Intrebare...retorica?

Dumi.

Well-Known Member
Am o intrebare legata de design-ul jocului. este doar o curiozitate personala.
Se presupune ca, odata cu avansarea in ere, tehnologiile avanseaza si ele. Asta ar insemna ca iscoadele noastre ar trebui sa ajunga mai repede la provincii, pe masura ce avansam in ere, nu?
Adica ma gandesc serios ca, daca iscoada cu carul roman din epoca fierului, ajungea la destinatie in cateva minute, un satelit de viitor ar trebui sa ajunga in secunde....nu in....ZILE!!!!
My 2 cents...
 

dunbarton

Well-Known Member
Fiind vorba despre spioni, si inamicii si-au dezvoltat sistemul de contrainformatii, de aceea este mai greu de patruns in tabara inamica.
Gandeste-te ca in Evul Mediu era mai usor sa obtii informatii din interiorul ''Palatului'' decat astazi.
 

Dumi.

Well-Known Member
oricum ar fi, este exagerat timpul de deplasare al iscoadelor
eu inteleg ca e o modalitate de am mai lua ceva diamante de la player, dar nici chiar asa....
 

DeletedUser12239

Guest
de acord chiar e prea mult si de multe ori dau diamante mai ales la misiunile speciale care implica infiltrare in sector sau cucerire
 

DeletedUser7314

Guest
Stie cineva de ce mama dracului nenorocitii aia de ninja nu ataca primii banditii , cum ar fi normal?
 

Dumi.

Well-Known Member
te referi la o lupta care o dai pentru cucerirea unui sector pe harta?
daca Da, am observat ca atunci cand e vorba de lupte pe harta provinciilor, unitatile inamice ataca aproape mereu [95%] din cazuri, mai intai unitatea in care trebuie sa se transforme banditii.
nici in expeditia ghildei si nici in luptele cu vecinii, asta nu se intampla
deductia logica ar fi ca jocul este astfel facut, incat inaintarea pe harta provinciilor sa fie serios ingreunata si , in final, sa te faca sa consumi resurse [fie ele bunuri, fie diamante sa resuscitezi unitatile pierdute]
si asta e un fapt constatat fara putinta de a fi tagaduit de nimeni [nici chiar de admini]
 

Dumi.

Well-Known Member
daca nu te referi la luptele pentru inaintarea pe harta provinciilor, ia raspunsul meu ca pe o informatie oarecare :)
 

DeletedUser7314

Guest
Stiu ca pe harta continentelor s-a facut o modificare, prin care nu mai sunt atacati banditii primii. Eu ma refeream la toate celelalte lupte, si doar la Ninja. Celelalte unitati inamice ataca ca de obicei banditii ,numai zdrentele alea ataca pe cine vor ele! Daca au facut si aici modificare ar trebui sa ne anunte sa stim si noi cum stau lucrurile, pentru ca atunci cand s-a facut modificarea pe harta continentelor, am aflat pentru ca m-am vaitat la suport ( atunci inca nu eram banat) altfel nu ne spunea nimeni nimic!!!
 

DeletedUser8328

Guest
de acord chiar e prea mult si de multe ori dau diamante mai ales la misiunile speciale care implica infiltrare in sector sau cucerire

Cucerește toate continentele, în felul ăsta când vei mai avea misiuni la event să trimiți iscoade sau să iei sectoare /provincii, etc.... Ți le va considera direct îndeplinite
 
Sus