Alcatraz in evul mediu tarziu!!!

  • Autor subiect DeletedUser8469
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8469

Guest
In atentia adminilor!
Salut,
am si eu cateva nelamuriri legate de dezvoltarea unui jucator de pe lumea ...in speta . cum se poate sa fi in evul mediu tarziu si sa ai Alcatraz? stiu ca poti cumpara produse cu diamante, dar stiu sigur ca in privinta lui nu este cazul. stiu sigur ca am cumparat produsele cu puncte forge ( adica a incalcat doua reguli: tranzactii dezechilibrate la piata, dand produse din epoca mica pe produse din progresista plus puncte forge), daca se va verifica istoricul tranzactiilor lui se va merge pe firul incalcarii regulilor, ve-ti observa ca a donat pf celui care i-a dat produse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, scuze ca raspund eu, ca si simplu jucator. Pai nu a incalcat nici o regula, nu spune nicaieri ca nu ai voie sa dai bunuri din ere foarte mici pe bunuri din ere foarte mari, atat timp cat te-ai inteles in prealabil, si chiar si daca nu te-ai inteles. Pur si simplu nu ia nimeni acele oferte, si raman acolo, daca sunt incorecte, nu-i asa de greu.
Cat despre donarea de puncte forge, aici nu ma priveste, dar din moment ce acel jucator este activ, nu poate fi considerat sub nici o forma cont suport, daca asta vrei sa scoti in evidenta.
In plus, nu cred ca aceste lucruri trebuie spuse pe forumul jocului, ci prin tichet la suport, parerea mea.
O zi buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8469

Guest
nu-i nimic, sunt de accord cu o parere in plus.
DAR, scrie clar in regulament ca nu ai voie sa faci tranzactii dezechilibrate la piata, cu atat mai mult cu cat te intelegi in prealabil; apoi o alta inalcare flagranta a regulamentului este comercializarea punctelor forge, un alt punct de amendament din regulament.
am facut si tichet, dar la fel am facut cu multe chestii si mi s-a bagat pumnul in gura cu un raspuns tipizat si tichete inchise direct fara sa am posibilitatea sa dau un reply... asa macar, au posibilitatea sa vada mai multi admini. vreau sa se aplice regulamentul pentru toti, nu sa fie preferential, cum am vazut ca se acopera unele chestii...se da mesaj pe chatul global ca se ofera bunuri sin orice epoca si detalii pe privat, cand toata lumea stie ca se dau pe puncte forge...si un admin al forumului vorbeste si glumeste pe joc cu acea persoana..
 

DeletedUser5248

Guest
Salutare, la care regulament te referi? Ca in regulamentul jocului nu cred ca scrie undeva despre tranzactiile dezechilibrate la piata sau despre comercializarea punctelor forge. Si nici nu ar avea cum sa fie impotriva regulamentului acest lucru, deoarece multi jucatori dau bunuri in schimbul punctelor forge, nu este si cazul meu. Desigur, ei dau bunuri jucatorilor din ere apropiate de a lor, ca altfel se poate intelege si altceva de aici.
O incalcare a regulamentului ar fi schimbul de puncte forge intre lumi, asta este cu totul altceva.
Pai sincer sa fiu, din moment ce nu s-a incalcat regulamentul, a fost suficient un singur raspuns din partea echipei FoE Romania prin tichet, dupa care ti-au inchis tichetul.
Totusi, sa nu uitam ca si cei din echipa FoE Romania pot si juca acest joc, deci au dreptul sa vorbeasca cu oricine vor, nu mi se pare ceva ciudat la asta. In ceea ce priveste aplicarea uniforma a regulamentului, aici nu ma ancorez in nici o discutie sau chiar controversa pe aceasta tema.
Pai mi se pare normal la o adica sa vorbesti pe privat cu o persoana de la care vrei bunuri sau altceva, ca doar nu trebuie sa afle neaparat si toti ceilalti jucatori.
Iar deschid o paranteza, acestea sunt lucruri minore cu privire la o EVENTUALA incalcare a regulamentului, cum pretinzi in mesajul anterior. Pot exista chestii mult mai grave de incalcare a regulamentului, dintre care cea mai mare ar reprezenta-o folosirea de cheaturi sau scripturi in joc. Sincer sa fiu, pana acum nu am auzit ca vreun jucator sa FI INCERCAT MACAR sa faca asa ceva, apoi sa mai si reuseasca, nici o sansa.
Ne mai auzim pe aici.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus