis.
 
Sus