Armata nu ma apara

DeletedUser

Guest
Am armata in aparare, ok? Un oarecare ma ataca si castiga si ma jefuieste. Armata mea este in aparare inca, nu e moarta. Deci ce mama naibii se intampla? In general armata aia apara bine, in alte cazuri insa, nu face nimic aparent.
 

DeletedUser

Guest
In primul rand armata din aparare nu moare decat pe campul de batalie, după încheierea luptei toate trupele revenind la starea iniţiala dinaintea luptei respective.
In al doilea rand, cel care te-a atacat a avut probabil o armata mai bine alcatuita, si o strategie de lupta buna.

Pentru mai multe detalii citeste AICI .
 

DeletedUser

Guest
Deci daca ma invinge tot am trupele intacte? Nu stiam asta...
 

DeletedUser

Guest
Mai m-au atacat saracii dar n-au avut sanse :)) Acum insa a fost ceva bizar. Mai mi-a si furat 10 abanos hotzomanu :D
 

DeletedUser

Guest
Am armata in aparare, ok? Un oarecare ma ataca si castiga si ma jefuieste. Armata mea este in aparare inca, nu e moarta. Deci ce mama naibii se intampla? In general armata aia apara bine, in alte cazuri insa, nu face nimic aparent.
Daca citesti forumul cu atentie o sa gasesti ce armata e buna pentru aparare si ce armata e buna pentru atac.Parerea mea e ca daca iti lasi in aparare 5 luptatori si 3 suliteri nu prea au vreo sansa sa te doboare .
Aceasta aparare e valabila pentru epoca bronzului:)
 

DeletedUser

Guest
Daca are abanos, e in mod clar cel putin in Epoca Fierului :)
 

DeletedUser3889

Guest
Atunci cand am armata in aparare si aceasta apara (nu iau bataie) castig puncte ? Sigur nu voi putea fi jefuit, dar ma aleg cu ceva daca sunt aparat bine?
 

DeletedUser

Guest
Si pana la urma cred ca nu esti primul dintre vecinii tai, nu? Asta inseamna ca sunt mai mari si mai tari, care au si legendare si care iti inving orice armata pui destul de usor. Ceea ce poti sa faci este sa iti calculezi timpul de finisare a produselor, si sa fi on line si sa culegi, pentru a evita "hotzomania".
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare, daca tot vorbim de lupte, au fost cateva situatii cand primeam mesaj ca X mi-a jefuit cladirea y, dar fara mesaj de lupta DESI aveam unitati in aparare. Intrebarea mea: e posibil sa treci direct la jefuit si sa sari peste lupta? sau nu imi venea mesajul de lupta?
 

DeletedUser

Guest
Probabil ca te invinsese cu cateva ore inainte. Nu-i obligatoriu sa jefuiesti imediat dupa atac. Poti face acest lucru in decurs de 24 de ore.
 

DeletedUser

Guest
Stai ca sa inteleg, daca atac pe x - si aleg sa nu il jefuiesc, daca revin mai incolo e prezenta optiunea? Sau trebuie sa tin fereastra deschisa separat pentru atacuri si sa astept?

10x :)
 

DeletedUser

Guest
Dupa momentul atacului, ai 24 ore timp in care poti jefui.
Nu e nevoie sa tii nicio fereastra deschisa. Nici macar calculatorul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
10x - nu stiam asta... pff cata prada am pierdut...

o zi placuta :)
 
Sus