96 ore

Rigs

Well-Known Member
Care este logica celor 96 de ore, timp in care nu poti da lupte la GVG??
Din cate stiu regula de 96 de ore se aplica atunci cand intri intr-o ghilda noua si ai participat recent in GvG pentru ghilda veche(daca gresesc imi cer scuze, n-am mai jucat GvG de cativa ani)
Cel mai probabil a fost implementata ca sa nu fie anumite avantaje pt unele ghilde sau sa se creeze un dezechilibru.La fel cum e si acel cooldown de 7zile pt a intra iarasi intr-o ghilda de unde ai plecat sau imposibilitatea de intra in GE in mijlocul sezonului, lucru care mi se pare normal si corect.
 

Dumi.

Well-Known Member
logica e, ca sa nu sari dintr-o ghilda in alta si sa ajuti alte ghilde preferential
sau ca sa nu poti sa iesi, sa faci repede o ghilda, care sa fie ghilda suport pentru ghilda din care tocmai ai iesit
mi se pare logic sa nu poti da
ce mi se pare ilogic, e intervalul mult prea mare
48 de ore era suficient
 

sis1

Member
logica e, ca sa nu sari dintr-o ghilda in alta si sa ajuti alte ghilde preferential
sau ca sa nu poti sa iesi, sa faci repede o ghilda, care sa fie ghilda suport pentru ghilda din care tocmai ai iesit
mi se pare logic sa nu poti da
ce mi se pare ilogic, e intervalul mult prea mare
48 de ore era suficient
De cand s-a introdus cele 7 zile in care nu poti sa revii in ghilda veche nu mai vad deloc logica celor 96 de ore
 

Dumi.

Well-Known Member
nu au legatura neaparat
sa zicem ca esti in ghilda X si ai sectoare in plaja si nu ai apucat sa le eliberezi inainte de reset ca sa faci scut pe ele dupa reset
o persoana de sacrificu, poate sa iasa si, kiar daca nu revine in mai putin de 7 zile inapoi, poate sa ramana acolo si sa faca acest...serviciu, sa zicem
din pacate s-a dovedit ca majoritatea celor care recurg la asemenea mizerii sunt de fapt conturi diferite, in diferite ghilde, ale aceluias/acelorasi jucatori. [vezi Ghilda Elite Warriors de pe E, care foloseste conturile jucatorilor din alte ghilde, numite ghilde suport [vezi Elite W. Academy ]
 

sis1

Member
nu au legatura neaparat
sa zicem ca esti in ghilda X si ai sectoare in plaja si nu ai apucat sa le eliberezi inainte de reset ca sa faci scut pe ele dupa reset
o persoana de sacrificu, poate sa iasa si, kiar daca nu revine in mai putin de 7 zile inapoi, poate sa ramana acolo si sa faca acest...serviciu, sa zicem
din pacate s-a dovedit ca majoritatea celor care recurg la asemenea mizerii sunt de fapt conturi diferite, in diferite ghilde, ale aceluias/acelorasi jucatori. [vezi Ghilda Elite Warriors de pe E, care foloseste conturile jucatorilor din alte ghilde, numite ghilde suport [vezi Elite W. Academy ]
pai in situatia asta e suficient 24H pana cad scuturile iar! 96h este o aberatie !!!
 
Sus