Amenajare harta.

*****

Member
Exista o unealta (tool, site....), in care sa dai dimensiunea hartii (desenul hartii), cladirile care vrei sa fie puse pe harta si unealta sa iti ofere o pozitionare optimizata a acestora, cu folosirea la maxim a spatiului disponibil?
 

Rigs

Well-Known Member
Exista o unealta (tool, site....), in care sa dai dimensiunea hartii (desenul hartii), cladirile care vrei sa fie puse pe harta si unealta sa iti ofere o pozitionare optimizata a acestora, cu folosirea la maxim a spatiului disponibil?
Un search pe google si se rezolva :)))
Ai ceva de genul in FoE helper si te ajuta inclusiv cu alte functii
 

Rigs

Well-Known Member
Da, dar nu ti le si pozitioneaza automat - sau are si asa ceva, doar ca nu stiu eu?
Nu iti aranjeaza automat, eventual stiu ca poti sa vezi cum au aranjate alti jucatori cladirile ca sa ai o sursa de inspiratie, dar oricum vezi spatiul si cladirile din oras mai clar si tot e mai util si eficient decat metoda clasica.
Helperul l-am gasit dar nu face ce am intrebat eu. Exista si altceva?
Incearca atunci cateva sesiuni de tetris;):p
Iti ia cateva minute de gandire logica si orientare in spatiu ca sa iti faci orasul sa fie optimizat si te ajuta mult mai mult decat un tool care doar reduce timpul cu cateva minute si iti scuteste 2-3neuroni de oboseala psihica, poti sa iei top 10-20-100 ca surse de inspiratie si ca sa vezi deja logica din spatele unor jucatori ”de performanta”. Eu imi schimb orasul mereu dupa 2-3evenimente in functie de cat noroc am ca sa prind cladirile importante si imi ia in medie 10minute sa rearanjez total sau partial orasul.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Nu iti aranjeaza automat, eventual stiu ca poti sa vezi cum au aranjate alti jucatori cladirile ca sa ai o sursa de inspiratie, dar oricum vezi spatiul si cladirile din oras mai clar si tot e mai util si eficient decat metoda clasica.
Atunci raman la metoda clasica. Si asa mi-a iesit destul de bine. :)
 
Sus