Bug vikingi ultima misiune

Raketa24

Active Member
La ultima misiune nu se afişează ce condiţii nu ai îndeplinit pentru a încheia misiunea.
Concret, am pus peste noapte producţia de 8 ore/10 bunuri: coarne + mied iar dimineaţă am pus 2x4 ore/5 bunuri securi+lână; s-a finalilizat producţia şi-mi fişează 2530 din 2540. Am produs peste 2.500 monede de cupru în acest interval.
Mulţumesc.
 

Vali

Well-Known Member
La ultima misiune trebuie sa ai diplomatie 1200, din cate imi aduc aminte...
Ai construit sala miedului?
 

Vali

Well-Known Member
Hopa... asta e introdusa nou... acum am "dat" si eu peste ea, n-am avut-o pana acum :D
Era cea cu 1200 de diplomatie si sa ai construite 4 cladiri de productie...
 
Ultima editare:

Vali

Well-Known Member
L... şi-mi fişează 2530 din 2540....
Mulţumesc.

Pai ai scris chiar tu.. iti mai trebuiau 10 monede sa poti atinge pragul si sa inchizi misiunea.

Problema mare este ca cele doua sub-misiuni (colectarea de monede si producerea bunurilor) sunt amandoua pe aceeasi bara de progres.
Din punctul meu de vedere, pentru ca cerinta e sa se produca cate 10 bunuri in fiecare cladire din asezare, ar trebui cate o bara de stare pentru fiecare cladire si afisat cat ai produs pe fiecare. Daca ai cate o cladire din fiecare, e simplu, dai productie de 8 ore, dar daca ai mai multe cladiri de productie, si nu iti produc toate in acelasi timp, e nasol sa stii pe care o mai ai de facut. Oricum acum bara de progres nu iti indica niciun bun, asa ca e la ghici, nu stii ce cladire are productia finalizata pentru misiune si care nu. Adica poti sa astepti 8 ore (sau 4 degaba) dand la o cladire care deja si-a facut numarul de bunuri... Iar asta e nasol cand stai mai prost cu monedele si nu-ti permiti sa cheltuiesti monedele aiurea.

Acelasi lucru l-am intalnit la misiunile evenimentelor, cand cere productia de provizii, fiecare tip de productie (5m, 15m, 1h, etc).. Nu stii ce cladire are deja finalizat, habar n-ai ce trebuie sa mai pui sa faca cladirile, pentru ca e posibil sa fi avut terminata productie de 1z chiar in momentul in care ai cules si productia de 5 minute. Bara de progres iti afiseaza ca ai 2/6, dar care sunt alea doua habar n-ai... Macar un tooltip text, care sa iti afiseze "Finalizate productiile de 5m si 1z", si stii ce mai ai de pus "la treaba"...

Asa si aici, un tooltip text, care sa afiseze ce bunuri s-au cules si ce mai trebuie produs... Bine, asta cu tooltip-ul merge pe calculator, unde poti trece cu mouse-ul peste obiect, dar pe mobil, doar la un click
 
Sus