Armate Viitorul Arctic

McLovin

Active Member
Buna ziua jucatori! Am si eu o mica frustrare legata de expeditia ghildei, si nu prea ii dau de cap.. Am incercat 7 mii de combinatii si am ajuns la concluzia ca am atac slab, dar totusi am zis sa incerc ca poate mai exista vreun "as in maneca".

Sunt in Viiotul Arctic, cu un bonus de 1001% atac + 535% aparare in atac, si intalnesc o mare dificultate la ultimele 3-4 confruntari din cadrul EG. Nu stiu ce armata as putea folosi pentru a bate acel bonus de 300% al adversarului (teoretic ar fi trebuit sa-l fac muci.. insa nu e asa)
Am sa va las mai jos atasate poze cu armata adversara de la confruntarea 62 (valul 1 + valul 2)
 

Atașamente

  • 62-arm1.png
    62-arm1.png
    745,3 KB · Vizualizări: 14
  • 62-arm2.jpg
    62-arm2.jpg
    322,3 KB · Vizualizări: 14

Dumi.

Well-Known Member
Arctic e cea mai grea era la EG la ultimele porti.
Ar fi mai multe de incercat.
Daca ai testoase de oceanic merge usor pe manual.
Daca nu, ai mai multe variante:
1. 4 lansatoare+4banditi
2. 4 fortarete + 4 banditi
3.8 lansatoare si te rogi sa iasa bine :))))
Cu putin noroc poti duce lupta asta si cu perne + banditi
Totusi, orice ar fi, nu vei castiga daca dai pe auto
A trecut destul de mult timp de cand eram in arctic si din ce imi aduc aminte eu aveam deja testoasele cand faceam EG atunci
Cu testoasele pe manual e victorie usoara [elimini lansatoarele intai ca testoasele trag primele, ca fiind era maii avansata]
 

Dragon X

Well-Known Member
Buna ziua jucatori! Am si eu o mica frustrare legata de expeditia ghildei, si nu prea ii dau de cap.. Am incercat 7 mii de combinatii si am ajuns la concluzia ca am atac slab, dar totusi am zis sa incerc ca poate mai exista vreun "as in maneca".

Sunt in Viiotul Arctic, cu un bonus de 1001% atac + 535% aparare in atac, si intalnesc o mare dificultate la ultimele 3-4 confruntari din cadrul EG. Nu stiu ce armata as putea folosi pentru a bate acel bonus de 300% al adversarului (teoretic ar fi trebuit sa-l fac muci.. insa nu e asa)
Am sa va las mai jos atasate poze cu armata adversara de la confruntarea 62 (valul 1 + valul 2)
Pune 3 tancuri viitor și restul bandiți , dacă nu merge pune numai tancuri viitor nu ai cum sa nu treci de ele , când eram in artic cu 700 atac puteam face EG doar pe auto
 

McLovin

Active Member
Pune 3 tancuri viitor și restul bandiți , dacă nu merge pune numai tancuri viitor nu ai cum sa nu treci de ele , când eram in artic cu 700 atac puteam face EG doar pe auto
Cand erai tu in arctic nu schimbasera dificultatea (bonusurile) la level 4 eg mai mult ca sigur :)
 

McLovin

Active Member
Arctic e cea mai grea era la EG la ultimele porti.
Ar fi mai multe de incercat.
Daca ai testoase de oceanic merge usor pe manual.
Daca nu, ai mai multe variante:
1. 4 lansatoare+4banditi
2. 4 fortarete + 4 banditi
3.8 lansatoare si te rogi sa iasa bine :))))
Cu putin noroc poti duce lupta asta si cu perne + banditi
Totusi, orice ar fi, nu vei castiga daca dai pe auto
A trecut destul de mult timp de cand eram in arctic si din ce imi aduc aminte eu aveam deja testoasele cand faceam EG atunci
Cu testoasele pe manual e victorie usoara [elimini lansatoarele intai ca testoasele trag primele, ca fiind era maii avansata]
am incercat combinatiile astea de le-ai zis, mai putin cel cu testoasele, incerc asa ca s-ar putea sa am vreo 2 :)) si again, erau alte bonusuri acum ceva timp cand erati voi in arctic, dupa ce ca era greu atunci, au si modificat level 4, sa fie si mai greu..
anyway, multam pt sfaturi :D
 

Dumi.

Well-Known Member
daca ai doua testoase, atunci da cu ele si cu restul perne
daca reusesti cu testoasele sa elimini plasmele, restul e f simplu
intre timp mai inainteaza pe harta de oceanic si fa misiunile principale, pentru ca o sa mai iti dea inca doua testoase si cu 4 chiar nu o sa mai ai probleme
 

McLovin

Active Member
Mai am 1,5/3 la harta oceanicului :D abia astept sa ajung in Marte ca nu mai suport :))) dar pana acolo.. mai am scarbosul Oceanic
 

McLovin

Active Member
later edit: am reusit cu 2 testoase, 4 tancuri pe perna si 2 banditi (cred ca se poate si full tancuri, anyway) testoasele sunt foarte bune din ce vad, lovesc 1 hit catre tinta pe care ai selectat-o, apoi lovesc si celelalte tinte (artileria cu plasma) deci e f eficient :D multam @FastBobu pt sfat
 
Sus