Întrebări de la comunitatea de jucători FoE

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Am deschis această temă pentru a vă oferi prilejul să adresați o întrebare autorilor jocului (oricare din categoriile game authors/designers/managers/developers/artists).

Vă rog să adresați întrebările direct, fără spam și fără a încălca regulamentul forumului.
Întrebările vor fi transmise mai departe echipei din Germania.

Termen limită: duminică, 10 august, la prânz (ora 12.00).

Mulțumim pentru asistență.
 

DeletedUser5468

Guest
Eu aș avea o întrebare legată de Designerii jocului Forge of Empires.
De ce nu au creat funcția de Rotire a clădirilor? După părerea mea era mult mai frumos jocul atât ca grafică cât și ca ușurință la încadrarea clădirilor în oraș.

Alin.
 
Ultima editare de un moderator:

Mirela127

Member
As dori ca producatorii jocului sa tina cont cand implementeaza noi reguli (dar si legat de regulile existente) ca jucatorii sunt oameni inainte sa apese niste taste. Jocul sa nu ofere jucatorilor automarginalizati posibilitatea de a oferii disconfort marilor echipe si totodata echipele inchegate (cu vechime ) sa posede un bonus de fidelitate.
Bonusul sa fie acordat de vechimea jucatorilor in aceeasi echipa, imposibilitatea de a racola colegi noi daca au schimbat mai mult de X ghilde in ultimile Y luni. Astfel echipele unite sunt protejate de cei incapabili sa faca "cheag" mult timp in aceeasi echipa.
In paralel ar trebui dupa parerea mea ca fuziunea dintre marile ghilde sa ofere posibilitatea pastrarii in comun a avutiei dobandite in GVG. Astfel, fuziunea dintre doua ghilde statornice ce stau pe GVG de mult timp ar pastra avutia acumulata in patrimoniul comun.
Alta propunere este ca acea eliminare timp de 7 zile din ghilda sa fie insotita de conditia de a nu da atacuri. Daca persoana care iese nu da nici macar o lupta, sa poata intra inapoi in ghilda. Sunt multe motive pentru care esti uneori nevoit sa parasesti o ghilda si nu doar ca sa ataci alta ghilda. Intoarcerea dupa 7 zile este o pedeapsa pentru cei ce nu dau lupte si vor sa revina imediat.
Sper din toate ideile propuse de mine INNO sa culeaga ce este mai bun si sa ofere o stare de joc mai asezata, care sa incurajeze jucatorii consecventi.
Consider aceasta sectiune de forum ce tocmai am descoperit-o ca fiind prima cu un caracter pronuntat constructiv.

Toata stima dezvoltatorilor si celor ce se ocupa aici de echilibrul jocului.
Radu
 

DeletedUser6083

Guest
Off Topic:
Alin,nu vezi ca s-asa "merge" greu jocul?Plus ca ar fi extrem de multa munca.....si cam inutila.(parerea mea)

On Topic:
As fi curios...cam cat timp este necesar pentru a crea,edita si "a face sa functioneze" o cladire,de exemplu Bloc din prefabricate sau Alcatrazul....
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, desi voiam sa fac o lista cu minim 50 de intrebari, am vazut ca ar fi indicat sa acordam maxim 3 intrebari, mare pacat, he he he. Atunci am sa le numerotez, doar 3 vor fi, dar vor surprinde destul de bine aspectele importante ale acestui joc.
1. De ce la fiecare update apar buguri noi, din moment ce exista minim 2 saptamani intre un update si un altul? Si consider ca este un timp suficient pentru a pune la punct toate aspectele jocului.
2. De ce nu poate fi redus timpul efectiv intre un update si un altul? Si aici, sunt de parere ca bugurile aparute sunt evidentiate inca din primele 3 zile (marea lor majoritate) de catre jucatori.
3. Privitor la lupte (batalii) - de ce se da credit mai mare apararii in defavoarea atacului (prin turnuletele de aparare) din moment ce jocul se bazeaza in proportie de 90% pe batalii?
Consider ca am fost la obiect, si desigur, am pretentia ca aceste intrebari sa fie trimise catre cei de la Inno Games EXACT ASA cum au fost formulate.
Va multumesc pentru atentia acordata, numai bine va doresc.
 

madara1

Member
Eu as recomanda si posibilitatea de a-ti schimba nickname-ul... Dar ca ca sa nu se piarda istoricul cuiva, acest lucru sa se faca pe baza de cerere pe forum, unde putem tine socotaela jucatorilor care vor profita de aceasta chestie si vor dori sa-si piarda urma... E doar o propunere, dar daca sunt prea multe complicatii... atunci mai bine ramane ca pana acum, dar daca se poate in coditiile sugerate de mine, atunci ar fi ok, cel putin din punctul meu de vedere...
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
Această temă este destinată întrebărilor către autorii jocului. Orice propunere legată de joc se face în secţiunea specifică, Idei/propuneri pentru joc şi forum.
Vă rog să vă editaţi postul şi să adresaţi o întrebare.

O seara frumoasa si spor la joc !
 

DeletedUser2343

Guest
@Radul, vă rog să vă editaţi postarea şi să specificaţi care este întrebarea pe care doriţi să o adresaţi. În caz contrar, postarea nu va fi luată în seamă. Mulţumesc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
am si eu una tocmai mi-am pus castelul del monte si din cate vad nu am primit vaucherul acela vreau sa stiu daca se primeste doar daca ai cladirile necesaqre deja construite?sau se primeste si dupa ce construiesti una mai tarziu?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
La această întrebare vă poate răspunde orice membru al echipei FoE România, prin tichet la Suport. Această temă pe forum s-a deschis pentru un cu totul alt scop.
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, vad ca inca nu s-a inchis acest topic, asa ca am sa spun si eu ceva suplimentar, intrebarile deja le-am pus, desi as fi avut mult mai multe, he he he.
Ideea este ca s-a acordat posibilitatea fiecaruia dintre noi sa formulam intrebari, si ce ma deranjeaza pe mine este ca FOARTE PUTINI au si pus intrebari (ca sa nu mai spun ca sunt unii care nici nu au intrebat ceva efectiv).
In fine, astept raspunsurile la intrebari, ca au fost cateva, sper sa le si primesc.
Multumesc, o zi buna.
 

DeletedUser7314

Guest
Salut! Are cineva idee cum de este posibil ca unii jucatori sa nu aiba nici o cladire militara si totusi sa dea in jur de 600 de lupte pe saptamana?Stiam ca Alcatraz furnizeaza unitati care pot fi recrutate din cladirile pe care le ai, iar daca nu ai nici una?
 

Dumi.

Well-Known Member
Salut! Are cineva idee cum de este posibil ca unii jucatori sa nu aiba nici o cladire militara si totusi sa dea in jur de 600 de lupte pe saptamana?Stiam ca Alcatraz furnizeaza unitati care pot fi recrutate din cladirile pe care le ai, iar daca nu ai nici una?
Daca are ascunzatoarea banditilor, si cateva trupe de inceput, restul le ia din expeditia ghildei, respectiv din completarea unor anumite misiuni din seria principala. Eu am aproape 900 de unitati si nici o cladire militara in oras, in afara de ascunzatoarea banditilor si...bineinteles Alcatrazul.
 

DeletedUser9966

Guest
@pison - toata explicatia a fost oferita mai sus de vdumitrescu20.
Pe aceasta cale, ii multumim!
 

DeletedUser8328

Guest
Daca are ascunzatoarea banditilor, si cateva trupe de inceput, restul le ia din expeditia ghildei, respectiv din completarea unor anumite misiuni din seria principala. Eu am aproape 900 de unitati si nici o cladire militara in oras, in afara de ascunzatoarea banditilor si...bineinteles Alcatrazul.
....mama lor de banditi!!! :p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus