Atacuri intre provincii

  • Autor subiect DeletedUser10418
  • Data de început

DeletedUser10418

Guest
Buna seara din nou, sper ca de data asta macar un pdv sa primesc din partea echipei foe.
Am observat ca nu castigi mare lucru cand ataci pe cineva, si invers, nu pierzi mare lucru daca esti atacat.

Astfel mi s-a creat un fel de indiferenta legat de atacuri si aparare. Nu atac pe nimeni si nu ma strofoc sa ma apara.
Si surpriza, nu am patit nimic.

Pai e joc de lupta sau doar de misiuni si batalii impotriva calculatorului.

Ar trebui cand ataci si castigi impotriva unei provincii sa ai de castigat mult mai mult si lucruri interesante, astfel incat sa te motiveze lucrul asta.
Iar cand pierzi o batalie ar trebui sa simti asta, tinse strica cladirea, pierzi spatiu, sau dispare cladirea etc. Lucruri care sa te faca sa te ocupi si de aparare.

Adica intr-adevar un joc dupa de umire Forge of Empire.
 

DeletedUser

Guest
Sunt de acord cu tine.Cand cuceresti o provincie are trebui sa primesti un premiu mai mare.
 

DeletedUser7516

Guest
Se pare ca ai parte de vecini buni =). Daca te-ar jefui 6-7 vecini de bunuri sa vezi ce te-ai straduii cu apararea . Si la a doua parte esti motivat de cucerirea provinciilor pentru depozitele de bunuri dar desigur daca ar fi premii mari nu ar deranja pe nimeni =)
 

DeletedUser10418

Guest
Pai eu culeg la fix productiile, din cate stiu numai cand e gata o productie poti sa o jefuiesti.
Daca e culeasa productia nu mai te jefuieste acolo.
Asta e una dintre schimbari care trebuie facuta, sa castigi indiferent de stadiul productiei.

Oricum, sa stii ca am mii de produse la cele cu cladiri de productie pt care am castigat pe harta provincii. Si fac schimb daca e.

Totusi nu imi fac deloc probleme pt ca nu pierd nimic daca culeg productia. Si daca nu culeg cat pierd ? 5-10 bucati ? Un fleac ... m-au ciuruit :)
 

DeletedUser9954

Guest
Pai ca tine puffy sunt doar 5% din toti jucatorii de pe acest joc...restul mai au si viata reala, munca, scoala, si deastea. Si nu intotdeauna poti culege fix cand se face productia. De acest lucru ma intalnesc de multe ori la vecini, de pe urma carora strang ceva pf-uri bunicele. Si sa nu mai zic ca poti sa castigi si planuri la CL-uri daca jefuiesti cladirile.
Cat despre provincii, primesti monede si provizii (cam inutile cand esti dezvoltat, doar la inceput sunt bine venite) pentru fiecare sector, iar la provincie iei depozite, ce te ajuta enorm daca ai nevoie sa produci bunuri in fabrici, si vei avea nevoie din era "Maine" in sus. Sa nu mai zic si de expansiunile fara de care nu poti sta, dar si cuferele rare care da si diamante. Intr-adevar, cuferele care da numai monede+provizii sunt cam inutile.
 

DeletedUser10418

Guest
Activitatea depinde de modul in care iti organizezi timpul Valyoyo. Eu intru destul de des in timpul zilei dar 2-3 minute maxim pe sesiune. Seara dupa 10-11 aloc umpic mai mult timp cand sunt acasa, altfe nu intru.
Si am activitati destule, nu duc lipsa: job pana la 18-19, acasa cu kinder-ul, familie, iesit in parc cu kinder-ul, martea la bere cu baetii, sport in weekend samad.
Daca ti se pare putin jos palaria in fata ta, inseamna ca nu stai 1 secunda.

Dup cum am zis, tine de cat de organizat esti.
Si da, vad intr-adevar ca oamenilor nu le place sa riste, nu vor sa aiba responsabilitati mari, samd.
Ce e mai placut decat sa stai cu o bere in mana, sa risti putin si sa castigi mult ? E raiul ! Nu ? Cam asta vrei tu.

Ia sa te vad cand daca nu ai armata pusa la punct ca ti se distruge o cladire si trebuie sa o construiesti la loc sau cand castigi si cuceresti si ai in inventar o cladire pe diamante.
Ce ? E greu ? E nasol ? Ai mult de gandit si strategii de analizat ? Off saracutul de tine ... nu mai bine lincezim creierii si ii netezim ?

Asa ca celor care manageriaza jocul, faceti-l mai interesant, activ si mai cerebral. Chiar sa merite efortul, sa te motiveze sa joci. Nu asa pentru 1.000 de banuti, 5 pfuri si sa nu pierzi nimic.

Cainii latra caravana merge nu e o solutie, e cheia spre dezastru.
 

Dumi.

Well-Known Member
Deci va rog foarte mult nu dati idei de a pierde spatiu cand esti atacat si pierzi. Asta e cea mai mare enormitate pe care puteam sa o citesc vis-a-vis de acest topic. Expansiunile se fac greu si costa foarte mult [mai ales in erele avansate].
In rest as cam fi de acord si eu....altfel pierdem armate sau parti din ele, pe mai nimica :)
 

DeletedUser9966

Guest
De acord cu Valyoyo. Jucatori preocupati doar de joc, fara a avea nimic de facut decat sa stea in fata telefonului sau pc-ului sunt foarte putini, multi dintre noi, avem servici, familie, copii, alte lucruri mult mai interesante de facut in viata reala decat cea virtuala.
Cu parere de rau, acesta idee nu poate fi transmisa mai departe
 
Sus