Actualizare optiuni la jocul de eveniment

AlexMerlin

Well-Known Member
Ar fi util sa fie un buton "Actualizeaza", care iti da alte optiuni in jocurile de eveniment de genul celui de toamna unde progresezi alegand una din cele trei optiuni disponibile.
Mecanismul ar putea sa fie implementat ca la Arena PVP - utilizabil o data la doua ore (sau cel mult sase ore), ca sa nu abuzeze jucatorii de el.
De exemplu: la evenimentul de toamna se intampla sa avem o gramada din toate ingredientele, mai putin unul, din care nu avem niciunul. Si poate dura o zi pana in sfarsit pica o bucata pe care o si folosim instant. Am patit asta si anul trecut... si presupun ca nu sunt singurul. De asmenea, astfel nu am ramane la sfarsitul evenimentului cu ingrediente nefolosite.
 

DeletedUser

Guest
Ar fi util sa fie un buton "Actualizeaza", care iti da alte optiuni in jocurile de eveniment de genul celui de toamna unde progresezi alegand una din cele trei optiuni disponibile.
Mecanismul ar putea sa fie implementat ca la Arena PVP - utilizabil o data la doua ore (sau cel mult sase ore), ca sa nu abuzeze jucatorii de el.
De exemplu: la evenimentul de toamna se intampla sa avem o gramada din toate ingredientele, mai putin unul, din care nu avem niciunul. Si poate dura o zi pana in sfarsit pica o bucata pe care o si folosim instant. Am patit asta si anul trecut... si presupun ca nu sunt singurul. De asmenea, astfel nu am ramane la sfarsitul evenimentului cu ingrediente nefolosite.
Pe E am rămas cu 8 ciocolate pe care nu le pot folosi. Am ales întotdeauna rețete în funcție de ingredientele disponibile, ca să țin un echilibru între ele, dar pur și simplu jocul a refuzat să-mi dea rețete pe bază de ciocolată. :D
N-am mai deschis temă pe acest subiect, deși mă bătea gândul, pentru că știu ce răspuns de 2 lei aș fi primit din partea stimabilei. Ceva legat de RNG și noroc/ghinion.
În fine. Cel mai nașpa event, cu cea mai nașpa clădire.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Mda, cea mai inutila cladire de eveniment... desi nici urmatorul nu ma convinge, aia de Halloween.
In schimb, cea de la evenimentul de iarna va fi in sfarsit una utila. :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Inutila cladire, dar NU inutil event.
Am luat 12 pakete de selectie ferma agricola si 5 pakete de selectie campuri cu recolte.
Astea sunt mai bune si decat pietele castigatorilor de level 2 !!!
daca stii cum sa le asezi si orientezi in oras :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Mda, cea mai inutila cladire de eveniment... desi nici urmatorul nu ma convinge, aia de Halloween.
In schimb, cea de la evenimentul de iarna va fi in sfarsit una utila. :)
Eventurile cu cladiri inutile aduc unele premii utile [vezi halloween - casa lupului, mai ales daca mai ai prin inventar pakete nefolosite din lipsa de cantitate suficienta]
 
Sus