Discuții despre Incursiunile cuantice

danyyy05

Member
Merita sa mai joci un joc paralel si sa pierzi atata timp pentru o cladire care imediat va fi egalata de alta ce va aparea la urmatorul eveniment?
 

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua
eu nu inteleg o kestie
dupa aproape 10 ani de foe, ma vad pus in fata unei rutine care ma pune sa reiau [intr-o oarecare masura] jocul de la inceput
deci stau 10 ani si imi fac un oras care se misca dupa soare, cu bonusuri de crapa monitorul si scoateti gvg-ul ca sa bagati...ce?
deci acum avem gbg, eg, quantum
poate ca e drept ca recompensele sunt cumva bune, dar fratilor, asta trebuia sa fie un joc, nu o postuniversitara la seral :)))))))))))))
nu agreez si nu o sa intru la gluma asta de ... "distractie" :)
 

Antrax TNT

Member
Un rahat de mod. In loc sa lase GvG-ul, sa aduca mici modificari si imbunatatiri(Inno are developeri degeaba daca spun ca ei nu stiu cum functioneaza ca sa ii aduca imbunatatiri. Le explic eu codul daca facem un meet de cateva ore) unui mod cum n-am mai vazut pe alte jocuri, se agene sa se copieze ce au altii pe 1000+ jocuri.
Recompense ok, competitivitate 0, juc activ 0. jocul se transforma in farmerama.
Urmatorul pas e sa scoata GbG-ul si chiar ca nu mai ai un joc cat de cat activ
 

Mcb Khan

Member
Medaliile cuantice cum se folosesc? Ca scrie ca sunt pentru expansiuni dar la expansiuni cere fie bunuri fie cristale
 

dunbarton

Well-Known Member
Sunt un pic mai carcotas asa...

Deci totul este cuantic: incursiunea, clasamentul, ofiterul, asezarea, calatorii, taramul, harta, accesul, toate acestea sunt cuantice. Dar ce inseamna cuantic si in ce masura se potriveste atribuirea acestui adjectiv substantivelor enumerate mai sus, conteaza mai putin. Important este sa-ti dea impresia ca, fiind cuantic, ai de-a face cu un univers de domeniul, daca nu SF, macar al viitorului. O chestie asa, mai mult energie decat materie... Si cand stai tu asa si te gandesti ce tare esti pentru ca esti cuantic, dintr-o data te trezesti intr-o lume cu croitori, bijutieri, bai publice, capre, razboinici calare, amfiteatre si cate si mai cate.
Propun sa se scoata cuvantul cuantic din toate descrierile si prezentarile. Este foarte obositor cand dai, de exemplu, peste "acces cuantic" sa-ti explici ce inseamna, de ce e cuantic, ce-l face atat de cuantic, cum poate un acces sa fie cuantic. Nu mai spun ca daca te documentezi si vezi ce insemna cuantic, intri intr-o deruta totala.

Va urez spor la joc si scuze pentru timpul rapit!
 

dunbarton

Well-Known Member
Poate e deformare profesionala, dar cred ca modul in care comunici poate influenta comportamentul celorlalti.
Pe forum ni se spune ca un sezon dureaza 14 zile, iar in baza de cunostinte ca dureaza 11 zile, dupa care urmeaza o pauza de 3 zile. Cu alte cuvinte, nu dureaza 14 zile, ceea ce ar trebui corectat pe forum.
 

tata90

New Member
Clasamentul la incursiuni cuantice ar trebui facut pentru media pe jucator. Astfel incurajam ghildele cu membri mai putini sa fie competitive.
Multuimesc.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Ca și nivelui 5 la expediție, și aceste incursiuni cuantice sunt doar o altă pierdere de vreme inutilă.
Și probabil acolo se simt cu adevărat bine doar jucătorii care au ajuns deja la 1 miliard de puncte.
 
Sus