Rezultate căutare

  1. Coryllus

    Propunere Cladire legendara noua

    Propun o cladire legendara care sa aiba o abilitate noua si anume aceea de a putea sa scada din timpul necesar formarii unui punct forge din cele care se adauga in bara specifica punctelor. Adica daca cladirea respectiva este la un anumit nivel, timpul necesar formarii unui PF sa nu fie de 1h ci...
  2. Coryllus

    Limita de 100 de pf la culegerea orasului

    Buna ziua, propun eliminarea acestei limite de 100 de pf (puncte care se adauga in bare pt puncte forge) la culegerea orasului. Exista orase care culeg mai mult de 100 de pf odata cu culegerea orasului si pt a culege punctele care depasesc aceasta limita esti nevoit sa cheltuiesti un anumit nr...
  3. Coryllus

    Mesagerie

    As dori sa stiu daca la mesagerie sa vor adauga optiunile de stergere a cuiva din lista (la plecarea unui coleg din ghilda) sau adaugare a unui jucator (venit de curand in ghilda)
  4. Coryllus

    Harta lumii

    Buna seara, Am vazut ca s-a adaugat un nou continent pe harta lumii, probabil pt era "Far future artic age". intrebarea esta daca nu era mai bine sa fie plasat la polul sud unde exista un continent (Antarctica) si nu la nord unde stim ca nu exista asa ceva, ocolo fiind doar oceanul inghetat...
  5. Coryllus

    Traiasca FOE !!

    Ca sa vedeti cat de mult ne place FOE. http://vvcap.net/db/P6fJe5wdRxFIpb3SfmJV.htp
  6. Coryllus

    revenire in ghilda

    Ar trebui sa faca un sistem in care sa vezi invitatiile pe care le ai si data la care te poti intoarce intr-o anumita ghilda CHIAR daca in acel moment te afli intr-o alta ghilda.
  7. Coryllus

    vizibilitate jucator jurnal evenimente gvg

    Propun ca intemeietorii si liderii sa "vada" in jurnalul evenimentelor gvg numele colegilor apartinand unei ghilde care participa la respingerea/punerea unui asediu, pozitionare/stergere de trupe, deblocare sloturi . Acum in jurnal se poate vedea numai numele celor care sunt intemeietori sau...
  8. Coryllus

    cimitir fiare vechi

    Am pus si eu cimitirul de fiare vechi in oras si observ ca reducerea de fericire nu este de 500 ci de 700 de puncte , de la +214 mi-a scazut la -486 fericirea, deci unde este greseala?
  9. Coryllus

    Spatiu nr monede, provizii

    Poate pe viitor incercati sa mariti spatiul alocat cifrelor care reprezinta val de monede si provizii pt ca am trecut de 100 mil si nu se vede ultima cifra! http://vvcap.net/db/phhILhOUWaq-4yLbd3qC.htp
  10. Coryllus

    cladiri invizibile

    Brisgard Cladirile din epoca bronzului apar invizibile atat la construirea unei cladiri cat si at cand vizitez un oras din epoca bronzului.
  11. Coryllus

    Bonus primarie

    Ieri am strans productia de monede si provizii, inclusiv primaria si CL-uri la aceeasi ora, astazi exista un decalaj intre cronometrul primariei pe de o parte si restul constructilor care au timpul de culegere de 24 h! De ce apare acest decalaj (de aprox 1h) cand cronometrele ar trebui sa fie...
  12. Coryllus

    Era progresista

    Conform blogului FOE cam pe la 1 august intra era progresista. Ne puteti confirma? http://blog.forgeofempires.com/
  13. Coryllus

    Colatoria calaretului pe harta

    Am trimis iscoade sa descopar o provincie noua pe harta Americii (zona Canada, Mexic) si nu mai apare sageata punctata care arata directia in care se indreapta calaretul.
  14. Coryllus

    Planuri cladiri legendare

    Propun ca planurile care ne raman dupa construirea unei cladiri legendare sa poata fi comercializate 2:1 pentru planuri apartinand altor cladiri legendare.
Sus