Discuții despre al patrulea nivel de dificultate la Expediția ghildei

DeletedUser10061

Guest
Salutare!
Din anunt nu inteleg exact daca se pune la clasament ce faci peste 48 sau este doar personal.
Ma poate lamuri cineva?

Multumesc!
 

DeletedUser1080

Guest
mda, este destul de ambiguu formulat. pe serverul beta, nivelul 4 de dificultate nu se ia in calcul in clasamentul ghildelor; banuiesc ca nici aici.
 

maketi

Well-Known Member
Mi se pare aiurea faptul ca la nivelul 4 al expeditiei se cere oricalc la negocieri chiar daca nu ai portul aferent deblocat , ma aflu pe la mijlocul cercetariilor din prima parte a viitorului oceanic , mi s-ar parea normal sa mi se ceara oricalc in momentul in care am deblocat portul si nu din momentul in care am intrat in viitorul oceanic .
 

DeletedUser9954

Guest
Nivelul 4 se ia in calcul la clasamentul ghildelor, din moment ce vad odata la 2-3 sapt procentaje peste 100%, inclusiv ghilda noastra a avut 1 sau 2 procente de genul...
 

maketi

Well-Known Member
Pot sa confirm si eu treaba asta , ghilda din care fac parte pe brisgard a terminat cu procente de peste 100% in utlimele 4 saptamani . Stiu ca se doreste cat mai mult posibil folosirea diamantelor in joc dar nu toata lumea are posibilitatea de a le cumpara , faptul CA SE IMPUNE folosirea unei resurse care nu poate fi negociata in piata (oricalc ) inainte de a debloca portul mi se pare un dezavantaj foarte mare pentru cei care nu sunt cu cercetariile la zi si nu au posibilitatea de a investii diamante in joc. Poate ar fi bine sa se specifice ca in anumite conditii nivelul 4 al expeditiei poate fi terminat doar daca se investesc diamante in joc . Banuiesc ca in aceasi situatie se afla colegi care sunt la inceputul viitorului arctic si nu au deblocat portul pentru prometiu.
 
Sus