De ce procedeaza astfel multi jucatori?

dunbarton

Well-Known Member
Va salut,

Joc de mai bine de un an si inca nu mi-am dat seama de ce multi jucatori contribuie la cladirile legendare cu mult mai multe puncte forge decat primesc inapoi.

Raspunsurile pe care mi le-am dat singur au fost doua:
1. Jucatorii fac atat de multe PF incat le prisosesc si le convine sa le plaseze pentru a obtine planuri sau medalii; aici as face observatia ca L5 este abia la inceput, deci nu se pune problema unui prisos de PF si totusi sunt jucatori care prefera sa contribuie cu mult mai multe puncte forge decat primesc inapoi;
2. Cel ce contribuie este prieten cu detinatorul cladirii; pe L2, nu ii cunosc pe cei ce au contribuit la cladirile mele iar contributia lor a fost, de asemenea,cu mult peste ceea ce au primit.

Daca stiti alte motive, va rog sa imi spuneti, pentru ca eu contribui cu PF doar daca primesc inapoi cel putin tot atatea; as vrea sa imi dati motive serioase pentru a fi mai generos in contributii.

Va multumesc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Un alt motiv - obiectiv - ar fi că au în oraș Domul ridicat la un nivel înalt și primesc bonusuri la donații, adică mai multe PF-uri decât este premiul afișat standard.
 

DeletedUser9142

Guest
Va salut,

Joc de mai bine de un an si inca nu mi-am dat seama de ce multi jucatori contribuie la cladirile legendare cu mult mai multe puncte forge decat primesc inapoi.

Raspunsurile pe care mi le-am dat singur au fost doua:
1. Jucatorii fac atat de multe PF incat le prisosesc si le convine sa le plaseze pentru a obtine planuri sau medalii; aici as face observatia ca L5 este abia la inceput, deci nu se pune problema unui prisos de PF si totusi sunt jucatori care prefera sa contribuie cu mult mai multe puncte forge decat primesc inapoi;
2. Cel ce contribuie este prieten cu detinatorul cladirii; pe L2, nu ii cunosc pe cei ce au contribuit la cladirile mele iar contributia lor a fost, de asemenea,cu mult peste ceea ce au primit.

Daca stiti alte motive, va rog sa imi spuneti, pentru ca eu contribui cu PF doar daca primesc inapoi cel putin tot atatea; as vrea sa imi dati motive serioase pentru a fi mai generos in contributii.

Va multumesc!
jucatori pot pune din pf zilnice mai multe pf pentru a obtine planuri dar si pentru returnarea pf zilnice in pachete de pf si cand vor un plan dorit sau rar intalnit scot multe odata din pachete si obtin ce ce ce doresc,sant multi jucatori care contribuie din pf zilnice la un alcatraz pe L5 si bonusul il obtin cei care au pf la pachete
 

Dumi.

Well-Known Member
Prezenta unei anumite cladiri legendare in oras, adica Domul, intoarce contributiile cu bonus [in functie de ce level are]
 

BraveWww

Well-Known Member
Un alt motiv - obiectiv - ar fi că au în oraș Domul ridicat la un nivel înalt și primesc bonusuri la donații, adică mai multe PF-uri decât este premiul afișat standard.

La Dom lvl 80 ai bonus 90%.Deci la 100PF puse ti se intorc 190 ( 100x1,9=190 )
In momentul in care depui PF la o CL vei vedea recompensa standard + PF bonus conform lvl Domului tau
 

dunbarton

Well-Known Member
Multumesc, faza cu Domul n-o stiam, n-am nici macar o patratica. Desi auzisem de el, nu am studiat sa vad ce ofera.
 
Sus