Versiunea 1.126 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.126 va avea loc în data de 16 mai 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • La întoarcerea în oraș dintr-o altă parte a jocului, nivelul de zoom este acum setat la distanța medie, pentru a se păstra orașul în centru.
  • Expansiunea pentru victorie corespunzătoare următoarei epoci este acum disponibilă în joc!
  • În eforturile noastre de a îmbunătăți funcționarea jocului în HTML5, am introdus ceva îmbunătățiri la utilizarea de memorie în GvG, lucru ce va avea un efect pozitiv și în versiunea pentru Flash a jocului. Se vor simți diferențe la aceste aspecte ale jocului mai ales la calculatoarele mai slabe.
BUGURI REPARATE

  • La trecerea cu mouse-ul peste o unitate inamică pe câmpul de luptă sau în bara de acțiune, uneori nu se afișa raza de atac. Eroarea a fost eliminată.
  • Am eliminat un bug care făcea ca incidentele să nu aibă animație în toate situațiile.
  • S-a remediat o eroare din cauza căreia afișajul cu informațiile și butoanele de la Tavernă erau dimensionate greșit la întoarcerea în oraș dintr-o altă parte a jocului.
  • La vizitarea orașului unui prieten, textul de ajutor pentru butoanele de finisare și motivare anunțau că se vor acorda 20 de monede pentru oferirea de ajutor, chiar dacă acum suma obținută este mult mai mare. Eroarea a fost eliminată.
  • Indicatorul de "Mesaj nou" putea fi uneori activat de un mesaj propriu trimis.
  • După folosirea seturilor de planuri pentru deblocarea unui nivel al unei Clădiri legendare, textul de ajutor nu reflecta modificarea decât după redeschiderea meniului. Problema s-a rezolvat.
  • După închiderea și redeschiderea clasamentului, la apăsarea butonului de afișare a primei pagini, jocul se muta la rezultatul unei căutări mai vechi. Problema s-a rezolvat.
  • Am eliminat o eroare din cauza căreia, în cazuri rare, ghildele puteau avea fie mai multe cartiere generale, fie niciunul în GvG. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple.
  • Ne-am asigurat că descrierile mai lungi ale ghidelor nu trec de marginile textului de ajutor.
  • S-a eliminat o eroare care făcea ca bara socială să sară la primul prieten când se elimina un jucător din listă.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la următoarea epocă. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus