Adaugare bombe nucleare

  • Autor subiect DeletedUser10746
  • Data de început

DeletedUser10746

Guest
Buna. As dori sa se creeze o serie de misiuni care te pun sa platesti resurse, aur, pf si cerinta de a fi minim in Epoca Moderna cu scopul de a detine bombe atomice. Maximul de bombe care pot fi detinute sa fie de o bomba pe luna si costurile sa fie destul de mari. Constructia unei centrale nucleare sa fie cea care ajuta la crearea unei astfel de arme si construirea ei sa fie de asemenea una greu de realizat, care sa te oblige sa donezi zilnic aur si resurse, lucru care te obliga sa stai online. Bomba va fi utilizata o singura data pe luna si va lasa toate unitatile inamice cu jumatate de viata sau va da damage over time (la alegerea dvs) de ex 1 sau 2 dmg pe tura.
 

Dumi.

Well-Known Member
As vrea si eu sa stiu cum cuantifici pierderile inamicului. Spre exemplu acea jumatate de viata? daca eu am, spre exemplu, aparare de 300%? Ai facut bombita degeaba? Si resurse si timp si etc?
Pentru cine a jucat Starcraft [de la Blizzard]: Nuclear launch detected!!!
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
@georgepata - este o propunere buna, dar asa cum ne-a lamurit vdumitrescu20, cum putem deduce cu cat i-am atacat pe adversari si ce sanse avem sa-i invingem?
 

DeletedUser9954

Guest
EDITAT

On-topic: mi se pare cam inutila tinand cont ca trebuie sa platesti atat de multe, o construiesti asa greu, si totul pentru a garanta o lupta castigata pe luna ? Serios ? NIMENI nu va construi asta.
Deci cum sa faci o cladire sa ocupe loc DEGEABA in oras, cand locul e sfant si scump, si sa te ajute o singura data pe luna sa castigi o jumatate de batalie......ca cealalta jumatate faci tu damage cu unitatile tale.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus