Aplicatie Android

DeletedUser

Guest
Este un joc foarte bine organizat
Apreciem grija dezvoltatorilor pentru IOS.
Asteptam cu nerabdare dezvoltarea pe Android.
 

DeletedUser

Guest
Nu vreau sa te dezamagesc dar ma indoiesc ca acest joc va fi vreodata disponibil pentru android.
Motivul:
- jocul este bazat pe, in curand defunctul, flash player
- android este dezvoltat de google care a renuntat de ceva timp la colaborarea cu Adobe (detinatorul flash) si a preferat orientarea catre html5 (care este trendul pentru hi-def content)
- singurele solutii disponibile ar fi fie adaptarea jocului pentru versiuni mai vechi de flash player fie adaptarea pentru html5. Sincer nu cred ca dezvoltatorii (sic! pentru cei care inca ma folosesc termenul de "developeri" cu toate ca acesta are un echivalent in limba romana) vor adopta vreuna dintre cele doua solutii!
 

DeletedUser

Guest
Este adevarat ca flash player a renuntat la update pentru android.
Nu sunt in masura sa prezint solutiile de rezolvare, insa sunt foarte sigur ca daca se gaseste o adaptare a acestui joc pentru android, numarul de jucatori si activitatea celor existenti, se va mari substantial.
Eu cred ca nu este un impas acest aspect.
Totul este in functie de prioritatile dezvoltatorilor.
 

DeletedUser8843

Guest
Cei de pe forumul us au raspuns unei intrebari similare ca in acest moment este in lucru o aplucatie si pentru android. Sa vedem cand si daca va fi gata. Faptul ca flash nu mai este pentru android nu reprezinta o problema pentru ca poate fi integrat in aplicatie asa cum sunt destule .
 

DeletedUser6757

Guest
Faceti ceva frate lu mea a evoluat bagatipe android mersi de integeti

E prea mult astept de o luna sa pot intra.
 
Ultima editare de un moderator:

Shadowss

Well-Known Member
@ion vasile : iOS nu a avut niciodata flash player si nici nu va avea vreodata!!! Safari nu a mers niciodata pe flash player si niciun alt browser disponibil in platforma iOS. Cat despre Android iti pot confirma ca pe browser-ul original dupa un Samsung Galaxy S4 mini merge sa intrii pe FoE. Deci , Android-ul a avut tot timpul flash player in componenta sistemului de operare , iOS-ul nu. Desi jocul este facut in flash player , aplicatia de iOS este in asa fel transpusa incat sa nu foloseasca ceea ce Apple nu va permite niciodata.
 

DeletedUser3920

Guest
Cum adica?? daca ai Samsung Galaxy S4 mini merge sa intri??? nu cred... daca mi-o confirma un moderator da...
 

Shadowss

Well-Known Member
Am un prieten care intra dupa galaxy s4 , incearca cu browser din Android Store poate e ceva sau Google Play cum se numeste
 

DeletedUser5468

Guest
Cum adica?? daca ai Samsung Galaxy S4 mini merge sa intri??? nu cred... daca mi-o confirma un moderator da...

Există...trebuie niște programe speciale, mai exact browsere cu flash player încorporat pentru android.
Sau poți cu teamviewer, un program cu care faci comenzi de pe telefon direct pe calculator.
Mai multe detalii privat!
Tu cum îți închipui că Google-Chrome(pentru android) funcționează fără flash?...ce-i drept acel flash este mai slab pentru foe și de asta nu-ți merge foe pe android cu browser-ul chrome.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9522

Guest
Iar va deranjez

La mn pe iPhone 5c când intru pe joc nu îmi intra in clădirea principala
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mai lipsesc câteva părți, cum ar fi cele legate de mesagerie și de ghildă, însă acestea se vor adăuga și ele în curând.
 

DeletedUser5468

Guest
O mică întrebare, update-urile cum vor fi făcute, eu joc pe serverul beta...vor fi făcute în același timp ca pe PC?
 

Shadowss

Well-Known Member
Deobicei cand apare update pe browser o sa vezi in interiorul jocului ca o sa iti descarce un mic update , nu in magazin (update mare). Deasemenea se poate face si update mare , insa mai rar , se fac deobicei cand sunt introduse elemente noi gen Ajutor , etc. Asa este de cand o am eu pe iOS (de cand a aparut)

Este vorba de iconita din dreapta aceea cu semnul exclamarii

maxresdefault.jpg
 
Ultima editare:

DeletedUser5468

Guest
Nu cred că e la fel pe android ca pe ios...dar voi vedea, maine apare 1.48 la noi...pe beta mă refer.
 

DeletedUser9534

Guest
La mine nu merge .... Am instalat aplicatia , mi-a cerut sa fac un update (237 mg sau ceva de genu) dupa ce il fac in loc de cladiri sau tot ce am este negru ... in schimb se vad "butoanele" de cercetare , armata etc ... dupa ce il opresc si vreau sa reintru imi cere din noi acel update ... doar la mine sau a mai intampinat cineva aceasta problema ?? Detin un HTC Desire 500 .
 

DeletedUser5468

Guest
Da, mi s-a intamplat prima oară, am restartat tableta și a mers, nu mai apărea ecran negru...
Ce versiune de android ai?
 
Sus