Conturi multiple

  • Autor subiect DeletedUser1080
  • Data de început

DeletedUser1080

Guest
Propun ca echipa administrativa sa inceapa sa-si faca treaba si sa ne scape de multiaccounturi.. sau sa se elimine punctele 1 si 8 din regulamentul jocului (macar sa ne facem toti conturi suport si sa jucam pe picior de egalitate cu nesimtitii).
V-am trimis un tichet, sa vedeti pana unde poate merge nesimtirea unora (jucator de pe Dinegu, cu 8 legendare nivel 10, 1 nivel 11, 1 nivel 6 si 1 nivel 7, ridicate peste 90% cu ajutorul a 11 conturi suport).
Pacat ca nu avem voie sa postam pe forum mai multe detalii, sa vada si cei corecti cu cine "se lupta" in acest joc.
 

DeletedUser9954

Guest
Sustin aceasta propunere. Ori va faceti treaba si pastrati legea, ori renuntati la lege ca sa fim cu totii egali intr-o anumita masura....sau macar sa ne dea voie maxim 2 conturi pe o lume (adica 1 principal si 1 support), dar in acelasi timp sa-si faca treaba cei in masura sa sanctioneze aceste lucruri.
 

DeletedUser9966

Guest
Salutare!
Nu vă faceți griji, periodic staff-ul nostru face verificări cu privire la conturile suport!
 

DeletedUser1080

Guest
Salutare!
Nu vă faceți griji, periodic staff-ul nostru face verificări cu privire la conturile suport!
Mda.. si marmota invelea ciocolata in staniol (no offense).
V-am dat exemplu concret de jucator care avea 11 conturi suport si cateva zeci de mii de PF de la acestea (pe lumea D). PF-urile alea n-au fost donate in ultimele 2-3 luni; conturile respective sunt probabil de pe la inceputul lumii D si au "cotizat" periodic. In 11.09.2016 (la mai putin de jumatate de an de la start), v-am mai dat pe tava un jucator cu peste 5000 PF de la 3 conturi suport; jucatorul respectiv e bine merci in continuare (i-au fost sterse doar cateva nivele la legendare).
Si mai sunt multi jucatori (chiar in top 100) care utilizeaza (sau au utilizat) conturi suport.

Solicitati dezvoltatorilor un script care sa numere PF-urile de la legendarele jucatorilor si o sa vedeti ca la unii vor reiesi foarte multe (fata de medie). Acolo e clar ca s-a primit mai mult decat s-a donat inapoi. E adevarat, unii vor spune ca au vandut bunuri contra PF. Din punctul meu de vedere ar trebui interzis prin regulament aceasta "optiune". In primul rand pentru ca ingreuneaza depistarea jucatorilor incorecti, iar in al doilea rand pentru ca nu e in spiritull jocului; jucatorii ar trebui incurajati sa avanseze cu tehnologia, nu sa stea in evul mediu (spre exemplu) si sa-si construiasca alcatraz, dom, sera sau mai stiu eu ce alte legendare din erele superioare.

Mult succes in continuare la verificari (cand veti avea chef) ! :p
 

DeletedUser6251

Guest
Mda.. si marmota invelea ciocolata in staniol (no offense).
V-am dat exemplu concret de jucator care avea 11 conturi suport si cateva zeci de mii de PF de la acestea (pe lumea D). PF-urile alea n-au fost donate in ultimele 2-3 luni; conturile respective sunt probabil de pe la inceputul lumii D si au "cotizat" periodic. In 11.09.2016 (la mai putin de jumatate de an de la start), v-am mai dat pe tava un jucator cu peste 5000 PF de la 3 conturi suport; jucatorul respectiv e bine merci in continuare (i-au fost sterse doar cateva nivele la legendare).
Si mai sunt multi jucatori (chiar in top 100) care utilizeaza (sau au utilizat) conturi suport.

Solicitati dezvoltatorilor un script care sa numere PF-urile de la legendarele jucatorilor si o sa vedeti ca la unii vor reiesi foarte multe (fata de medie). Acolo e clar ca s-a primit mai mult decat s-a donat inapoi. E adevarat, unii vor spune ca au vandut bunuri contra PF. Din punctul meu de vedere ar trebui interzis prin regulament aceasta "optiune". In primul rand pentru ca ingreuneaza depistarea jucatorilor incorecti, iar in al doilea rand pentru ca nu e in spiritull jocului; jucatorii ar trebui incurajati sa avanseze cu tehnologia, nu sa stea in evul mediu (spre exemplu) si sa-si construiasca alcatraz, dom, sera sau mai stiu eu ce alte legendare din erele superioare.

Mult succes in continuare la verificari (cand veti avea chef) ! :p
Eu nu sunt de acord cu tine.Pentru cei in Viitorul arctic e usor sa comenteze,insa cei mai mici in ere cresc mai bine donand pf pentru bunuri.E un schimb corect.Ambele persoane muncesc pentru a obtine bunurile/pf-urile.Mai ales ca cei mici in ere fac mai greu pf-uri decat cei avansati.E un schimb acceptabil si corect.Nu pricep de ce tie nu-ti convine.Daca tu esti impotriva,lasa-i pe altii sa profite de acest lucru.
 

DeletedUser9966

Guest
@Mad Spider - ai fost deja avertizat verbal pe celălalt subiect, acum din păcate sunt nevoit să-ți acord puncte de avertizare pe profilul tău, deoarece nu mai ești la prima abatere în care aduci cuvinte nepotrivite la adresa staff-ului RO.
 

DeletedUser1080

Guest
Eu nu sunt de acord cu tine.Pentru cei in Viitorul arctic e usor sa comenteze,insa cei mai mici in ere cresc mai bine donand pf pentru bunuri.E un schimb corect.Ambele persoane muncesc pentru a obtine bunurile/pf-urile.Mai ales ca cei mici in ere fac mai greu pf-uri decat cei avansati.E un schimb acceptabil si corect.Nu pricep de ce tie nu-ti convine.Daca tu esti impotriva,lasa-i pe altii sa profite de acest lucru.
Am inteles punctul tau de vedere si il respect. Nu am spus ca schimbul respectiv nu ar fi corect (desi exista si cazuri cand in spatele acestor schimburi se ascund "magarii"), ci doar ca nu este in spiritul jocului. Problema este ca "cei mari" devin tot mai mari, iar "cei mici" raman tot mai mici. Faptul ca un jucator mic (prin asta ma refer la un jucator dintr-o era inferioara), cumpara bunuri contra PF si isi construieste o legendara dintr-o era superioara, nu inseamna ca devine mai "mare" (bun). Cu acea legendara devine mai bun comparativ cu ceilalti jucatori din erele inferioare, nu si cu cei de la care cumpara bunurile. Ba din contra, in loc sa-si investeasca PF-urile in propria cercetare sau in legendarele pe care le are deja, el le da altui jucator care este deja mai avansat si nu face altceva decat sa creasca si mai mult "prapastia" dintre ei.
 

DeletedUser1080

Guest
@Mad Spider - ai fost deja avertizat verbal pe celălalt subiect, acum din păcate sunt nevoit să-ți acord puncte de avertizare pe profilul tău, deoarece nu mai ești la prima abatere în care aduci cuvinte nepotrivite la adresa staff-ului RO.
Avertismentul de pe celalalt subiect mi-l asum; intradevar exprimarea mea putea fi interpretata ca fiind jignitoare (desi nu asta am intentionat). Pe acesta insa nu mi-l asum, pentru ca sunt convins ca am dreptate (vreau sa vad fapte, cand spuneti ca faceti verificari periodice, nu doar vorbe), iar voi stiti acest lucru.

p.s. Stiu ca acesta postare imi va mai aduce inca cateva puncte de penalizare (sau poate chiar o banare), insa imi asum in totalitate acest lucru (oricum nu voi mai scrie nimic de-acum inainte pe acest forum si ma voi rezuma doar la cel international). Va urez succes in activitate !
 
Sus