Întrebări pe tema noului regulament de joc

DeletedUser3592

Guest
conturi suport

Aici puteți posta întrebările despre noul regulament, cu respectarea regulilor forumului.
Folosirea unui cont de suport sau obținerea de avantaje cu bună știință de pe urma unui astfel de cont este interzisă. Acesta se defineşte prin contul folosit în principal pentru a ajuta un alt cont, în timp ce se neglijează anumite părți din joc. Cu alte cuvinte, este interzisă folosirea unui cont doar pentru a crește un alt cont, ca și primirea de beneficii sau orice tip de suport de la un astfel de cont.
Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc

Acest paragraf lasa multe posibilitati de interpretare de catre suport ar mai trebui un pic lucrat la exactitatea lui
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
1. Această temă nu este pentru sugestii sau sfaturi, ci pentru întrebări.

2. Definiția dată contului de suport era cu mult mai ambiguă în forma anterioară și nu se va modifica.
 

DeletedUser379

Guest
Revin la paragraful 7 Conturi Suport
"7 ) Conturile de suport

Folosirea unui cont de suport este interzisă. Acesta se defineşte prin contul folosit pentru transferul regulat și dezechilibrat de resurse (bunuri, Puncte Forge etc) de la un cont la altul, chiar dacă aceste conturi nu aparţin aceluiaşi jucător.
Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc.
Ce este subliniat in bold, inseamana ca jucatorul la care se cotizeaza cu PF la CL, trebuie sa ia in calcul riscul de a ajunge in situatia de a i se demola integral CL ? Cum se poate preveni sau bloca accesul cotizarii la o CL a muticonturilor ? De unde poate sti jucatorul care are CL ca unii dintre cotizanti sunt multicont ? Sunt multe CL care au lvl 50+
Multumesc!
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
@la mandragore - citatul oferit este din vechiul regulament. Dar răspunsul este același ca și până acum: contactarea echipei de Suport când un cont care donează este bănuit ca fiind de suport, pentru verificări.
 

DeletedUser379

Guest
Imi cer scuze, oricum e vorba de conturi suport.
Revin la paragraful 8 Conturi suport . " Cu alte cuvinte, este interzisă folosirea unui cont doar pentru a crește un alt cont, ca și primirea de beneficii sau orice tip de suport de la un astfel de cont." Aceasta prevedere este o continuare a textului anterior sau ar trebui sa fie separata ? Daca e o continuare , atunci pasibil de sanctiune este doar contul principal + conturile suport, fara a fi implicati alti jucatori.
Daca este prevedere separata , atunci sunt pasibili de sanctiune si acei jucatori care au primit cu/fara cunostinta, beneficii de la conturile suport ale altui jucator.
Cred ca ar fi bine sa se precizeze mai clar acest aspect pentru a nu exista interpretari ale regulamentului, asa cum o fac eu acum.:)

Deasemenea poate ca ar fi bine daca la paragraful 1 s-ar specifica clar ce inseamna "persoana"" in sensul in care este voie sau nu ca 2/multe persoane sa joace acelasi cont, fara a mai avea alte conturi pe aceeasi lume de joc.
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Repet ceea ce am scris mai sus: regulamentul nu va mai fi modificat. Această secțiune este pentru întrebări/nelămuriri, nu pentru sugestii de schimbare a textului.

@la mandragore 1. Da, acea frază este o continuare, o clarificare a textului dinainte.
2. Cred că lucrurile sunt suficient de clare privind accesul la un cont: "Fiecare cont poate avea un singur proprietar şi este interzis ca pe el să intre o altă persoană."
 

DeletedUser5468

Guest
Ai o greșeală de scriere, simona.

http://prntscr.com/8bfkc2
img
Deci să înţeleg, acum nu mai contează în ce eră ești, pur și simplu după 30 de zile ești șters...
Hmmm, aici mi se pare cam urătâ treaba, poate unele persoane nu pot intra mai bine de o lună pe joc și se întâmplă ca să intre după acest timp și zbang, contul de pe lumea C(exemplu) a dispărut...trebuie să se chinuie să-l urce din nou de la zero...
Ar trebui măcar cam 60 de zile...sau dacă nu, să se poată anunța la suport inactivitatea și așa contul nu va fi șters.
Îmi place noul regulament :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2110

Guest
buna , imi este neclar sensul frazei;...Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc...din pct. 7 al regulamentului ! |Sa inteleg ca se puteau face asemenea schimburi ,intre conturi aflate in lumi de joc diferite ?!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@Alin, mulțumesc, voi corecta.

@Ivoar - aceeași frază se găsea și în vechiul regulament: este vorba despre conturi de suport, nu de o posibilitate tehnică nouă.
 

DeletedUser5853

Guest
salut
daca eu dau bunuri cu oferte dezechilibrate(pt ca am,pot si vreau sa avansez) celui cu care ma inteleg pt ca are nevoie si este activ iar el imi doneaza un anumit nr de pf-uri ma puteti bana chiar sterge anumite cladiri?...va rog detalii,si la ce nr de oferte se poate bana pt ca oferte se poate face chiar intre jucatori foarte mari si in ghilda deasemeni,daca vrei sa ajuti pe cineva pe degeaba...chiar nu inteleg?!!!

7 ) Conturile de suport

Folosirea unui cont de suport este interzisă. Acesta se defineşte prin contul folosit pentru transferul regulat și dezechilibrat de resurse (bunuri, Puncte Forge etc) de la un cont la altul, chiar dacă aceste conturi nu aparţin aceluiaşi jucător.
Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@*VALY* Nu există o formulă standard cu număr de schimburi sau de Puncte donate. Fiecare caz în parte este diferit, însă se analizează de fiecare dată evoluția conturilor pe termen lung. Nu vom lua niciodată măsuri când nu este cazul.
 

DeletedUser2110

Guest
@*VALY* Nu există o formulă standard cu număr de schimburi sau de Puncte donate. Fiecare caz în parte este diferit, însă se analizează de fiecare dată evoluția conturilor pe termen lung. Nu vom lua niciodată măsuri când nu este cazul.

...corect , asa este...sunt patit si stiu ca pedepsele ptr. incalcarea regulamentului nu se aplica fara o verificare prealabila , inclusiv o "capcana" tehnica si o justa cumpanire a situatiei !
 
Sus