Propuneri de joc

  • Autor subiect DeletedUser11892
  • Data de început

DeletedUser11892

Guest
1. echipa de armata
ex: putem zice echipa 2019
-la toate evenimentele mari din 2019 cand faci ultima misiunue a eventului sa primesti o unitata speciala, la urmatorul event alta unitate speciala, si tot asa tot anul, apoi daca ai o unitate in armata sa iti dea de ex, 2% aparare sau atac, provizi, viteza de construire,(se pot baga si fiecare sa aibe un bonus pecific pentur oras, creste populatia, fericirea, viteza de vindecare) daca ai 2 unitati sa iti dea a doua tim de recrutare si la prima sa creasca de la 2% la 3% si tot asa/
- unitatea sa fie pentru toate epocile,
- unitatea de vindecare a celorlalte unitati
- unitate sa aibe o abilitate pe care poti sa o folosesti o sata pe lupta (vindeca, vezi unitati ascunse, scut pt alta unitate, imunitate 2 tururi)

2. expansiuni la event, de ex daca in 2019 termini 4 evenimente mari din 6-7 cate or fi sa iti dea o expasinue care nu o puti cumpara pe diamente sau medalii

3 cand termini harta continentala unei ere sa iti dea o cladire unica specifica erei cu anumite bonusuri

4 sa bagati o obtiune pe diamnte sa poti sa blochezi contributia la o legendara a unui jucator, sau sa blochezi legendara pentru depuneri iar cele 5 locuri sa pe dai pe invitatie

5 posibilitatea sa sa bunuri din era ta si sa modernizezi o cladire dintr-o era mai veche
 

Dumi.

Well-Known Member
Propunere [ca sa nu mai incep un topic nou pentru o singura propunere:
Ce ar fi daca, atunci cand vaporasul cu prometiu se intoarce incarcat la baza, ar aparea si iconul de "Colecteaza toata productia finalizata" cel pentru care se platesc 5 diamante?
Nu pentru ca as aduna cu cele 5 diamante prometiul de la vaporas, ci mai degraba pentru ca,de multe ori ladita nu se vede si uitam sa adunam prometiul la timp. Iconul acela de care spun, e mai vizibil....savé ?
 

D-Best

Well-Known Member
Propunere [ca sa nu mai incep un topic nou pentru o singura propunere:
Ce ar fi daca, atunci cand vaporasul cu prometiu se intoarce incarcat la baza, ar aparea si iconul de "Colecteaza toata productia finalizata" cel pentru care se platesc 5 diamante?
Nu pentru ca as aduna cu cele 5 diamante prometiul de la vaporas, ci mai degraba pentru ca,de multe ori ladita nu se vede si uitam sa adunam prometiul la timp. Iconul acela de care spun, e mai vizibil....savé ?
+1
Nu am ajuns încă acolo, dar personal cred că ar trebui să fie de la sine înțeles acest lucru. Adică mi se pare normal ca și acea încărcătură să se pună ca și producție ce poate fi colectată cu diamante. Mda... Subliniez: nu am ajuns încă acolo... :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Alta propunere: dupa ce esti atacat si castigi, sa poti jefui orasul celui care te-a atacat.
 

DeletedUser8328

Guest
Alta propunere: dupa ce esti atacat si castigi, sa poti jefui orasul celui care te-a atacat.
adică să-l jefuiești fără să te ridici din pat?!? :p
cum naiba să jefuiești pe cineva, când ești la tine în oraș, tocmai te-ai apărat...?
doar ăla când te atacă nu vine cu bunurile la el, vine doar cu armata... :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Omu' a pierdut o lupta, daca ar fi castigat m-ar fi jefuit; asa, mi se pare corect sa-l pot jefui eu, pentru ca am castigat; tu chiar crezi ca a trimis armata la modul fizic :)? Nu frate, a apasat pe niste butoane, cam asa e jocul asta, apesi pe butoane si joci, castigi, pierzi, jefuiesti :)
 

Vali

Well-Known Member
:D In joc ai doua armate, cea de aparare si cea de atac. Dupa cum ai si observat, cea de aparare, chiar daca te infrange, nu-ti dispar soldatii de-acolo, si nici macar nu sunt raniti. Aia e si ideea dezvoltatorilor, pierzi, si poti pierde productiile din cladirile ce pot fi jefuite, dar doar atat, nu si armata. Pai iti dai seama, ca prefer sa imi fure dintr-o cladire decat sa stau sa astept la Alcatraz 24 ore, sau mai rau, sa iti produci armata de aparare din nou in cladirile de productie de armata. Ar fi chiar penibil, si daca s-ar intampla asta, sincer m-as opri din jucat, pentru ca pierd destul timp pentru altele, n-as vrea sa pierd si pentru asta. :D
Asa ca, ideea ta nu mi se pare deloc una buna pentru jucatori, ci din contra, buna pentru FoE's developers :D

PS: Mai bine ti-ai sterge postarea, pana nu vede cine nu trebuie :))))))))
 

DeletedUser7314

Guest
Poate imi spune si mie cineva, de ce nu pot contribuii cu puncte forge la cladirea legendara a unui vecin? Exista locuri libere, am puncte, dar pur si simplu butonul pentru a dona este gri , in loc sa fie portocaliu!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Am mai intalnit acest impediment acum vre-o trei luni, dar atunci nu era la un vecin , ci la un prieten!
 

DeletedUser8328

Guest
verifică dacă nu cumva e deconectat orașul...
sau poate din diferite motive i-a fost dezactivat contul, dar din inerție nu este șters și apare la vecini
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Iar dacă nu ați găsit răspunsul, vă așteptăm la tichet cu nume și detalii, pentru a putea verifica.
 

DeletedUser7314

Guest
Are deblocat nivelul, mai sunt si alti donatori si tichet nu pot face pentru ca din bunavointa am fost banat de la suport acum vre-o 2 ani!!!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Am aflat... intr-un tarziu. Are deconectate toate cladirile, de la primarie!
 
Sus