Armata greu de batut.

Solmyrr

Member
Buna tuturor,

Sunt din pacate inpotmolit in luptea mea de a obtine cel mai mare nivel posibil la evenimentul de Arheologie. Aveti idee cu ce armata as putea trece mai departe?
Tind sa precizez ca sunt in evul mediu mijlociu si am in asediu urmatoarele trupe: Cavaler, Tragator cu Arbaleta, Luptatori Scandinavi si infanteria grea este in curs de dezvoltare.
Mai detin si niste trupe din era anterioara: Catapulta, Infanteristi in Armura si Mercenari.

1589439222075.png

1589439311557.png


Multumesc anticipat!
 

Atașamente

  • 1589439265257.png
    1589439265257.png
    469,2 KB · Vizualizări: 5

DeletedUser9966

Guest
Atunci incearca cu 4 arcasi si 2 cavaleri, dar nu garantez reusita.
 

DeletedUser10378

Guest
Pe manual, cu 8 catapulte, dacă nu ai artileria din era ta gata.
Ataci pe rând, caii, arcașii, ușorii, greii, sau în funcție de cât de repede poți termina fiecare unitate. Ideal e ca la începutul rundei a doua să ai 4 unități contra cărora să lupți, dar numai 2 să te poată ataca.
Depinde acum și ce bonus în atac ai, pentru că acolo se face diferența
 

dunbarton

Well-Known Member
Intotdeauna, la evenimente, misiunea de a infrange o armata are si alternativa; de ce alegi lupta si nu alternativa? Inteleg ca aceasta consta intr-o negociere... In ce sens este negocierea dificila, nu ai resurse suficiente?
 

Solmyrr

Member
Am rezolvat prin negociere, din pacate a fost destul de dificil din cauza ca eram de putin timp in era actuala fara posibilitatea de a produce resursele cerute. Sau mai bine zis, prea putine produceam :) Dar am scapat intr-un final. Bonus de atac am putin, doar 9%. Multumesc mult pentru sprijin!

Sanatate tuturor,
 

capitan222

Well-Known Member
Bună.Sunt în Evul Mediu Timpuriu și am nevoie să cuceresc Greifental.Cu ce pot înfrânge 4 Mercenari,2 arcași călare,1 cavaler greu și o catapultă.Am 2 stegari ,2 bandiți,1 toboșar si pot recruta legionari, soldati ,războinici călare și arcași călare. Mulțumesc!
 

DeletedUser10378

Guest
pune ăia 2 bandiți împreună cu unități care au bonus de atac pe mercenari.
ar trebui să meargă.
 

DeletedUser8328

Guest
Greifental... Ca orice alt sector, poate fi cucerit și cu...bunuri :p :D
 
Sus