Vecini

  • Autor subiect DeletedUser10954
  • Data de început

danyyy05

Member
Este luni, s-au rearanjat veninii. :)
Giciti ce: tot pe ultimul loc sunt! Deci inainte evenimentul care a inceput pe 19 februarie am fost pus pe ultiul loc. De atunci jefuit incontinuu (am activat bonusul scut de la taverna de foarte multe ori.. raman fara monede). Mai stau 2 saptamani si daca sunt norocos o sa fiu pus penultimul...:mad:
 

dunbarton

Well-Known Member
Si acesta strategie potrivita e secreta, nu? :confused:

Strategia ti-o fixezi in functie de mijloacele de care dispui.

- Primul pas este sa-ti creezi o armata de aparare (opt unitati, campionii sunt cei mai buni). Pentru asta nu ai nevoie de constructii militare, ci armele le poti obtine din confruntarile expeditiei ghildei. Daca nu faci parte dintr-una, intra sau creaza-ti propria ghilda;

- Ai nevoie de cladiri care sa-ti ofere bonus de aparare ( Manastire, Turla iernii, Flacara ritualica, Cantonamentul atletilor, Elesteul toamnei, Ascunzatoarea tigrului, Turn de veghe, etc.); incearca sa faci rost de ele, inclusiv de cele cateva cladiri legendare cu asemeea bonus. ATENTIE! La evenimente, deci si la cel care incepeazi, se acorda ca premii Turnul de veghe - 4% bonus. Incearca sa faci rost de cat mai multe turnuri, ocupa doar o patratica si pot primi si modernizare; batranii spun ca daca reusesti sa aduni bonusuri defensive totale de 300% - 350% ti-ai rezolvat pe veci problema apararii;

- In magazinul tavernei poti sa-ti activezi scutul orasului pentru 1, 2, 3, zile; te costa ceva arginti dar poti spera ca, dupa cateva zile de scut, cei care te ataca zilnic, vazand ca nu o mai pot face, te vor scoate de pe lista victimelor sigure;

- incearca sa fii pervers si, daca mai ai locuri libere, fa-ti-i prieteni pe cei care te ataca regulat; intra in ghilda din care face parte atacatorul;

- Banuiesc ca supararea mare este cand iti sunt jefuite cladirile de productie de bunuri sau de PF; da comenzile astfel incat productia sa se incheie la o ora la care esti in fata calculatorului;

- Exista si optiunea sa deconectezi Primaria de la toate cladirile pe perioada in care nu esti in joc; daca ai fost inspirat cand ai trasat drumurile, va fi suficient sa stergi o singura patratica de drum ca sa deconectezi tot orasul.

Or mai fi si alte asolutii, dar nu imi vin in minte deocamdata.
Sanatate si spor la joc!
 

danyyy05

Member
Multumesc pentru sfaturi, deci sa inteleg 8 campioni ar fi cea mai buna armata de aparare?
Celelate solutii sunt evidente, (orcum multumesc ca le-ai evidentiat). Scutul de la taverna e eficient, dar cand jumatate de an esti printre in ultimi 5 jucatori cam incepi sa ramai fara arginti. Am avut folosit acest bonus destul de mult, dar nu cred ca am descurajat pe nimeni.
Nu ma deranjeaza anumiti vecini, niciodata nu am memorat cum ii cheama, ma deranjeaza mai mult ca am peste 10 atacuri aproape zilnice. Astfel nu poti sa iti potrivesti armata. Am pus cateva unitati care au avantaj fata de unitatile care ma ataca, am castigat cateva batalii dar in continuare sunt multe altele care le pierd.
 

DeletedUser7314

Guest
Salut! Am o mare nedumerire: Cum poate un jucator sa dea timp de 5 zile cate 1900 de lupte pe zi. Cu cine s-a luptat ? cu fantome? sau gresesc eu si e posibil! Daca cineva stie sa-mi spuna si mie cu sa fac!!!!!!! Poate stiu moderatorii!!! ( in cinci zile peste 9000 de lupte)
 

dunbarton

Well-Known Member
Vino cu detalii... Teoretic ar putea numai daca ar avea un soft care sa dea atacuri la fiecare 45-46 secunde, dar si atunci ar trebui sa gaseasca atat de multi adversari.
 

DeletedUser8328

Guest
Iarasi nu are sens explicatia. Cum se face atunci ca cei care raman in aceeasi epoca fara sa avanseze, sunt alocati cu cei care avanseaza constant. O spun din experienta deoarece nu mi-a placut sa raman intr-o epoca si tot timpul am investit in cercetari. Acelasi lucru fac si acum dorind sa finalizez toate etapele. Revin la solutia, cine ataca sa joace cu cei ce fac acelasi lucru. Sau macar sa fie si acest fapt un criteriu. Multumesc.
Ești disperat rău, frățică... :D
Caută la tavernă opțiunea care îți pune scut pe oraș...
pune-o zilnic vreo 2 săptămâni, se plictisește dușmanul și nu te mai atacă
 

DeletedUser10954

Guest
Multumesc de aprecieri! Nu cred ca ti-am cerut parerea asupra starii mele emotionale. Nu doresc sa ma cobor la nivelul tau conversational. Doar un sfat pe viitor sa inveti corect genul. “Scutul este genul neutru, deeeci “pune-l”! Multumesc si spor la joc!
 

Dumi.

Well-Known Member
Sfaturile elaborate de mai sus sunt foarte bune, dar se potrivesc la modul general
Apararea cu 8 campioni este printre cele mai proaste aparari.
Singura aparare decenta cu campioni este in era contemporana
In rest acei 8 campioni nu sunt altceva decat un magnet pentru cineva care vrea sa faca punctaj
 

DeletedUser6484

Guest
Salut! Am o mare nedumerire: Cum poate un jucator sa dea timp de 5 zile cate 1900 de lupte pe zi. Cu cine s-a luptat ? cu fantome? sau gresesc eu si e posibil! Daca cineva stie sa-mi spuna si mie cu sa fac!!!!!!! Poate stiu moderatorii!!! ( in cinci zile peste 9000 de lupte)
simplu, se numeste pacanit si ala de pe primu loc e campion!:D
 

DeletedUser11976

Guest
Coris07 asa e facut jocul .Eu cred ca e bine gandit. Dezvolta orasul in asa fel incat sa fie dificil sa fii jefuit.Te gandesti singur cum sa faci asta doar e de strategie jocul ,nu?
Multi sunt baieti cuminti si cu caracter cum spun majoritatea,dorm frumos pe 5 lumi si vor sa se dezvolte ,sa fie lasati in pace,nu motiveaza vecinii sau ghilda ei vor doar sa se umfle ca niste omizi.Dupa ce cred ei ca s-au dezvoltat indeajuns incep sa creasca toate cladirile de atac si acum uita de caracter si bun simt (tot parerea lor) si incep sa atace daca nu vecinii atunci pe harta gvg.E o competitie,cel care se dezvolta pentru a jefui sacrifica altele. Si intotdeauna armata costa iar resursele trebuie luate de undeva.Altfel punem toti ferme si stam cu ele nemotivate .Cu toate ca nu mi-a placut nici mie la inceput treaba asta am ajuns la concluzia ca astia care jefuiesc(o fac si eu acum) sunt ca lupii din padure si mentin sanatatea jocului.Nu ai rabdare si nervi slabi atunci gaseste alt joc unde trebuie doar sa " dezvolti" un oras.Asta nu e joc de constructie . Parerea mea o_O
 
Sus