Misiuni cu diamante recompensa

  • Autor subiect DeletedUser8094
  • Data de început

DeletedUser8094

Guest
buna
stie careva care sunt misiunile din fiecare epoca care ofera diamante la finalizare ?
m-ar interesa in special de la evul mediu tarziu in sus...
 

DeletedUser3920

Guest
Buna dimineata.
Pentru misiunea in care primesti diamante trebuie sa cercetezi si sa deblochezi absolut toate tehnologiile din acea epoca.
 

DeletedUser6083

Guest
Salutare,
diamante se primesc atunci cand termini linia povestirii din fiecare epoca si la anumite misiuni cum ar fi:
-cerceteaza tot din evul mediu tarziu
-cerceteaza tot din era coloniala
-construieste o fabrica de cafea si o copanie comerciala
-in industriala mai e una care iti cere sa ai un nr. fix de populatie (1986parca)
-deasemenea la misiunile cu recompensa aleatorie sau fantana dorintelor mai primesti uneori
....cam atatea stiu eu
 

DeletedUser8328

Guest
eu n-am primit până acum nici o misiune cu recompensă în diamante și sunt în Evul mediu timpuriu, rezolv misiuni periodic, ocup teritorii noi periodic, etc. am făcut și misiuni cu recompense aleatorii, niciuna nu mi-a dat diamante. am cercetat și deblocat absolut toate tehnologiile în epocile prin care am trecut deja.
ce înseamnă „linia povestirii din fiecare epocă” ? de unde știu când sau dacă voi termina vreodată linia povestirii? și de unde știu din ce epocă e „linia povestirii” la misiunile pe care le am eu de făcut în momentul de față?
dacă există undeva în Forum descrise misiunile astea și „linia povestirii”, vă rog să puneți aici un Link.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu n-am primit până acum nici o misiune cu recompensă în diamante și sunt în Evul mediu timpuriu, rezolv misiuni periodic, ocup teritorii noi periodic, etc. am făcut și misiuni cu recompense aleatorii, niciuna nu mi-a dat diamante. am cercetat și deblocat absolut toate tehnologiile în epocile prin care am trecut deja.
ce înseamnă „linia povestirii din fiecare epocă” ? de unde știu când sau dacă voi termina vreodată linia povestirii? și de unde știu din ce epocă e „linia povestirii” la misiunile pe care le am eu de făcut în momentul de față?
dacă există undeva în Forum descrise misiunile astea și „linia povestirii”, vă rog să puneți aici un Link.

Buna ziua, linia de misiuni a povestii inseamna acea serie de misiuni care nu pot fi abandonate. Ca sa treceti mai departe de ele, este necesar sa le finalizati, indiferent cat de profitabile sau nu ar ca si recompensa.

Cat despre o recompensa de diamante, exista un proverb vechi: "Rabdarea e o virtute" :)
 

DeletedUser8328

Guest
Răbdare am destulă. Dar tot ardeleanul are o vorbă: „totu pân-o dată” :D

Eram curios dacă primesc un răspuns mai concret când m-am referit la ce spunea altcineva mai sus:

„diamante se primesc atunci cand termini linia povestirii din fiecare epoca...” și am precizat că eu am terminat până acum toate misiunile și că fac mereu misiuni. ce nu știu și speram să-mi spună cineva este care misiuni sunt dintr-o epocă și care din alta?
 

DeletedUser10697

Guest
Cate extinderi de spatiu se pot cumpara cu diamante?
 

DeletedUser9966

Guest
Multumim BraveWww pentru ajutor!
Foarte multe detalii utile, le puteti gasi in Wiki FoE, acel link postat de BraveWww.
 
Sus