Joc FOE

  • Autor subiect DeletedUser11740
  • Data de început

DeletedUser11740

Guest
Daca nu intru pe joc o perioada de timp se sterge orasul?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
"De acum înainte, următoarele conturi vor fi eliminate de pe lumile de joc:
- conturile aflate în Epoca de Piatră și Epoca Bronzului: dacă acele conturi au mai puțin de 301 Diamante și au fost inactive timp de cel puțin 30 de zile.
- conturile aflate în Epoca Fierului și Evul Mediu Timpuriu: dacă acele conturi au mai puțin de 50 Diamante și au fost inactive timp de cel puțin 30 de zile.
- epocile superioare sunt în prezent excluse de la ștergere."

Detaliile se găsesc aici.
 

DeletedUser7314

Guest
Salut! Am o mare problema si sper ca de data asta sa fiu ascultat.
La expeditiile ghildei, la nivelul 4 recompensele trebuie regandite! De ce ? Majoritatea jucatorilor care ajung sa termine nivelul 4 sunt in Viitorul Oceanic si cladirile pe care le au in oras sunt la ultimul nivel, iar recompensele de genul; Pachet de modernizare cu un nivel sau servicii de renovare , nu isi au rostul , pentru ca nu pot fi folosite!!!!! La ultima lupta de la nivelul 4 am primit acest gen de recompensa! La o relicva rara, pe care o primesc o data la 2 luni, am primit acelasi lucru!!! Pai daca "nu este pentru toata lumea" acest nivel, atunci hai sa fie si recompensele de bun simt!!!! Am sesizat acest lucru acum vre-o luna sau 2 la suport, dar bineinteles nu au facut nimic si cand m-am revoltat m-au banat!!! Voi ce parere aveti? poate ca nu am dreptate si e normal sa primim recompense pe care sa nu le putem folosi!
 

DeletedUser7314

Guest
Eram aproape sigur ca nu o sa raspunda nimeni, mai ales ca moderatorii nu stiu ce sa raspunda la aceasta intrebare!!! Sau in cel mai8 bun caz o sa puna cliseul cu " va multumim pentru sugestie", si daca pe urma mai comentezi ceva.. BAN!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Si cum va spuneam mai sus, am reusit sa tremin ultimul nivel al expeditiilor si am primit recompensa... nimic!!!!!
 

DeletedUser11831

Guest
nu am gasit subiectul si nu am optiune sa deschid topic, sau nu o vad, asa ca pun intrebarea aici:

cum se calculeaza punctajul ghildei? cat de importanta este expeditia? cum se calculeaza rezultatul final, care este valoarea procentuala facuta de fiecare jucator in parte si a ghildei, comparativ... un jucator mic care face 5000 de pcte, dar 64/48 fata de un jucator mare care face 100 000 de pcte, dar 16/48?
COROANELE DE LA EXP AU VALOARE DIFERITA FATA DE COROANELE DE LA GALERII SAU CELE DE LA GVG? (scuze pt majuscule)

in concluzie, as dori un raspuns complet, care sa contine totul, chiar daca nu m-am referit explicit! multumesc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Detalii despre clasament găsiți aici.

Ghildele sunt clasate în funcţie de prestigiu.
Prestigiul unei ghilde constă în suma puterii tuturor sectoarelor deţinute de ghildă + bonusul de prestigiu al ghildei primit din nivelul ghildei.

Clasamentul se reactualizează în fiecare zi, la calculația zilnică, iar atunci sunt luate în calcul și coroanele de la expediții din cele 24 de ore care au trecut.

Nu înțeleg la ce vă referiți cu 64/48 și 16/48, dar dacă este vorba de confruntări, atunci vă referiți la campionatele ghildelor, unde clasamentul este altul.

Coroanele au aceeași valoare.
 

DeletedUser11831

Guest
multumesc!

intreb pentru ca avem niste discutii in contradictoriu, unii spunem ca expeditia este la fel de importanta ca gvg, altii spun ca nu, o opinie spune ca 15 galerii de nivel mare in oras ofera la fel de multe coroane ca o intreaga expeditie sau cateva zeci de sectoare in gvg...
 
Sus