misiuni zilnice

misu50

Active Member
buna seara
oare cei care propun misiunile zilnice fac misto de noi astia care inca mai jucam ? cum pana mea sa strang pentru o misiune zilnica 2500 de arginti la taverna , cand desi am 82 de prieteni stau pe joc 20h /24 si nu reusesc sa strang decat 1800 de arginti .....sau suntem in alt film gen
misiune imposibila seria 557 cu firicel in rolul principal????
 

DeletedUser11948

Guest
Stiu ca e greu,asta fac ca sa bagi bani in joc,dar de unde ai 82 de prieteni parca limita este 80?
 

DeletedUser11991

Guest
misu50 - pare ca ai dat cu zarul: stai o tura :)
dragos1 - poti sa trimiti 80 de cereri de prietenie. pentru restul trimiti mesaje sa-ti trimita ei cerere de prietenie. spor!
 

DeletedUser9966

Guest
Daca ai prieteni activi si culegi la timp taverna, cu siguranta poti bate acest record de 2500 arginti. Spre exemplu, eu nu intampin aceasta problema.
 

D-Best

Well-Known Member
Astăzi, la provocarea zilnică, printre cerințe am avut și colectarea a 2.500 de arginți. Ei, nu bag bani în joc, nu sunt activ 20 de ore pe zi, nu am decât 12 locuri la tavernă, însă la ora 18 am finalizat cu succes provocarea. Deci nu e imposibil.
 

dunbarton

Well-Known Member
Se pot indeplini astfel de misiuni, daca esti putin prevazator.
Eu, de ex., primesc misiunea la 7.00 dimineata. Am grija ca seara sa nu culeg argintii, chiar daca taverna e aproape plina, iar daca la misiune imi cere sa colectez 2500 de arginti, eu am deja jumatate adunati din seara precedenta. Ii culeg la 7.00 dimineata, apoi am in fata 24 de ore sa adun restul de jumatate.
Problema pusa de colegul nostru e alta: de ce se dau misiuni a caror indeplinire nu depind integral de noi, de exemplu sa vizitezi 45 de taverne.
Poti sa stai cu ochii lipiti 24/24, daca prietenii nu inta in joc sa isi goleasca taverna, ramai cu misiunea in aer.
 

D-Best

Well-Known Member
Se pot indeplini astfel de misiuni, daca esti putin prevazator.
Eu, de ex., primesc misiunea la 7.00 dimineata. Am grija ca seara sa nu culeg argintii, chiar daca taverna e aproape plina, iar daca la misiune imi cere sa colectez 2500 de arginti, eu am deja jumatate adunati din seara precedenta. Ii culeg la 7.00 dimineata, apoi am in fata 24 de ore sa adun restul de jumatate.
Problema pusa de colegul nostru e alta: de ce se dau misiuni a caror indeplinire nu depind integral de noi, de exemplu sa vizitezi 45 de taverne.
Poti sa stai cu ochii lipiti 24/24, daca prietenii nu inta in joc sa isi goleasca taverna, ramai cu misiunea in aer.

Acuma... Ai două variante. Ori stai 24/24 cu ochii pe ei, ori ai grijă cu cine te împrietenești. Prieteni activi înseamnă vizite zilnice la taverna ta și locuri disponibile mai tot timpul la taverna lor. :D
 
Sus