Asedii pe harta GvG ,asa numitele "pacanele"....

  • Autor subiect DeletedUser2072
  • Data de început

DeletedUser2072

Guest
Doresc sa vad opinia celor care intra pe forum in legatura cu acele asedii puse pe harta GvG pt castigarea turnirurilor din erele respective.
Aduc aceasta problema in discutie pt ca exista jucatori care acum sunt in fruntea clasamentelor generale care doar asta fac zi de zi si imi pun serios intrebarea daca mai are rost ca noi cei care jucam corect sa mai intram pe acest joc?
In anuntul vis-a-vis de inceputurile GvG-lui se preciza ca aceste lupte nu vor conta in aceste clasamente,oare de ce nu s-a tinut cont de acest enunt?
Parerea mea este ca aceste asedii sunt defapt un abuz si ar trebui intrerupt,nu se poate ca un jucator sa faca milioane intr-o zi doar pt ca profita de o "slabiciune" a jocului,nu?
Mai are rost sa stam mult timp pe acest joc si mai ales sa bagam banii pt a beneficia de unele avantaje?
Astept parerea voastra si a adminilor,multumesc.
 

DeletedUser8480

Guest
CONTRA

Esti liber sa faci "pacanele" daca asta vrei, nu te obliga nimeni. Daca tu nu faci, asta nu inseamna ca altul nu o poate face. Asta e GVG-ul!

PS: In schimbul punctajului, jucatorul pierde bunuri deci nu le face pe gratis.
 

DeletedUser7954

Guest
Discutie mai inutila ca asta nici ca exista.

Cine va opreste sa faceti si voi asa zisele "pacanele"?Aveti cumva o interdictie si sunteti furiosi ca altii nu au?

Mai exact cum propuneti voi sa acumulati puncte in clasamentul general?Stam si culegem orasul zi de zi si ne intrecem care culege mai mult?In caz ca nu ati observat in erele mari vecinii sunt foarte greu de batut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8480

Guest
Discutie mai inutila ca asta nici ca exista.

Cine va opreste sa faceti si voi asa zisele "pacanele"?Aveti cumva o interdictie si sunteti furiosi ca altii nu au?

Mai exact cum propuneti voi sa acumulati puncte in clasamentul general?Stam si culegem orasul zi de zi si ne intrecem care culege mai mult?In caz ca nu ati observat in erele mari vecinii sunt foarte greu de batut.

Subscriu. E aberant ce spuneți. Păi ăla care face 'păcănele' nu joacă corect? Sau cum, că nu m-am prins?

@Alin, ca să faci milioane cum zicea cineva mai sus, folosești mii de bunuri(asta ca info). O altă chestie absurdă - minim 40 în ghildă. Serios? Păi de ce să fiu limitat să nu pot ataca tot ce prind pe GvG doar pentru că trebuie să am 39 de prieteni? Îți dai seama cât de absurd sună!?

Personal mi se par fustrări deci încă odată CONTRA la ceea ce s-a propus.
 

DeletedUser7954

Guest
Tot nu mi-ai raspuns la ce am scris.Cum propui sa faci puncte daca luptele din GvG nu ar fi punctate?

Si mai am o intrebare.Ce folos sa te bati pe harta GvG daca nu obtii nimic pentru tine?Sau tu esti devotat strict ghildei si nu dai doi bani pe contul tau.
 

DeletedUser5248

Guest
Buna dimineata, tin sa spun ca nu am mai intrat pe forumul jocului de vreo 4 luni de zile cred. Motivul este simplu, mi-e greata sa vad ca inca nu s-a luat nici o masura in legatura cu punctajele de la legendare. Cat despre intrebare, sunt total CONTRA. Abuz este cel legat de legendarele duse la nivel foarte mare (ca sa nu mai spun ca nu stiu cat de corect), nu sa dai lupte pe bunurile proprii.
Dar stiti ceva? Hai sa stam toti ''calare'' pe Alcatraz si sa nu mai dam nici o lupta. In plus, sa donam bunuri la Tezaurul ghildei pentru nici un folos si sa colectam doar orasul, ca asa vor unele persoane. Unde scrie ca trebuie sa iti creezi vreun avantaj daca bagi bani in joc? Ca deja ma apuca disperarea cand aud asa ceva, sincer. Nu am nimic personal cu nimeni, dar am tinut neaparat sa imi exprim si eu parerea cu privire la discutia in cauza.
Nu stiu cum se face ca de cand a aparut faza asta cu punctajul nemarginit dat de legendare (mai exact Alcatraz, ca pe legendara asta se pune accentul) a iesit la iveala ''adevarata natura umana''. Acum nu mai joaca nimeni pentru ghilde?:laugh: Macar eu am recunoscut ca jocul individual este ala care conteaza si arata ca esti jucator, nu stana de piatra sau altceva. Si vor recunoaste foarte putini ca trebuie sa joci in primul rand pentru tine, doar ca sa dea bine la ''imagine''.
Oricum, nu va mai fi niciodata la fel in legatura cu acest joc, deja a fost distrus in repetate randuri. Apropo de aceste ''pacanele'' sau cum le mai numesc altii, sunt multi jucatori care nici macar nu stiau ce combinatii sa foloseasca si cu ce sa intre in lupta, asa ca mai bine nu se mai aminteste de acest lucru, ca este in zadar.
Sper ca nu am suparat pe nimeni, eu doar mi-am spus parerea personala, asa cum am facut-o de obicei.
Va doresc toate cele bune in continuare.
 

DeletedUser9489

Guest
Asta e... :)
Dupa 2 ani de taiat frunza la caini, jucand in virtutea inertiei, poti constata ca pana si renumitul GvG (ghilda versus Ghilda) este compromis!! Culmea chiar si cu ajutorul "suport"-lui (prin diverse cai sociale/de comunicare).
Personal ii indemn pe cei ce citesc un feedback inainte de a se apuca serios de FoE, sa-si caute un mod mai folositor de ocupare a timpului.
 
Sus