Intrepatrundrerea lumilor

  • Autor subiect DeletedUser10418
  • Data de început

DeletedUser10418

Guest
Buna ziua,

Dupa cum stim putem avea conturi in mai multe lumi. Totusi in prezent lumile nu interactioneaza intre ele in mai multe aspecte:
1) adaugarea de prieteni din alte lumi decat cea in care joci
2) clasamente jucatori
3) ghilde formate din jucatori din lumi diferite

La momentul in care cineva doreste sa isi creeze un cont pe foe si vede ca are mai multe lumi la alegere se va gandi, normal, unde sa isi faca cont. Primul impuls este la ultima lume creata pt ca e ultima. Si astfel primele lumi devin goale, inactive, neinteresante.
In cazul asta ce fac jucatorii mai vechi ? Au investit timp, bani si acum joaca intr-o lume inactiva si neinteresanta.
In mod normal lumea noua trebuie sa fie din cauza ca apar din ce in ce mai multi jucatori si nu mai e loc. Dar totusi nu trebuie sa punem bariere intre jucatori.
Propun ca lumile sa fie doar de ordin tehnic, servere noi pt mai multi jucatori si in rest sa joace ca o singura lume. Sau un server mai mare si o singura lume.

Eu deja am investit bani de 4 luni in Brisgard si ma gandesc daca mai merita, probabil majoritatea joaca in ultima lume.
Si acum ce sa fac sa o iau de la inceput ? Iar bani etc ? Mai bine renunt si gata. Pierdeti si jucatori si bani.

Sau alta solutie, sa poti sa te muti dintr-o lume in alta cu contul ori de cate ori vrei.

Dar prefer prima solutie. Multumesc.
 

DeletedUser10418

Guest
Hai jucatorilor, spuneti-va pct de vedere, doar asa sunt luate in calcul propunerile noastre.
Astept opinii pro si contra.
 

DeletedUser6253

Guest
Intr-un alt joc joc browser a fost o comasare a serverelor ( din 10 au rămas 4). Aici se poate aplica ideea asta?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Deocamdată, cel puțin, nu poate fi vorba despre o astfel de soluție. Jocul se află în plină și continuă dezvoltare și nu cred că va fi nevoie de o astfel de soluție prea curând.
 

DeletedUser10418

Guest
Oricum, sper sa aveti in vedere acest lucru. In lumea Brisgard mi se pare putina activitate. Nu stiu daca asa e, imi puteti confirma eventual ca aveti datele tehnice ? Din teren se vede putina activitate.
Caz in care, daca solicit transferul intr-o lume mai activa, este posibil ?
 

DeletedUser9985

Guest
Eu de cand am descoperit jocul am jucat doar pe Dinegu. Daca maine ar aparea o lume noua E si activitatea pe lumea mea ar scadea as fi foarte dezamagit deci iti sustin ideea.

Tehnologia evolueaza, e normal ca FOE sa se gandeasca pe viitor sa detina servere mai mari. Cred ca se pot gasi solutii de a unifica lumile, chiar daca in alte tari sunt si 20 de lumi.

O solutie cred ca ar fi inventarea unei lumi noi care sa poata fi intersectata cu toate celelalte lumi. Spre exemplu sa poti renunta definitiv la o cladire legendara de pe toate lumile in care joci dar sa o poti folosi doar in lumea noua. Scenariul ar putea fi ceva de genul, am descoperit o gaura neagra prin care putem migra de pe lumile actuale intr-un alt univers FOE.
 
Sus