Versiunea 1.124 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Veți observa, probabil, că acest anunț este puțin diferit de cele obișnuite, care anunță modificări de versiune. Cauza o reprezintă faptul că vor avea loc mai multe modificări, mici, dar importante, așa că am vrut să iasă în evidență, pentru a vă oferi detalii din joc și câteva planuri de viitor legate de el.

Actualizarea la versiunea 1.124 va avea loc în data de 18 aprilie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Am adus unele modificări legate de joc în general, multe din ele solicitate de către voi, comunitatea de jucători. În plus, au loc și câteva modificări majore și remedieri de erori cu acest update!

S-a adăugat în joc încă un nivel de zoom!
Pe lângă cele două niveluri existente, acum puteți da zoom out și mai mult, odată cu a treia opțiune! Acum veți fi și mai informați despre ce se întâmplă în orașele mari!



Producțiile cu bonus și anulări mai simple!
Am adăugat opțiunea "Nu mai arăta" la anularea producțiilor. Sperăm că acest lucru va face un pic mai ușoară finalizarea provocărilor zilnice și a misiunilor.
În plus, ferestrele de producție vor lua în considerare întotdeauna toate bonusurile active înainte de a începe o producție.
În exemplul de mai jos, puteți vedea că se iau în considerare bonusurile de la Farul din Alexandria, fericirea populației și Pavilionul!




Vânătoarea de comori
Am ajuns la decizia de a elimina caracteristica Vânătoarea de comori, decizie pe care o analizăm de ceva timp. Introducerea Vânătorii de comori a avut ca scop furnizarea unor mici recompense și a vrut să fie o motivație pentru logarea zilnică pe joc. Cum au trecut câțiva ani de atunci, între timp am introdus multe alte lucruri, cum ar fi Expediția ghildei, Incidentele, Provocările zilnice și alte caracteristici, care se pot juca și la care se câștigă recompense. Astfel, Vânătoarea de comori și-a pierdut din scopul inițial. Acesta este unul dintre motivele pentru care funcția nu a făcut niciodată introdusă pe mobil. Ca urmare, acum vom renunța la vânătoarea de comori, pentru a ne concentra pe alte zone ale jocului.

Unul dintre motivele pentru care această decizie a durat o vreme a fost că am vrut să ne asigurăm că aceste noi caracteristici (în special Incidentele și Provocările zilnice) sunt utilizate și funcționează bine înainte de a o elimina.


THGone.png

Sperăm că pentru cei care au folosit Vânătoarea de comori, celelalte schimbări din această actualizare și lucrurile care vor mai apărea (descrise mai departe mai jos) vor fi totuși interesante, deci continuați să citiți!


Provocări zilnice mai relaxate
În spiritul eliminării lucrurilor și, bineînțeles, pe baza feedbackului pe care l-am văzut de la introducere, am decis, de asemenea, să eliminăm pedeapsa de "-1" când nu se finaliza o provocare. Asta înseamnă că, de acum înainte, progresul deja existent la Provocări se va păstra în 7 zile și nu veți pierde nimic dacă vă decideți să treceți peste o zi (sau - mai specific - oricât de multe zile doriți). Puteți îndeplini Provocările zilnice în propriul ritm de acum înainte!





Renunțarea mai simplă la ferestrele cu recompense!
Ferestrele de recompense care apar, de exemplu, la deschiderea incidentelor, se închid acum dându-se click oriunde pe fundal.
Acest lucru va face mai rapide anumite aspecte ale jocului, cum ar fi Expediția ghildei, Incidentele, evenimentele și altele. Nu uitați însă că această funcție va fi activată la scurtă perioadă după ce va avea loc actualizarea.






BUGURI REPARATE


De asemenea, am început să lucrăm la partea de GvG din versiunea HTML5 a jocului, și, cu această ocazie, am remediat câteva probleme (de care va beneficia atât versiunea în Flash, cât și cea în HTML5):
  • În unele cazuri, starea sectoarelor din GvG nu se mai actualiza. Am reușit să stabilizăm puțin acest proces, prin eliminarea unei erori, dar este posibil ca astfel de cazuri să mai apară.
  • Am remediat o eroare internă care putea apărea când se încerca să se lupte împotriva unei armate deja înfrânte în GvG.
Erorile suplimentare remediate cu această nouă versiune se află mai jos:
  • Am scăzut costul în monede și provizii pentru cercetarea "Desfăşurare rapidă de trupe", pentru a se potrivi cu alte tehnologii ale epocii respective.
  • Atunci când deschideați inventarul dintr-o fereastră de recompensă a unei Clădiri legendare, se afișau uneori indicatori de bonus. Problema a fost rezolvată.
  • Dacă erați conectați în timp ce se termina provocarea zilnică curentă, portretul personajului misiunii nu se schimba în cufăr. Acest lucru a fost corectat.
  • După colectarea unei misiuni completate, bifa verde rămânea uneori pe loc. Acum este înlăturată în mod corespunzător.
  • Când alegeați să vindeți o clădire, încă era posibil să se dea click pe butonul pentru a finaliza imediat construcția cu Diamante. Vom elimina acest lucru acum.
  • Am adăugat un text de ajutor pentru a dezactiva producțiile de putere pentru ghildă dacă jucătorul nu se află în nicio ghildă.
  • Câmpul de introducere a textului în mesaje era gri. L-am colorat acum din nou.
  • Am eliminat un bug care făcea ca unele incidente să se suprapună cu elemente din natură.

În curând pe Forge of Empires!

Avem și câteva informații despre caracteristici care nu vin cu această actualizare, dar sunt deja în curs de dezvoltare, astfel că vă puteți aștepta să auziți mai multe despre ele foarte curând :).

Modul de reconstrucție (Faza Beta extinsă)
Acest mod vă va permite să vă rearanjați complet orașul în orice moment. Stocați toate clădirile și străzile într-un depozit temporar și plasați-le înapoi în oraș. Modificările vor fi efectuate numai atunci când salvați. Rețineți că această caracteristică nu va fi lansată pe serverele live în viitorul apropiat, deoarece intrăm într-o fază beta extinsă.



Renunțarea mai simplă la fereastra de planuri (Deja pe Beta)
La fel ca la ferestrele cu recompense, avem în plan să facem posibilă renunțarea la fereastra "A fost găsit un plan", dându-se click în fundal.

Pachete de auto-ajutorare (În desfășurare)
Avem în plan să schimbăm pachetele de motivare și pe cele de motivare în masă cu "pachete de auto-ajutorare", care vă vor permite nu numai să motivați clădirile, ci și să finisați decorațiunile și să ajutați producțiile de provizii și monede, chiar dacă acestea sunt deja finalizate!

SelfAid.png


Renunțarea mai rapidă la misiuni (În faza de cercetare)
Știm că, din cauza unor rectificări recente de erori, abandonarea misiunilor a încetinit într-o oarecare măsură, mai ales dacă se face la mai multe la rând. În prezent, investigăm modalitățile de accelerare a acestui sistem.

Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus