Arena PvP a fost dezactivată

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
pvpann.png

Dragi jucători,

Mai întâi, vă mulțumim pentru contribuția și feedback-ul pentru cea mai recentă opțiune multiplayer, Arena PvP. Feedback-ul primit de la voi este foarte valoros și, datorită vouă, putem aduce în mod constant îmbunătățiri importante la fiecare opțiune și eveniment - sincer nu am putea face acest lucru fără voi și vă mulțumim.


Echipa noastră Forge of Empires evaluează în mod constant toate caracteristicile din joc, pentru a identifica ce trebuie îmbunătățit cu alternative mai moderne și mai plăcute, pentru o experiență generală de joc mai bună, cu atenție deosebită la feedback-ul vostru. Din 9 iulie, am primit un număr impresionant de comentarii - 2400 pe forumurile EN și Beta - cu privire la noua caracteristică Arena PvP. Cele mai multe dintre aceste comentarii au fost solicitări de îmbunătățire a acestei caracteristici și, prin urmare, ca parte a intenției noastre de a îmbunătăți Forge of Empires, am decis să dezactivăm Arena PvP pe Beta și EN. Vă rugăm să rețineți că nu este vorba de o dezactivare definitivă, iar acesta nu este sfârșitul dezvoltării Arenei PvP.


ServerAnunțat peData de dezactivare
Beta​
9 iulie​
7 septembrie (09:00 AM - CEST)​
Internațional (EN)​
27 august​
7 septembrie (09:00 AM - CEST)​

De asemenea, am primit multe întrebări despre motivele pentru care am introdus Arena PvP pe lumile internaționale, chiar și după feedback-ul negativ primit în timpul fazei de testare. Din păcate, nu a fost posibil să se facă unele modificări în Arena PvP, aflată în curs de desfășurare pe Beta, deoarece acest lucru ar fi avut un impact major asupra echilibrului jucătorilor - cum ar fi scorul inițial (puncte de luptă) al fiecărui jucător, pe baza epocii lor actuale. În plus, am introdus și alte modificări ale acestei caracteristici, cum ar fi posibilitatea de a cumpăra încercări cu medalii. Acestea nu au fost singurele schimbări, dar încă nu am reușit să vă îndeplinim așteptările și, prin urmare, ne cerem scuze pentru asta.


Odată cu eliminarea Arenei PvP, reactivăm Turnurile PvP din nou din 7 septembrie pe Beta și EN.​

Vă mulțumim pentru răbdare.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus