Propunere de imbunatare pentru joc !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Când și dacă vom avea un răspuns pozitiv la această propunere vom anunța pe forum. Ca de obicei, adică.
 

DeletedUser10954

Guest
As veni si eu cu o propunere si intrebare in acelasi timp.
De ce sunt pusi in vecinatate jucatori care refuza sa avanseze cu cei care parcurg normal epocile?
De ce suntem alocati cu jucatori din epoci superioare in vecinatate?
Acesti jucatori ma hartuiesc, ei avand superioritate deoarece joaca de mult timp dar neavansand ajung sa fie vecini cu jucatori ce sunt la inceput.
 

DeletedUser9598

Guest
Buna dimi,
De cand avem vecini din aceeasi era schimbul la piata merge foarte greoi...am vrea ori sa se mareasca nr de prieteni la 200 par exemplu sau sa se largeasca aria, nu doar vecini, ghilda si prieteni. Credeti ca se poate face ceva in acest sens? Multumesc...
 

Dumi.

Well-Known Member
Intrebare [si propunere in acelasi timp]
Cei care au turn dinamic si obtin bunuri din ajutoare ar putea beneficia de aceasta propunere si anume: putem avea lista de prieteni, ghilda si vecini, ordonati si dupa era in care se afla, nu doar dupa numarul de puncte din clasament?
Daca eu vreau sa ajut incepand cu prieteni din viitor, trebuie sa ma apuc sa ii caut, sa ii gasesc si sa ii ajut pe sarite; treaba asta facuta zilnic ar lua ceva timp....
 

DeletedUser10697

Guest
Buna.
In anumite momente si situatii de joc, doresti sa decuplezi o cladire, fara insa a o sterge, ci doar sa o deconectezi o perioada limitata de timp. Intreruperea drumului de acces este problematica, pentru ca pe un astfel de drum se mai afla si alte obiective, necesare si pe care nu doresti sa le decuplezi. Deci ar fi foarte practic, dupa parerea mea, crearea unui buton de decuplare temporara a unui obiectiv. Daca asa ceva exista deja si nu stiu eu, imi cer scuze si poate imi spuneti cum pot apela functia respectiva.
Va doresc o zi buna.
 

DeletedUser9966

Guest
Incearca sa muti cladirea respectiva intr-un colt mai retras si sa o deconectezi de la drum doar pe ea.
 

DeletedUser10697

Guest
Eu ma refer concret in cazul meu la cladiri care au nevoie de strada cu 2 benzi. Iar can orasul e plin si nu vrei sa produci tancuri, tunuri si recruti timp de 2-3 saptamani pentru a-ti crea Alcatrazul doar banditi, atunci chiar ca nu am cum sa mut 3 cladiri mari si sa dau peste cap tot orasul pentru 3 saptamani. O decuplare tehnica prin click-buton este mult mai eleganta si econopmiseste timp si nervi.
Ce parere au moderatoriidespre aceast apropunere?
 

DeletedUser10697

Guest
Ma refer la cei care pot face propuneri catre Hamburg daca se poate implementa asa ceva in joc?
 

Dumi.

Well-Known Member
Cum ar fi sa puteam vedea care din prieteni/ghilda, etc sunt online si care nu?
E de mare folos atunci cand vrei sa ridici legendare si vrei sa apelezi la cei cu domuri de level 80
Te scuteste de zecile de mesaje :)
 

Dumi.

Well-Known Member
AM PROPUS O KESTIE ACUM CEVA LUNI DE ZILE SI NU AM PRIMIT RAPSUNS.
ESTE POSIBIL SA SE FACA CEVA CA SA PUTEM TRIMITE INSTANT MESAJ LA TOATA LISTA DE VECINI SI/SAU PRIETENI?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
1. Vă rog să nu mai folosiți scrierea numai cu CAPS pe forum, pentru că altfel cei care citesc vor crede că sunteți supărat pe ei.
2. Pentru fiecare propunere, vă rog să deschideți altă temă, pentru a avea mai ușor imaginea de ansamblu a ceea ce se propune.
3. Ca de obicei, propunerile sunt transmise mai departe, dar acest lucru nu înseamnă și că vor fi implementate toate sau că vor fi introduse imediat.
Mulțumesc.
 

DeletedUser10148

Guest
Buna ziua. O piata imobiliara, adica a cladirilor ar fi binevenita, dar si interesanta pentru joc mai ales ca se cam aglomereaza inventarul cu astfel de obiecte pe care nu le mai folosim dar care au fost platite la un moment dat. As propune ca aceste obiecte sa fie vandute pe monede, sau ma rog, pe altceva care sa ne fie de folos in continuare. Multumesc!
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Buna ziua. O piata imobiliara, adica a cladirilor ar fi binevenita, dar si interesanta pentru joc mai ales ca se cam aglomereaza inventarul cu astfel de obiecte pe care nu le mai folosim dar care au fost platite la un moment dat. As propune ca aceste obiecte sa fie vandute pe monede, sau ma rog, pe altceva care sa ne fie de folos in continuare. Multumesc!
Ar fi interesant o piata unde sa avem posibilitatea sa schimbam obiecte din inventar cu alti jucatori.
 

DeletedUser7314

Guest
Buna ziua!
Nu stiu daca si la alti jucatorise intampla lucrul acesta, dar eu am observat ca de 2 zile,poate mai demult, unitatile pe care le atac au un bonus nejustificat , in aparare, de 6%. Daca ataci tipari hidroelectrici si sunt 8, esti terminat. De cate ori te lovesc pierzi 20% din atac, coroborat cu cei 6% pe care ai au , in afara de bonusurile firesti pe care le au, ai pierdut garantat. Am contactat suportul tehnic(ieri). Azi a fost OK pana acum 10 minute, cand bonusul respectiv a aparut!!! Trebuie sa va spun ca nu o sa observati bonusul respectiv decat daca puneti cursorul pe unitatea adversa.
Astept raspuns. Poate mi se intampla numai mie sau au gasit o noua modalitate sa ne puna piedici!
 

DeletedUser10290

Guest
Ce părere aveți dacă ar fi introdus si packet pentru finisări cum este cel de motivări. Sunt anumite momente c,ând chiar este nevoie mai urgentă de o finisare, cel puțin în cazul meu.
Voi ce ziceți?
 

DeletedUser10096

Guest
WEST POINT ACADEMY
cladire legendara care produce unitati militare imbunatatite - rookies
se introduc la alegere 8 u.m. si vor iesi 4 rookies
acestora li se vor da ca abilitati de baza media abilitatilor unitatilor introduse si ,in plus, in functie de nivelul cladirii , alte procente
de exemplu: media este de 100 atac si 100 aparare, la nivelul 1 va fi bonus 5% adica 105-105 si tot asa
 

ionescu63

Well-Known Member
Pentru cladirile care produc aleatoriu bunuri dintr-o anumita epoca daca se poate seta, eventual dupa un pachet de moternizare, bunul produs
Similar pentru Altarul Inspiratiei, daca se poate introduce un pachet de modernizare care sa permita setarea cladirii pentru care sa produca planuri
Multumesc
 

Dumi.

Well-Known Member
Tot astept raspuns la intrebarea cu optiunea "stai un tur" pe PC la batalii.
Multumesc!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus