Anunț important din partea echipei de developeri a jocului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
<div id="foe_changelog_new">
Dragi jucători,

Avem câteva noutăți interesante pentru voi, aşa că citiţi în continuare pentru a afla ce urmează în Forge of Empires în lunile care vin!

După cum aţi observat, ultimele update-uri au adus în special repararea bug-urilor şi câteva schimbări de grafică. În timp ce repararea bug-urilor şi micile îmbunătăţiri au fost lucrurile vizibile, în spatele “scenei” s-a depus, în acelaşi timp, foarte multă muncă.

În primul rând, echipa noastră de developeri a schimbat mediul de lucru. De asemenea, vechiul mediu de lucru devenea tot mai depăşit şi, prin urmare, încetinea procesul de dezvoltare. Această sarcină, în sine, a fost complexă şi a necesitat mult timp, însă am reuşit! Schimbarea va grăbi dezvoltarea jocului şi va face ca versiunile viitoare să fie mai stabile.

În acelaşi timp, lucrul la o nouă platformă de comunicare este în curs de desfăşurare de câteva săptămâni. Nu este vorba doar de adăugarea mesageriei pe platformele mobile, ci despre un întreg sistem nou, cu anumite îmbunătăţiri, pe care le-aţi solicitat de-a lungul timpului. Am auzit toate comentariile şi am luat în considerare ideile/propunerile voastre.

Suntem conştienţi de faptul că vă testăm puţin răbdarea, dar este destul de sigur acum să spunem că suntem foarte aproape de lansarea sistemului nou de mesagerie!

De asemenea, ne preocupă mult caracteristica “Ghilde”. Ştim faptul că prezenţa lor în aplicaţia mobilă este foarte, foarte dorită şi aşteptată de către toţi jucătorii care folosesc în principal aceste device-uri pentru a juca. O vom face în următoarele luni, aşa că vă rugăm să aveţi răbdare – “Ghildele” vor fi disponibile și pe tablete şi telefoane!

În plus, dorim să spunem câteva cuvinte despre ceva ce are legătură cu ghildele: GvG. A existat un plan pentru îmbunătăţirea lui, în cursul acestui an, însă este o sarcina imensă şi designerii jocului încă încearcă să găsească cea mai bună soluţie atunci când vine vorba de colaborarea între ghilde.

Aşa cum aţi văzut în ultimul episod InnoGames TV, a început de asemenea, dezvoltarea iniţială a noii epoci (Viitorul). Am constatat că unii dintre voi sunteţi îngrijoraţi că suntem aproape de sfârşitul jocului. Ei bine, cu siguranţă nu este aşa! În mod categoric nu este cazul – nu vom înceta să vă oferim lucruri noi şi distractive. Suntem foarte conştienţi de faptul că, în mare parte, evoluția Forge of Empire depinde de adăugarea permanentă de conţinut nou în joc. Prin urmare, vom continua să facem asta, dar vom schimba modul în care o facem. Şi cu siguranţă nu intenţionăm să încetinim ritmul, puteţi fi siguri!

Veţi afla mai multe despre asta după lansarea Erei Viitorului.

De asemenea, un subiect care are legătură cu nouă era – știm că există discuţii în desfăşurare despre implementarea celei de-a doua clădiri legendare din Era de Mâine. Vom face acest lucru? Când? De ce durează atât de mult? Răspunsurile sunt mai degrabă evidente: durează un timp, întrucât am fost nevoiţi să ne ocupăm de multe alte lucruri la care nu ne-am aşteptat, astfel că product managementul a trebuit să adaptaze planurile în consecinţă. Totuşi, ea nu este uitată și va fi implementată.

De asemenea, avem un mic spoiler pentru voi: va exista în plus, un mic eveniment, cândva în septembrie sau octombrie. Veţi afla mai multe despre aceasta în următorul episod InnoGames TV.

Există și alte lucruri, îmbunătăţiri care în mod evident sunt necesare, pe care jucători de pe mai multe servere internaţionale le-au adus în discuţie în mai multe rânduri, cum ar fi punctajul oferit de Clădirile Legendare ca fiind prea mare, modul defectuos de unire a vecinătăţilor, evidenţa donaţiilor la tezaur sau alte schimbări la fereastra de gestionare a armatei. Le cunoaştem pe toate – community managerii şi echipele lor fac o treabă foarte bună în a le transmite echipei de dezvoltatori. Există întotdeauna loc de mai bine şi ştim acest lucru!

Vom aborda toate problemele menţionate mai sus (şi nu doar pe acestea).
Vă mulţumim că ați citit şi că jucaţi Forge Of Empires!

Forge of Empires Development and Community Management Team
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus